Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šią vasarą pakvietė mažuosius kauniečius nemokamai išmokti plaukimo pagrindų ir džiaugiasi pasiektais rezultatais.
Vietos užsipildė akimirksniu
Daugybė tėvų, o jų paskatinti ir vaikai dažnai tvirtina, kad plaukti jie puikiai moka. Profesionalai kapstymąsi „šuniuku“ ar „varlyte“ nelaiko, kaip gebėjimą saugiai laiką leisti prie ežero ar upės.
Tik gavęs plaukimo pagrindus tikrose plaukimo treniruotėse vaikas įgauna gebėjimą išsikapanoti iš įvairiausių situacijų: išlįsti į vandens paviršių po panėrimo, laikyti iškeltą galvą virš vandens, plūduriuoti ir nuplaukti tam tikrą atstumą.
Būtent šių įgūdžių išmokyti ir buvo siekiama surengtuose mokymuose vaikams. Visi užsiėmimai vyko liepos-spalio mėnesiais į kuriuos buvo įtraukti 7-14 metų amžiaus Kauno miesto moksleiviai.
Šios veiklos buvo finansuojamos iš ES investicinio fondo lėšų bendradarbiaujant su Europos socialinio fondo agentūra.
„Sulaukėme be galo didelio susidomėjimo ir laisvos vietos į šiuos užsiėmimus buvo užpildytos per tris dienas“, – teigė Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyriaus vedėjas Tautvydas Lukavičius.
Nemokantys plaukti – išmoko
Girstučio baseine plaukti mokėsi 144 vaikai, kurie buvo suskirstyti į dešimt skirtingų grupių iki 15 vaikų pagal jų plaukimo įgūdžius.
Vienam vaikai buvo suteiktos 27 nemokamos mokymosi plaukti treniruotės, kurios vyko dukart per savaitę, prižiūrint patyrusių trenerių.
Programoje dalyvavę moksleiviai, kurie visai nemokėjo plaukti, po visų pravestų treniruočių vandenyje jaučiasi drąsiau, saugiau, sugeba panerti ir plaukti be pagalbinių priemonių.
Pirmiausiai, jie pratinosi prie vandens, nes ne visi vaikai noriai jame būna, nebijo panirti. Pripratus vaikai mokėsi plūduriuoti, judėti vandenyje.
Plaukiant labai svarbus taisyklingas kvėpavimas. Tik įgavus šiuos pagrindus vaikai geba taisyklai plaukti pagal sportinio plaukimo stilius.
„Pastebėjome, kad vaikų grupėje, kurie į mokymus atvyko turintys šiek tiek plaukimo įgūdžių nusprendė ir toliau lankyti plaukimo užsiėmimus, net užsiimti šia sporto šaka profesionaliai.
Džiugu, kad šiomis veiklomis sugebėjome užtikrinti vaikų fizinį aktyvumą ir aktyvų laisvalaikio praleidimą vasaros metu“, – rezultatais dalijasi Kauno miesto visuomenės sveikatos biuro atstovas.
Žada tęsti programą
Plaukimo mokymasis ir fizinio aktyvumo veiklos vandenyje yra vienos iš saugiausių fizinio aktyvumo praleidimo formų, kadangi vanduo neleidžia atlikti labai staigių judesių, mažina įvairių traumų tikimybę.
Taip pat pastebima ir terapinė buvimo baseine pusė – vaikai atsipalaiduoja, išnaudoja visą per dieną sukauptą energiją, nusiramina.
Plaukimas yra puiki prevencinė priemonė dėl netaisyklingos laikysenos, kuri vis dažnesnė moksleivių tarpe.
„Pastebėjome, kad šios fizinio aktyvumo veiklos ir plaukimo įgūdžių ugdymas moksleivių tarpe iš tiesų yra labai populiarus, todėl dėl šio didelio susidomėjimo planuojama skirti lėšų tęstinėms veikloms užtikrinti sekančiais metais“, – žadėjo T.Lukavičius.
Tekstas parengtas bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru.