Mokosi pamainomis
Kadangi gimnazijoje yra didelis moksleivių skaičius, pirmiausia buvo priimtas nutarimas sumažinti kontaktinių pamokų skaičių – vieną savaitę į mokyklą eina I ir III gimnazijos klasių moksleiviai, kitą savaitę II ir IV klasių. Kai nelanko fizinės mokyklos, vaikai mokosi nuotoliniu būdu prisijungdami prie vaizdo pamokų.
Taip pat gimnazija atsisakė kabinetinės sistemos, kuomet vaikai vaikščiodavo pas mokytojus ir dabar daugelis pamokų vyksta viename kabinete vienai klasei – į ją ateina dalyko mokytojas. Fizinio, biologijos, chemijos, informacinių technologijų pamokos dėl savo specifikos vis dar vyksta ankstesniuose kabinetuose.
„Srautus suskirstėme po mokyklos aukštus ir kiekvienas srautas turi savo spalvą – visi moksleiviai nešioja kortelę su spalva ir savo vardu. Budintys mokytojai lengvai gali pastebėti nuklydusį moksleivį ir jį grąžinti į jo aukštą“, – pasakojo E.Grigaliūnas.
Problema – bendra rūbinė
Vienas didžiausių iššūkių buvo sugalvoti, ką daryti siekiant sumažinti srautus bendroje rūbinėje. Nors koridoriuose moksleiviai privalo dėvėti kaukes, rytais, kai visi skuba pasidėti savo daiktus, atstumą išlaikyti sudėtinga.
„Pasirinkome skirtingus darbo pradžios laikus. Vienas srautas pamokas pradeda aštuntą, kitas – be penkių devynios. Jie tuomet nesikerta, o pamokos vyksta tuo pačiu ritmu“, – dalijasi patirtimi gimnazijos vadovas.
Šioje mokykloje, kaip ir daugelyje, organizuojamos dvigubos pamokos. Dažniausiai jos vyksta be pertraukos, todėl į koridorių pailsėti moksleiviai išeina skirtingu laiku.
Dar viena naujovė – valytojų darbo grafikas. Jei anksčiau jie valydavo patalpas pasibaigus pamokoms, dabar tai daro pamokų metu ir pagal nustatytą grafiką dezinfekuoja rankenas, turėklus ir kitus paviršius.
Aprūpino kameromis
Valgykloje erdvės buvo suskirstytos zonomis taip siekiant kuo didesnio atstumo – stalai išstumdyti, o kiti išvis išnešti. Kiekvieno srauto moksleiviai valgo skirtingu metu.
Kaip mokosi gimnazistai likę namuose? Atskiro tvarkaraščio jiems nėra ir pamokos vyksta numatytu laiku – prieš mokslo metus mokykla įsigijo 40 vaizdo kamerų, todėl mokytojams nereikia toli eiti, norint pravest įprastą pamoką.
Mokyklos personalui parūpintos kaukės, mokytojams – skydeliai. Prie kiekvieno kabineto yra dezinfekcinio skysčio, tualetuose – karšto vandens ir skysto muilo.
„Visos priemonės pasiteisina pilnai. Kol klasės vėdinasi, moksleiviai gali būti kieme – mūsų mokyklos geografija palanki, turime du kiemus. Visur pakabinome skelbimus prašančius nepalikti mokyklos teritorijos, nes jei išeis – tuomet mūsų pastangos betikslės“, – įsitikinęs E.Grigaliūnas.
Jis džiaugiasi bendruomenės supratingumų, nes mokytojų darbo sąlygos tapo itin sudėtingos, bet kol kas pavyksta užtikrinti kokybišką ugdymą ir darbas vyksta sklandžiai.