Žmonių veidus nuskaitanti Ugnė dalijasi vaikų bruožais, kurie padės juos geriau pažinti

2022 m. rugsėjo 26 d. 06:25
Kaunietė Ugnė Genienė veidoskaitą atrado atsitiktinai, bet dabar neįsivaizduoja, kaip be šių principų galėtų dar lengviau pasirūpinti sūnaus Eimanto talentais, išvengti nereikalingų konfliktų su vyru ar tiesiog atrasti savo gyvenimo kelią. Apie tai, kokie bruožai išduoda mūsų savybes, ji pasakoja lrytas.lt.
Daugiau nuotraukų (6)
Tapo trenere
Veidoskaita ar veidotyra? Ugnė sako, kad tai vienodos sritys, tiesiog skirtingų mokyklų įkūrėjai tą patį dalyką vadina šiek tiek skirtingai.
U. Genienė niekada nesidomėjo tokiomis nekonkrečiomis, kaip jai tuomet atrodė, sritimis – moteris buvo baigusi teisę, dirbo personalo tarnybos vadove ir jautėsi išpildanti savo profesinius lūkesčius, kol akis prieš ketverius metus neužkliuvo už kvietimo veidoskaitos konsultacijai.
„Pirma mintis buvo tai, kad tokios nesąmonės dar nesu mačiusi. Apsilankiau ir apstulbau – nuo pirmų sakinių mane taip giliai palietė, kad pagalvojau, jog šis žmogus mano pažįstamus apklausinėjo, nes tiek daug žino“, – dabar prisiminusi savo pradžią juokiasi Ugnė.
13-mečio Eimanto mama nusprendė pasigilinti labiau ir užsirašė į veidoskaitos bazinį kursą. Jį pabaigusi – tęsė studijas jau pažengusių (master class) grupėje, kol praėjo atrankas ir mokėsi, kaip būsima trenerė. Dabar U. Genienė yra su pagyrimu mokslus baigusi veidoskaitininkė, kuri gali ne tik konsultuoti žmones ar įmones, bet ir mokyti kitus šio meno.
Anksčiau ji pagrindinį darbą derino su šiuo naujai atsiradusiu pomėgiu, o prieš keletą mėnesių priėmė sprendimą hobį paversti pagrindine veikla ir dabar skiria dėmesį šiai veiklai, o socialiniame tinkle „Instagram“ dalija patarimus paskyroje „Ugnegen“.
„Tik pasižiūrėjus į žmogų gali gauti duomenis, suprasti jį, kodėl jis taip šneka, kaip priima sprendimus. Tai man labai patinka“, – šypteli Ugnė.
Padeda kasdieniniame gyvenime
U. Genienė tikina, kad šios žinios jai padėjo ir geriau suprasti pačią save, nes dabar mato – kontrolė, perfekcionizmas, veiksmo troškimas yra išrašyti jos veide.
„Žinodamas silpnybes – gali viską pakeisti. Visada sakau, kad tai, kas užrašyta veide nėra akmeniu iškalta, žmogus pats savo likimą kuruoja ir renkasi į kurią kryžkelę pasukti“, – įsitikinusi veidoskaitininkė.
Geresnis žmonių pažinimas jai padeda net ir santykiuose su vyru.
„Mes esame absoliučiai skirtingi, matau, kad jis yra ilgai mąstantis, analitinio proto, dominuoja intelekto zona. Aš klausiu – gersi kavos, o jis tyli. Aš dar tris kartus paklausiu, kol man baigiasi kantrybė ir pradedu jau garsiai šaukti, o jis sako – palauk, aš galvoju. Ir kai tai priimi, kaip duotybę, per humoro jausmą, tada santykiuose ši informacija suteikia augimo prasmę“, – įsitikinusi Ugnė.
Moterų veiduose „išrašyta“ ir tai, kokia ji bus mama, geriau rinktis didelę ar mažą šeimą -
„Aišku, tai nėra kažkoks veto, bet jei skruostikauliai išraiškingesni, žandikaulis platus, kampuotas, mama bus reiklesnė, dominuojanti. Jei žandikaulis aplink lūpas O formos, pati veido struktūra švelnesnė, tai bus „mamiška“ mama skirianti daug rūpesčio ir globos“, – atskleidžia U. Genienė.
Lygiai taip pat ji žinias panaudoja ir auginant sūnų – atkreipusi dėmesį į jo veidą, mama žino, kad berniukas nenusėdės vietoje, labiausiai domėsis loginio mąstymo reikalaujančiomis veiklomis.
„Mes, kaip tėvai, turėdami šias žinias galime paskatinti vaikus daryti vieną ar kitą dalyką. Aišku, ne visada tai pavyksta – sūnus turi ir artistiškumui priskiriamų bruožų, bet į dramos būrelį eiti nenori, bet tuomet kitose veiklose, pavyzdžiui, atlikdamas triukus paspirtuku sulaukia daug dėmesio“, – šypsosi mama.
Veido bruožų žemėlapis
Vaiko veido bruožai labai keičiasi, nuo 4 metukų pasimato tam tikros duotybės, sulaukus 6–7 metų galima dar aiškiau pamatyti, kur juos būtų galima nukreipti ir taip su kiekvienu amžiaus tarpsniu formuojasi asmenybė. Nuo 16 metų, o dar geriau nuo 18 metų, jau galima rimčiau analizuoti veidą prieš planuojant savo profesinį kelią.
Ugnė sutiko pasidalinti keletu bruožų, kurie gali atskleisti daugiau apie jūsų vaiką. Veidoskaitos specialistė primena, kad tai tik užuominos, nes veido bruožai ir kinta, ir reikalingas visas veido kontekstas:
  • Jeigu vaikas, kaip pavyzdys, turi aukštą kaktą, didesnes ausis – tai bruožai, kurie parodo, jog vaikas turi akademines duotybes, polinkį mokslui. Žinoma jis gali nenorėti mokintis, tuomet, patartina skatinti, susitarti, leisti į mokslinės veiklos būrelius ir taip ugdyti prigimtines savybes.
  • Kuomet pas vaiką yra ilgas kaklas, jo judrumą galima puoselėti per įvairius sporto būrelius. Jeigu kaklas trumpas – nerekomenduotina vaiko versti bėgioti, kaip pavyzdys, žaisti futbolą, daugiau rekomenduotinos statiškos, jėgos sporto šakos.
  • Vaikai, kurie turi ilgesnes nosis, jie bus emocionalesni, jausmingesni, tai meniškos prigimties, kūrybiškos asmenybės, todėl spausti juos tapti matematikos srities genijais, būtų neteisinga. Na, nebent, tai būtų ilga, smaili ir nulinkusi nosis, kuri parodo, kad bus polinkis analizavimui, gilinimuisi į detales, kartais iki smulkmeniškumo.
  • Trumpos nosies savininkai motyvuojami per aiškius susitarimus. Tai praktiški vaikai, kurie „paperkami“ per skatinimo priemones – daiktus, jiems patinkančias pramogas, o kartais galima su jais susitarti, kad už tam tikras veiklas jie gaus ir piniginį atlygį. Tik svarbu nepadaryti to įpročiu, o paversti smagia, labiau sąmoninga auklėjimo, skatinimo priemone per abipusį susitarimą.
Pirmiausiai pradėkime ugdytis nuo savęs, kuomet suprasime save, bus lengviau suprasti ir kitą. Stebėkime savo vaikus, jų bruožų pokyčius ir atsakingai leiskime jiems rinktis, pabandyti, atliepiant jų natūralios prigimties sistemą.
Versli ir mama^Instantveidotyra
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.