Namais tapo Lietuva
Miglė, žinoma šeimos ir vaikų fotografė „Caramel Photo“, o jos vyras, žmonos švelniai vadinamas Viniu šiuo metu dirba šeimos versle kartu su Miglės tėčiu.
Pora prieš septynerius metus susitiko visai kitame pasaulio krašte, nei abu yra kilę – Kinijoje, kur abu dirbo modeliais.
„Neilgai trukus pradėjome keliauti kartu, aplankėme vienas kito tėvynes ir gimines. Kol galiausiai po 5 metų pastojau ir susituokėme“, – šypsosi prisimindama Miglė.
Net ir naujienas apie tai, jog susilauks kūdikio, pora sužinojo Italijoje, o tada iškilo galvosūkis, kur nusėsti.
„Svarstėme tiek apie gyvenimą Brazilijoje, tiek Lietuvoje. Lietuvą pasirinkome dėl paprastų priežasčių – saugumo ir gydymo sistemos. Jei būčiau gimdžiusi Brazilijoje, būtų tekę išleisti nemažą sumą pinigų, o Lietuvoje gydymą gavau nemokamai. Taip pat svarstėme ir ieškojome informacijos, kaip būtų geriau Agathai dėl pasų ir pilietybių“, – pasakoja mama.
Prietarai ir kainos
Daugeliui atrodo, kad derinti dvi skirtingas kultūras vienoje šeimoje – nemenkas iššūkis, bet M.Silva juokiasi, kad jie su tuo nesusiduria.
„Brazilų ir lietuvių kultūros nėra drastiškai skirtingos, o ir kalbame ta pačia sielos kalba, todėl kompromisus ne taip sunku rasti. Svarbu gebėti išklausyti, pasistengti suprasti vienas kitą. Iš išorės tikrai atrodome skirtingi, bet santykiuose taip nėra“, – juokiasi moteris.
Nors prisipažįsta, kad braziliškos vaikų auginimo tradicijos ją nustebino prietarais. Pavyzdžiui, negalima kelti vaiko sau virš galvos ar gręžti mažylio drabužių, nes kūdikį kankins pilvo diegliukai.
„Vinis dažniausiai būna nustebęs dėl vaikiškų dalykų, žaislų, batų kainų“, – kvatoja ji.
Šeimoje būdami kartu visi trys tarpusavyje bendrauja portugališkai, o kai Miglė viena su Agatha – lietuviškai.
Rasizmas visur
Nuo pusantrų metukų dukra lanko darželį, kuriame ji puikiai pritapo. Mergaitė mėgsta kompaniją, o dėl veiklų gausos jai ten niekada nebūna nuobodu.
„Labai džiaugiuosi, kad jai patinka, o aš galiu ramia širdimi darbuotis“, – prisipažįsta mama.
Aišku, nemenkas iššūkis yra ir dėl tamsesnės vyro bei dukros kūno spalvos.
„Žvilgsnių, nekaltų komentarų tikrai būna, bet pastebėjome tai ne tik Lietuvoje. Rasizmas yra ne tik čia, o visur pasaulyje. Džiaugiuosi, kad kuo toliau, tuo situacija gerėja ir visi tampa tolerantiškesni ir supratingesni. Kažkada esu sulaukusi labai skaudaus komentaro socialiniuose tinkluose, tai tikrai teko paašaroti, o labiausiai liūdina tai, kad vyras prie to pripratęs“, – atsidūsta moteris.
Kalbama, kad brazilai garsėja karštu pietietišku būdu ir Miglė juokiasi, kad ji tai irgi pastebi.
„Ir mane tas labai žavi! Visas jų artumas, bendravimo ypatumai yra labai artimi man ir Brazilijoje ar brazilų kompanijoje jaučiuosi, kaip žuvis vandeny“, – džiaugiasi ji.
Pataria atsipalaiduoti
Vaikus, šeimas, kūdikius, besilaukiančias moteris ir krikštynas įamžinanti M.Silva fotografija susižavėjo jau seniai, bet šią aistrą buvo primiršusi, kol mama jai nepriminė.
„Kaipmat įsigijau fotoaparatą ir pradėjau fotografuoti. Turėjau ne vienus kursus, taip pat daug mokiausi internetu, bet labiausiai motyvavo aistra ir praktika“, – pasakoja Miglė.
O turima pozavimo fotosesijoms patirtis jai taip pat labai padeda.
„Galiu geriau suprasti, ką sakyti ir kaip padėti žmonėms atsipalaiduoti, taip pat žinau ne vieną triuką, kurie padeda pozuojant ir išgaunant puikų kadrą“, – šypteli ji.
Todėl besiruošiantiems šeimos fotosesijai ji pataria pirmiausia atsipalaiduoti.
„Gražiausi kadrai – nesuvaidintos emocijos. Svarbu stengtis neslėpti savo asmenybės po laužytomis pozomis“, – įsitikinusi „Caramel Photo“ fotografė.
Kol kas Silvų šeima liks Lietuvoje, bet Miglė savo šeimą vadina pasaulio vaikais, todėl niekad neatmeta galimybės gyventi ir kitur.
„Mano svajonė yra turėti namelį prie jūros, tikiu, kada nors ji išsipildys“, – išduoda ji.