Įkvėpė sūnūs
Iš Kauno kilusi Kristina jau 20 metų gyvena Didžiosios Britanijos sostinėje. Kartu su vyru britu augina du berniukus, kurių vienam trys metai, o kitam dar tik penki mėnesiai.
„Aš dirbu laisvai samdoma internetinių puslapių ir programėlių dizainere ir kūrybos vadove įvairiose Londono dizaino agentūrose. Praėjusiais metais, kai laukiausi antrojo sūnaus, vienas iš užsakovų sumažino darbų apimtis. Įsidarbinti kur nors kitur neatrodė, kad bus lengva, bet visai nenusiminiau.
Visada turėjau daug idėjų savo asmeniniams projektams ir atsirado puiki galimybė kurią nors iš jų įgyvendinti. O gal tai net mano galimybė susikurti sau be galo malonų darbelį, kuris man ateityje leistų dirbti iš namų ir skirti daugiau laiko savo vaikams?“, – apie programėlės gimimą pasakoja K.Dabrišiūtė.
Viena iš jos ilgai brandintų idėjų ir buvo sukurti meditacijos programėlę Lietuvos vaikams ir, žinoma, savo sūnums.
„Noriu auginti savo berniukus meditacijų pagalba ir suteikti jiems gerus pagrindus jų emocinio intelekto vystymuisi. Man labai svarbu, kad sūnūs kalbėtų lietuviškai, todėl šiuos dalykus sujungiau į visumą. Taip pat siekiu labiau supažindinti meditacijoms ir Lietuvos šeimas ir mokytojus. Didžiojoje Britanijoje meditacijų nauda labai plačiai vertinama, jos labai išpopuliarėjo per paskutinius metus. Mano vyriausiojo berniuko darželyje vedamos jogos ir meditacijos pamokėlės. Tai tikiuosi, kad galėsime tai išvysti greitu laiku ir Lietuvoje“, – teigia Kristina.
Kankino panikos priepuoliai
Kristinai meditacijos nėra svetimas dalykas – ji pradėjo ją praktikuoti dar būdama paauglė: „Mane jos labai pakerėjo ir mes kartu su geriausia drauge kurdavome savo meditacijas, pasakodavome viena kitai.“
Gyvenimas didžiuliame mieste, konkurencija, įtemptas darbo režimas ir problemos asmeniniame gyvenime Kristinai sukėlė nemalonių pasekmių – panikos priepuolius.
„Jie tęsėsi beveik metus ir tik pasitelkus psichologės pagalbą, vėl pradėjus klausytis meditacijų ir medituoti, man jie nustojo kartotis. Jau praėjo daugiau nei 8 metai, kai nė vieno iš jų nepatyriau. Tad su didžiausiu malonumu užsiimu meditacijomis toliau“, – asmenine patirtimi dalinasi moteris.
Kuria tarptautinė komanda
Vaikams skirtų meditacijų nereikia painioti su dažnai įsivaizduojamu sėdėjimu nepatogioje pozoje absoliučioje tyloje. Šiuolaikiškos meditacijos – tai lyg pasakos su ypač teigiamomis nuotaikingomis istorijomis, kurių dalyviais tampa pats klausytojas. Skambant ramiai muzikai, medituojantis atsipalaiduoja, o ramus pasakotojo balsas jį nukelia į džiaugsmingas vietas.
„Ši programėlė buvo sukurta bendradarbiaujant su įvairiomis vaikų meditacijų ekspertėmis iš įvairių pasaulio šalių. „Piku – ramūs vaikai“ meditacijos – tai trumpos ir vaizdingos meditacinės kelionės, padedančios atsipalaiduoti dienos metu bei prieš miegą. Jos siekia padėti vystyti vaikų emocinį intelektą, užmegzti turtingesnius santykius su aplinkiniais, tapti laimingesniais, ar paruošti pakelti sunkius gyvenimo iššūkius. Siūlome šią pagalbą su kvėpavimo pratimais, linksmomis ir stebuklingomis kelionėmis ant vienaragio nugaros ar ant skraidančio kilimo, viešnage debesų pilaitėje, susidraugaujant su fėjomis ar pučiant didelius burbulus į orą.
Mūsų programėle taip pat siūlo vaikams kelią į savo stiprių emocijų, kaip pyktis, atpažinimą. Mokiname, kaip jas priimti ir kaip su jomis susidraugauti“, – pristato naujovišką programėlę Kristina. Meditacijų autorės – patyrusios mentorės iš JAV, D.Britanijos ir net Lietuvos. Jas įgarsino meditacijų vedėja Evelina Savickaitė-Kazlauskė ir aktorė Greta Čepaite.
„Toliau tęsiu šį projektą. Dabar ruošiamės išleisti šią programėlę anglų kalba tik vien su JAV autore, Mellisa Dormoy. Taip pat kuriu planus išleisti šią programėlę į kitas kalbas“, – ateities svajonėmis dalinasi K. Dabrišiūtė.
Programėlę „Piku – ramūs vaikai“ iš „App Store“ ir „Google Play“ galima atsisiųsti nemokamai. Pirmosios penkios meditacijos yra nemokamos, o likusios 24 kainuoja 3,49 eurus.