Svarbu – praktika
„Pirmasis naujagimio kambarys yra vystymo stalas ir dar būdami ligoninėje susidursite su pirmuoju iššūkiu – sauskelnių keitimu. Pakeisti sauskelnes pirmą kartą linkiu tėčiams, nes mama padarė didelį darbą“, – šypsosi I.Girdvainienė.
Ji pataria dar prieš susilaukiant mažylio pasipraktikuoti. Galbūt, sutiks artimi draugai ar giminaičiai procesą pademonstruoti su savo mažyliu, o jie tokių nėra – tiks net didesnis pliušinis žaislas.
Trečio mažylio besilaukianti Ieva akcentuoja, kad jūsų pasirinktos sauskelnės turi būti pritaikos jautriai kūdikio odai, patikrintos dermatologų.
LIDL vienkartinės sauskelnės „Lupilu“ nedirgina vaiko odelės ir yra draugiškos aplinkai, nes sauskelnių sudėtyje esantis pluoštas yra išgautas iš tvaresnių šaltinių.
Pirmą kartą perkant sauskelnes daugelis abejoja dėl dydžio – jis yra skaičiuojamas pagal kūdikio svorį. Pavyzdžiui, 1 dydžio „Lupilu“ sauskelnės skirtos 2-5 kg svorio naujagimiams, antro – 3-6 kg mažyliams. Ir taip po truputį auga.
Neverta pirkti didesnes sauskelnes, kad jos sugertų daugiau, nes jos netiks kūdikiui anatomiškai ir šlapimas gali tiesiog pratekėti.
Nepalikite per laisvų
Pirmo ir antro dydžio sauskelnės yra skirtos naujagimiams, nes turi specialią iškirptę priekyje. Ji skirta dar gijančiai kūdikio bambai.
„Dėdami sauskelnę pažiūrėkite, kad bamba, kol gija, nebūtų uždengta“, – pabrėžia medikė I.Girdvainienė.
Labai tėvai baiminasi per daug suveržti mažyliui pilvą, tad sauskelnės būna per laisvos ir viskas baigiasi įvairiais pratekėjimais.
„Spaustukais, kurie šiose sauskelnėse limpa ne kartą, todėl juos užspaudžiame tiek, kad tilptų vienas pirštelis“, – pataria Ieva.
Na, o didžiausias privalumas – ant sauskelnių esanti indikatoriaus juostelė, kuri parodo, kada jas reikia keisti.