Mokyklų paraiškų apie sukauptas pavojingąsias atliekas „Toksika“ lauks iki 2018 m. balandžio 16 d. Savo ruožtu „Toksika“ ieškos geriausio būdo, kaip atliekas tinkamai surinkti ir sutvarkyti.
Pasak „Toksikos“ generalinio direktoriaus Arūno Dirvinsko, dabar daug kalbama apie antrinį žaliavų panaudojimą, tačiau ne visi indai ir medžiagos tinka perdirbimui. Net atvirkščiai – antrinis jų naudojimas gali sukelti tik dar daugiau žalos. Ypač tai pasakytina apie indus nuo chemikalų, buitine chemija užterštas medžiagas ir t.t.
„Norime padėti mokykloms šventes pasitikti švaresnėms – žinome, kad švietimo įstaigoms ypač sudėtinga tinkamai sutvarkyti pavojingas atliekas, kurios susidaro mokyklose – chemijos pamokose, buities darbų dirbtuvėse ir t.t.
Kartu norime šviesti ir mokytojus, ir moksleivius, kokios atliekos yra pavojingos, kaip jas reikėtų tinkamai sutvarkyti, kad vaikai ir mokytojai išmoktų savo kasdienėje buityje atpažinti medžiagas ir talpas, kurios pažymėtos pavojingų medžiagų ženklu, ir žinotų, kaip su jomis elgtis“, – teigė „Toksikos“ vadovas.
Mokyklos kviečiamos pildyti paraišką, pasikviečiant į svečius „Toksikos“ ir gamtosaugos specialistus pravesti ekologijos pamoką apie pavojingąsias atliekas. 10 mokyklų bus pakviesta apsilankyti pavojingųjų atliekų tvarkymo įmonėje „Toksika“, o 10-yje mokyklų bus pravesta edukacinė pamoka apie pavojingųjų atliekų tvarkymą.
„Ketiname ir patys vykti į mokyklas, ir moksleivių grupes pakviesti į ekskursijas pavojingųjų atliekų tvarkymo įmonėje „Toksika“ bei parodyti, kaip tinkamai ir saugiai utilizuojamos tos atliekos, kurios buityje kelia pavojų“, – pasakojo A. Dirvinskas.
Iš visų pareiškusių norą dalyvauti mokyklų bus pasirinkta 100 mokymo įstaigų, kurioms nemokamai bus sutvarkytos pavojingosios atliekos.
„Toksika“ yra vienintelė Baltijos šalyse pavojingas atliekas surenkanti, deginanti ir specialiame sąvartyne saugiai utilizuojanti įmonė. Ji turi padalinius Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Alytuje. Per metus „Toksika“ surenka iki 11 tūkstančių tonų pavojingų atliekų.