Sugraudino tūkstančius: už švelnaus sutuoktinių apsikabinimo – skaudi realybė

2018 m. gegužės 8 d. 06:31
Lrytas.lt
2012 metai penkių vaikų mamai Phyllisei Feenerai tapo itin sudėtingi. Net menkiausios užduotys tapo nepakeliamos. 52–jų metų moteriai staiga ėmė reikštis įvairūs, šiek tiek menopauzę primenantys simptomai, bet realybė buvo daug skaudesnė.
Daugiau nuotraukų (4)
Pagaliau nuolatinės karščio bangos ir staigus atminties praradimas privertė ją prarasti darbą. Tai Phylissę paskatino pagaliau kreiptis į gydytojus, rašė dailymail.co.uk.
Vos po metų, 2013 m., atlikus keletą tyrimų gydytojas diagnozavo ankstyvosios stadijos demenciją (silpnaprotystę). Phyllisė nė nenutuokė, kad galėtų sirgti šia liga, todėl naujiena buvo stiprus smūgis tiek jai, tiek visai šeimai..
Praėjus penkeriems metams po diagnozės ir ligai nenumaldomai progresavus dar labiau, Phyllisė šiandien serga jau vėlyvąja silpnaprotystės stadija. Tai nėra pagydoma liga, o paskutinės ligos stadijos pasireiškia akivaizdžiais simptomais.
Tarp daugybės kitų požymių, vėlyvosios demencijos stadijos pacientams sunku vaikščioti, prisiminti net ir tai, kas ką tik įvyko. Jie pasiklysta gerai pažįstamose vietose, neatpažįsta artimųjų, gali elgtis agresyviai ar netinkamai, jei jaučiasi nesaugiai.
Visgi šios moters šeima išliko stipri ir savo vieningumu įkvepia tūkstančius žmonių. Phyllisės dukra Kelli socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalino šilta nuotrauka, kurioje jos sunkiai serganti mama jaukiai glaudžiasi prie vyro krūtinės.
„Mano tėvai susituokę jau 34 metus. Mama serga demencija, kuri diagnozuota prieš penkerius metus, kai jai buvo 53–eji. Tėtis ja nuoširdžiai rūpinasi. Ji dažnai nepamena savo vyro vardo, bet žino, kad su juo yra saugi. Jei tai nėra tikra meilė, tuomet nežinau, kas iš viso yra šis jausmas“, – savo paskyroje rašė Kelli.
Šis pranešimas buvo pasidalintas balandžio 25 dieną. Per savaitę jis sulaukė 622 tūkst. mygtuko „patinka“ paspaudimų, 5 tūkst. atsakymų bei juo buvo pasidalinta 120 tūkst. kartų.
Phyllisei buvo diagnozuota ta demencijos rūšis, kuri paveikia kalbą. Šia silpnaprotystės rūšimi sergančiam pacientui sunku rasti tinkamus žodžius, jie kalba lėtai, dažnai dvejoja. Jis paprastai suvokia žodžių reikšmę, bet yra paveikiamas kalbos sklandumas bei rišlumas.
Nepaisant to, kad nėra vaisto nuo šios ligos, kai kuriems pacientams pavyksta rišliai kalbėti kalbos terapeutų dėka, tad Phyllisė taip pat lanko šią programą.
„Mes nežinome, kiek laiko mums liko leisti kartu su ja. Viskas priklauso nuo to, kaip greitai progresuoja liga. Gali būti likę 2 metai, o gal ir 20 metų“, – teigė moters šeima.
Pasak nuotrauką taip pat išvydusio terapeuto, Phylissei gali būti likę vos keletas metų, tad jis ragino šeimą ieškoti slaugymo įstaigos.
„Kol kas Phyllisė dar gali pati valgyti ir vaikščioti, bet neaišku, kiek tai gali tęstis ir kada jos raumenys susilpnės. Stebiuosi, kad jos vyras nuolat rūpinasi ja, bet tai daryti kiaurą parą gali būti itin sunku. Todėl, mano manymu, jiems praverstų pagalba“, – teigė jis.
Vis dėlto bent jau kol kas moters šeima per daug nesiskundžia ir jos gerove rūpinasi patys.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.