Moterų įvertintas grožio specialistas iki šiol vieną dieną per savaitę skiria savo pirmajam pašaukimui – Vilniaus vaikų ligoninėje operuoja vaikus, turinčius įvairių plaštakos deformacijų.
Tad nieko nuostabaus, kad plaštakos užima svarbią vietą ne tik jo profesiniame gyvenime, bet ir namuose, kur galima pamatyti gausybę plaštakų skulptūrėlių, nuotraukų, net papuošalų. Tai – D.Radzevičiaus kolekcija.
„Maždaug 1995-aisiais, viešėdamas Paryžiuje, nusifotografavau prie didžiulės plaštakos skulptūros. Tuomet ir kilo mintis, kad būtų įdomu rinkti plaštakų kolekciją“, – pasakojo Darius.
Jau netrukus jis gavo pirmąjį tikrą kolekcijos egzempliorių.
Chirurgo žmona Jurga nutarė vyrui padovanoti originalią dovaną – kaklo pakabutį. Ieškodama, kaip įgyvendinti idėją, moteris užsuko pas juvelyrą, o jis, išklausinėjęs apie žmogų, kuriam bus skirtas papuošalas, ir sužinojęs, kad jis – plaštakų chirurgas, pasisiūlė sukurti pakabutį su įrėminta plaštaka.
Dovana sužavėjo ne tik patį D.Radzevičių. Nuo to laiko šeimos nariai, draugai, kolegos ėmė jam dovanoti įvairių formų plaštakas ir plėsti jo kolekciją.
Pavyzdžiui, sesuo padovanojo dailiai įrėmintą vokišką pašto ženklą, kuriame pavaizduota plaštaka. Draugai ar kolegos suvenyrinių plaštakų parvežė iš tolimų kelionių – Dariaus kolekcijoje yra plaštakų iš Indijos, Tailando, Nyderlandų.
Vėliau D.Radzevičiui – jis yra ir aistringas fotografas – kilo mintis nufotografuoti šeimos narių plaštakas ir padaryti iš jų koliažą. Jame atsidūrė ne tik jo paties ir žmonos Jurgos tėvų, senelių, dukterėčių ar sūnėnų plaštakų nuotraukos, bet ir Radzevičių auginamos katės letenėlės.
„Tuomet dar neturėjome vaikų. O dabar jau svarstau, kad reikia šį koliažą pakartoti“, – pasakojo D.Radzevičius, su žmona Jurga auginantys dukterį Sofią ir sūnų Tomą.
Šiuo metu jo kolekcijoje – gal trys dešimtys eksponatų.
Chirurgas nėra jiems skyręs kokios nors konkrečios buto vietos – visi jie surado vietą šeimos namuose.
Kuris kolekcijos eksponatas jam brangiausias?
„Pakabutis. Ir dėl to, kad nuo jo prasidėjo kolekcija, ir dėl to, kad tai – žmonos dovana“, – neslėpė gydytojas.
D.Radzevičiaus teigimu, jo kolegos, tos pačios profesijos atstovai, gana dažnai kolekcionuoja plaštakas. Štai jo mokytojas amerikietis Terry Lightas renka pašto ženklus, kuriuose pavaizduota plaštaka. O jo automobilio numeryje nėra skaičių, tiktai užrašas HAND (liet. – plaštaka).
„Susirasti kolekcijai temą pagal savo specialybę man nebuvo sunku. Nenorėjau rinkti nei krūtų, nei nosių arba kitų kūno dalių. Bet nežinau, ką galėčiau kolekcionuoti, jeigu būčiau kitos medicinos profesijos atstovas, pavyzdžiui, ginekologas“, – šyptelėjo vilnietis gydytojas.