Norint saugiai pašalinti svetimkūnį, asmenys stacionarizuojami.
8 keisčiausi atvejai
Į vyro organizmą – neatpažintas objektas pateko per analinę angą.
Medikai suglumę, kaip 43 metų šizofrenija serganti pacientė šį varžtą sugebėjo... įkvėpti per nosį.
Šeimos gydytojas atsiuntė pacientą rentgeno nuotraukai dėl nesiliaujančio kosulio. Jo organizme aptikta grandinėlės dalis. Kaip vėliau paaiškėjo, ją pacientas prarijo suvalgęs parduotuvėje pirktą sumuštinį.
Mamos, ar visuomet atsargiai stebite savo mažylius? 8 mėnesių kūdikis sugebėjo praryti atsegtą žiogelį.
Įdomus vyro užkandis: prarijus 15 vinių, pasidarė negera. Pasirodo jos nenukeliavo iki skrandžio, užstrigo pakeliui.
Dar vienas radinys aštuonių mėnesių kūdikio pilve gali būti priskiriamas prie dažnesnių – moneta.
Šiam vyrui ne taip pasisekė. Rentgeno nuotrauka atlikta jau po jo mirties. Policijos pareigūnai rado ir ginklą – vinių šautuvą, iš kurio į vyrą, kaip matote, buvo šauta ne kartą.
16-mečiui žvejyba su draugu baigėsi ne itin maloniai. Draugas netyčiomis jam į galvą paleido savadarbį žeberklą, kuris pataikė jaunuoliui greta dešinės akies, persmeigė smegenis ir išlindo kitoje galvos pusėje. Neįtikėtina tai, kad žeberklas nepažeidė svarbių smegenų audinių, tad pašalinus svetimkūnį, jaunuolis sėkmingai pagijo.
Jei svetimkūnis į organizmą patenka per burną, taikant bendrinę nejautrą, kaip ir atliekant chirurgines operacijas, gydytojas lanksčiu endoskopu, panaudodamas pro aparatą įvedamus instrumentus, turi saugiai, nepažeisdamas sienelių, ištraukti svetimkūnį.
Aštrūs daiktai, patekę į organizmą dažniausiai sukelia smarkų kraujavimą, kuris gali baigtis mirtimi. Tad pajutus, kad gerklėje įstrigo kaulas ar ašaka, neverta bandyti nustumti svetimkūnį į skrandį ryjant duoną ar panašiai. Kuo skubiau kreipkitės į medikus!