Mirti pasmerktas vyras storosios žarnos vėžį išsigydė kanapėmis

2015 m. balandžio 23 d. 17:58
technologijos.lt
Britui Davidui Hibbitui 2012 m. liepą nustačius storosios žarnos vėžį, buvo paskirta chemoterapija, radioterapija ir chirurginė žarnyno operacija. Vis dėlto gydytojai teigė, kad visa tai laikina, o gyventi jam liko tik 18 mėn.
Daugiau nuotraukų (1)
Į kampą įspraustas 33-ejų vyriškis pats nuodugniai susipažinęs su likimo brolių ir sesių patirtimi, ryžosi griebtis šiaudo – išbandyti gydymąsi kanapių aliejumi. Jį pirkdavo iš vietinio tiekėjo – po 50 svarų už gramą. Vyriškis sako, kad šių metų sausį skeneriai vėžio jo organizme neberado. Stebuklingą išgijimą jis sieja su augalu, kuris laikomas psichotropine medžiaga. „Noriu pasakyti žmonėms, kad visada yra ir kitų pasirinkimų, kitų išeičių“, – teigia vėžį įveikęs vyras.
„Apie kanapių aliejų pirmiausiai išgirdau iš draugų, bet iš pradžių tą informaciją praleidau pro ausis ir daug reikšmės jai nesuteikiau, – pasakoja reklamos sferoje dirbantis D. Hibbitas. – Su psichotropinėmis medžiagomis niekad nesu turėjęs nieko bendra. Tačiau praėjusių metų vasarį gydytojai pasakė, kad, nepaisant visų gydymo metodų, gyventi man liko tik apie 18 mėn. Supratau, kad prarasti nebeturiu ko. Be to, chemoterapija žudė mane tiesiogine prasme. O susitaikyti su mirtimi nenorėjau.“
Apie kanapių aliejų pasidomėjęs internete, vyriškis nusprendė jį išmėginti. Už gramą šio aliejaus iš vieno pažįstamo tekdavo pakloti po 50 svarų.
„Turiu pripažint, kad kanapių aliejaus poveikis buvo labai svaiginantis, o gydydamasis juo jaučiausi visiškai apdujęs, tačiau tai buvo nepalyginamai geriau nei chemoterapija, – prisimena Davidas. – Svarbiausia, kad nebejauti skausmo, ir tau atrodo, kad vaistas veikia. Noriu, kad žinotų visi – egzistuoja ir kitokių gydymo metodų.“
D. Hibbittui buvo diagnozuotas III stadijos storosios žarnos vėžys. Po gydymo Christie ligoninėje (Mančesteris, JK) vėžys grįžo, ir 2013 m. liepą teko atlikti dar vieną operaciją. Be to, buvo paskirtas papildomas chemoterapijos kursas. 2013 m. gruodį gydytojai sakė, kad tyrimų rezultatai geri, bet po mėnesio jie vėl aptiko auglį – šįkart kirkšnies limfmazgių srityje. tąsyk gydytojai pripažino, kad padėti gali nelabai kuo.
„Perskaitęs aibę informacijos, 2014 m. liepą įsigijau šiek tiek kanapių aliejaus. Tuo metu vartojau chemoterapijos vaistus, ir buvau taip nualinęs organizmą, kad praktiškai nebeturėjau energijos net paprasčiausiems darbams. Rugpjūtį nusprendžiau, kad chemoterapijos pakaks.“
Spalį vyrui buvo išoperuoti naviko pažeisti limfmazgiai. Vis dėlto vyras nusprendė, užuot gydęsis tradiciniais metodais (chemoterapija), tęsti gydymąsi kanapių aliejumi. Šių metų sausį atlikus organizmo skenavimą paaiškėjo, kad jokių navikų jo organizme nebėra.
„Nesitikėjau, kad taip gali įvykti. Tai nuostabu. Patyliukais tikiuos, kad man pavyks sulaukti senatvės, – džiaugiasi penkerių metų sūnų auginantis ir vestuves su gyvenimo drauge planuojantis britas. – Jaučiuos labai gerai. Tikiuosi, kad ši istorija padės ir kitiems žmonėms.“
Vaikų lopšelyje dirbanti jo sužadėtinė Heather sakė nepritarusi jo sprendimui gydytis kanapių aliejum – visų pirma dėl to, kad ši medžiaga yra nelegali. Tačiau pamačiusi sveikatos pokyčius, moteris savo nuomonę pakeitė.
„Jis – labai kruopštus žmogus. Apie kanapių aliejų sužinojo viską. Jis labai nori gyventi. Netekome žado, sužinoję apie tokius gerus rezultatus“, – pasakojo ji.
JK Vėžio tyrimų organizacija žino, kad kai kurie pacientai gydosi kanapių ekstraktais, tačiau dėl to nerimauja, nes „nėra patikimų įrodymų“, jog toks gydymasis yra efektyvus ir saugus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.