Prieš mažiau nei dvejus metus – 2013 m. gegužę, – įkurtoje nuotraukų dalijimosi platformoje yra šimtai tūkstančių aktyvių vartotojų ir sukaupta apie 2 mln. nuotraukų su šokiruojančiais, keistais ar sunkiai diagnozuojamais medicininiais reiškiniais.
Vienos nuotraukos – tiesiog stulbinančios, kitos – keliančios pasišlykštėjimą. Šiomis kolekcijomis domisi ne tik gydytojai, bet ir eiliniai „pasauliečiai“.
Aplikaciją sukūrė Joshua Landy – gydytojas iš Toronto, domėdamasis, kaip medikai profesiniais tikslais naudoja išmaniuosius telefonus. Šiuo metu jo kompanijoje dirba 19 darbuotojų, ir ji nuolat plečiasi.
Už sėkmę jis iš dalies turi dėkoti patiems programėlės vartotojams, kurie nusprendė ją naudoti būtent taip, kaip dabar naudojama.
„Figure 1“ buvo sumanytas kaip vizualinis gidas, leidžiantis suporuoti vaizdus su diagnozėmis.
Tačiau programėlė tapo dar naudingesnė, nes gydytojai pradėjo reguliariai joje lankytis, kad kas nors jiems padėtų ar jie patys kitiems toli esantiems kolegoms padėtų nustatyti diagnozes.
Tačiau medikai taip pat yra žmonės – dėl to dauguma jų, kaip ir bet kurie kiti, prisijungia prie „Figure 1“, kad tiesiog paspoksotų į medicinines keistenybes ar patys jomis pasidalintų.
Čia rasime visų rūšių ligas ir traumas. Vienoje nuotraukoje ranka su gumine pirštine laiko golfo kamuoliuko dydžio išsišakojusį šlapimo pūslės akmenį. Kitoje – moters nugara, nusėta grybus primenančiomis išaugomis.
Nuotraukose nepaliekama ženklų, pagal kuriuos būtų galima identifikuoti pacientą. Priešingu atveju nuotrauka būna pašalinama.