Blogo gydytojo požymiai
1. Jis iš karto duoda suprasti, kad būtina sumokėti tam tikrą sumą. Jo argumentas – nieko gero nebūna nemokamai. Nereikėtų tam pasiduoti – tarp sąvokų „imti pinigus“ ir „reikalauti pinigų“ yra didelis skirtumas.
2. Vos užmetęs akį į tyrimų rezultatus gydytojas pareiškia, kad nepasitiki tomis laboratorijomis, kur jie padaryti, ir reikalauja, kad visi iki vieno būtų pakartoti ten, kur jis pasakys. Įdomu tai, kad dažniausiai tai būna komercinės laboratorijos.
3. Jau per pirmą konsultaciją gydytojas tvirtina, kad jūsų būklė – ypatingai sunki, yra būtina operacija ar ilgai trunkantis gydymas. Norint padaryti tokias išvadas, visų pirma reikia gauti ir išnagrinėti papildomų tyrimų rezultatus, ir tik po to argumentuotai pateikti savo poziciją.
4. Diagnozė nustatyta, paskirtas gydymas. Bet jį baigus jums netapo geriau, simptomai liko. Geras gydytojas turi argumentuotai paaiškinti, kodėl taip nutiko – pavyzdžiui, galbūt jūs neteisingai vartojote vaistus. Tokių paaiškinimų, kaip „ligonis priešinosi gydymui“, „tai normalu“, negalima priimti už gryną pinigą. Gydytojas privalo paaiškinti, kodėl jo paskirtas gydymas neveikia.
5. Pasitaiko, kad gydytojas reikalauja, jog jo išrašytą vaistą nusipirktumėte konkrečioje vaistinėje. Tokiu atveju yra tikimybė, kad jums išrašė ne visai tą preparatą, kuris jums reikalingas.
6. Niekaip negali nustatyti diagnozės, skiria iš pažiūros pačius įvairiausius tyrimus, bet jų rezultatai nepadeda išsiaiškinti, kas su jumis darosi. Jeigu taip atsitinka, gydytojas privalo suprantamai paaiškinti, kodėl taip sunku diagnozuoti ligą ir kodėl iškilo tokios rimtos abejonės. Jeigu, užuot paaiškinęs suprantama kalba, gydytojas puola žerti terminus ir sudėtingus žodžius – atsargiai.
7. Jūsų nesugeba prisiminti per kitą apsilankymą, gydytojas nepasižiūrėjo jūsų tyrimų rezultatų, painioja jus su kitu ligoniu ir pan. Kitas variantas – jis daug bruzda, kalba nerimtai, neužtikrintas dėl savo veiksmų ir žodžių, nuolat keičia savo požiūrį.
8. Jus gydo vien tik homeopatija ir liaudiškomis priemonėmis, kartais prideda ir mankštą. Žinoma, tai normalu tuo atveju, jeigu kreipėtės į gydytoją homeopatą ar fitoterapeutą. Visų kitų specialistų atveju tokia gydymo taktika kelia rimtų abejonių.
Gero gydytojo požymiai
O kaip atpažinti, kad gydytojas yra iš tiesų geras? Į ką reikėtų kreipti dėmesį? Jūsų dėmesiui – 7 gero gydytojo požymiai.
1. Reikėtų atkreipti dėmesį į bendrą gydytojo nuotaiką. Jūs turite su juo jaustis komfortiškai, nesigėdydami pasakoti jam apie savo problemas.
2. Atrodytų, gydytojas visų pirma turi būti profesionalus, o jau tik po to – dėmesingas ir užjaučiantis. Bet iš tiesų gydytojas, kuris jus užjaučia, stengsis kuo greičiau jus išvaduoti iš ligos, pavyzdžiui, pritaikys efektyvesnį gydymo būdą.
3. Geras pediatras moka bendrauti su vaikais, juos nuraminti ir paguosti.
4. Tyrimai parodė, kad jeigu pacientai tiki juos gydančio gydytojo geranoriškumu, jie yra linkę atidžiau vykdyti jo rekomendacijas, o tai reiškia – greičiau sveiksta.
5. Gydytojas turi daug žinoti ir savo žiniomis dalintis su pacientais.
6. Gydytojas turi turėti gerą reputaciją. Paprastai žmonės dalijasi įspūdžiais apie gydytojus. Vertėtų įsiklausyti į daugumos nuomonę.
7. Neverta gydytojo laikyti aukščiausio lygio specialistu pagal jo diplomų ir sertifikatų gausą. Tačiau reikia atsiminti, kad tokių dalykų nebuvimas taip pat nėra geras ženklas – juk geras gydytojas nuolat mokosi.