Vienu atveju jau po aborto apie klaidą pranešęs medikas bandė nuneigti nelaimės reikšmę.
„Jūs vis tiek galėjote patirti persileidimą“, – pasakė jis.
Įtariama, kad ir daugiau tyrimų vaisiaus audinio genetinėms anomalijoms nustatyti galėjo būti atlikti klaidingai. Šiuo metu Anglijos nacionalinė sveikatos tarnyba (angl. National health service – NHS) atlieka didžiausią tokio tipo tyrimą problemos mastui išaiškinti.
Širdį veriantis sprendimas
Skaudžia patirtimi viešai pasidalijo jau 2 poros. Moterims rekomenduota nutraukti nėštumą nustačius ankstyvus genetinių ligų požymius, dėl kurių jų kūdikiams būtų reikėję specialios priežiūros.
Carly Wesson ir Carlas Eversonas BBC papasakojo, kad 2019 m. sausį atliktas 12 savaičių vaisiaus tyrimas esą parodė, jog jų kūdikiui gresia didelė Dauno sindromo rizika.
Medikai informavo, kad negimusi dukra turi retą genetinę būklę, vadinamą Patau sindromu, kuris būtų gerokai padidinęs persileidimo riziką. Gydytojai taip pat įspėjo, kad kūdikis gali gimti negyvas.
Porai teko priimti širdį veriantį sprendimą nutraukti nėštumą: „Tai pats sunkiausias pasirinkimas, kokį teko priimti“, – BBC sakė nėštumą nutraukusi moteris.
„Manėme, kad geriausia būtų pasidaryti abortą, nes kūdikis kentėjo“, – teigė ji.
Pora pavadino dukrą Ladybird (liet. boružėlė), tačiau po 6 savaičių gydytojas pranešė, kad buvo atliktas pakartotinis tyrimas ir paaiškėjo, kad pirmasis testas buvo klaidingas teigiamas – visose 50 ištirtų ląstelių chromosomų nebuvo jokių anomalijų. Būtent ši pora išgirdo iš mediko, kad jų dukrelė vis tiek galėjo būti išnešiota nesėkmingai.
Kita prabilusi pora nusprendė išlaikyti savo anonimiškumą. 2017 m. jie išgirdo, kad būsimas kūdikis serga paveldima gyvybei pavojinga liga. Kadangi nėštumas buvo pažengęs, laiko delsti nebuvo. Pora turėjo tik 24 valandas apsispręsti, ar pasilikti vaiką.
Nusprendę nutraukti nėštumą, jie buvo šokiruoti, kai atlikus skrodimą sužinojo, kad vaisius buvo sveikas.
Bet buvo ir priešingas atvejis. Viena šeima nusprendė nepaisyti įspėjimų, kad vaisius turi genetinės ligos požymių. Dabar pora džiaugiasi sveiku devynerių metų sūnumi.
Oficialiai atsiprašė
Ligoninės administracija pripažino padarytas klaidas.
„Žinau, kad 2019 m. suklydome dėl Carly, Carlo ir jų kūdikio Ladybird. Dėl to nuoširdžiai atsiprašau. Nors žodžiais niekada nepakeisime rezultato, galiu patikinti juos ir kitas šeimas, kad mes ištyrėme šį tragišką atvejį ir išmokome klaidas“, – vykdomasis direktorius Notingemo universitetinių ligoninių tresto vykdomasis direktorius Anthony May.
„Nuo 2019 m. įvykdėme pokyčius po šio incidento, galime garantuoti rezultatų tikrinimo, perdavimo ir stebėsenos procesų patikimumą“, – pridūrė jis.
Šiuo metu atliekamas kruopštus Notingemo miesto ligoninės ir Karalienės medicinos centro auditas, peržiūrima daugiau nei 2 tūkst. šeimų priežiūra.
Parengta pagal Express.co.uk inf.