Pranešama, kad SAM ir VLK atstovai antradienį aptarė, kaip išankstinė pacientų registracijos informacinė sistema (IPR IS) galėtų labiau prisidėti prie eilių mažinimo, kaip įveiklinti kuriamus telemedicinos sprendimus, kurie būtų patrauklūs sveikatos sistemos dalyviams.
„Atkreiptas dėmesys, kad E. sveikatą būtina pripažinti svarbia valstybės infrastruktūros dalimi, kas leistų užtikrinti nuolatinį ir tvarų finansavimą prižiūrint ir vystant sistemą, kuriant naujas funkcijas ir integracijas“, – rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime žiniasklaidai.
Taip pat pažymima, jog šiuo metu įgyvendinami E. sveikatos plėtros projektai, skirti didinti šių sistemų greitaveiką bei palengvinti darbą ir atverti naujus funkcionalumus jos naudotojams.
Jau netrukus pacientai galės naudotis E. sveikatos mobiliąja programėle, o gydytojai galės elektroniniu būdu tvarkyti daugiau paciento duomenų, vienoje vietoje rasti laboratorinių tyrimų rezultatus.
„E. sveikatos sistema turi būti inovatyvi, funkcionali ir kurianti vertę jos vartotojams – tiek medikams, tiek pacientams. Per artimiausius keletą metų sistemoje numatoma nemažai naujovių ir pokyčių: tai ir nuotolinės gydytojų konsultacijos, galimybė saugoti ir perduoti medicininius vaizdus, taip pat nauji įrankiai, kurie padės efektyviau valdyti pacientų eiles, organizuoti prevencines programas ir skubiosios pagalbos paslaugas, koordinuoti medicininių klasterių darbą. Kad šie pokyčiai įvyktų ir būtų įgyvendinti laiku, svarbus visų suinteresuotų pusių įsitraukimas ir bendradarbiavimas“, – SAM pranešime cituojama ministrė M. Jakubauskienė.