„Paskutiniam pretendentui baigus prisistatymą stebėtojai buvo išprašyti iš salės, motyvuojant, kad komisija nori pasitarti. Mums kilo įtarimas, koks čia gali būti pasitarimas per balsų skaičiavimą.
Nuostatuose tai nėra nurodyta. Mūsų profsąjungai kilo įtarimas ir parašėme raštą ministrui, kad atkreipkite dėmesį dėl skaidrumo vykdant šį konkursą. (...) Rezultatų neginčijame, pagrindinis klausimas yra, kad konkursas vyko neskaidriai. Skaičiuojant balsus stebėtojai turi dalyvauti, taip parašyta ir jų nuostatuose“, – žurnalistams pirmadienį teigė V. Seiliuvienė.
„Tikimės, kad atšauks konkursą ir bus vykdomas skaidrus konkursas“, – pažymėjo profsąjungos vadovė.
Viceministras: kaltinimai dėl neskaidrumo nustebino
Visgi, anot komisijai vadovavusio sveikatos viceministro Edgaro Diržiaus, profsąjungos atstovams kylančios abejonės dėl skaidrumo buvo netikėtos. Mat, kaip teigia E. Diržius, paskelbus rezultatus, jokių komentarų ar pastebėjimų dėl atrankos rengimo tvarkos iš profsąjungų atstovų nebuvo.
„Noriu patikslinti, kad tikrai nebuvo nuspręsta komisijai išeiti. (...) Paskelbus pertrauką, kaip ir kiekvienos pertraukos metu, buvo pasakyta, kad galima išeiti. Bet tokio reikalavimo tikrai nebuvo. Jei kažkas būtų norėję, galima buvo pasilikti visą laiką. (...) Su komisija esame tikri, kad viskas buvo atlikta skaidriai. Apmaudu, kad tas išėjimas sukėlė abejonių, bet jis tikrai nebuvo priverstinis“, – žurnalistams teigė viceministras.
„Tiesiog fiziologiškai po dviejų dienų, šeštą-septintą valandą pasidarėme pertrauką, turėjome gausybę visi pasirašę komentarų apie kiekvieną kandidatą ir juos reikėjo įvertinti. Vertinime dalyvavo visi stebėtojai, kita profesinė sąjunga“, – situaciją nupasakojo E. Diržius.
Viceministras pažymi esąs įsitikinęs, kad konkurso organizavimas vyko sklandžiai.
„Nustebino, iš tikrųjų, tas toks nuogąstavimas ar net kaltinimas, kad kažkas buvo neskaidraus. Esame įsitikinę, kad viskas vyko skaidriai. Mūsų teisininkai patikrino ir įvertino ar buvo nusižengta procedūroms, tai tų požymių nėra“, – sakė E. Diržius, atkreipdamas dėmesį, kad kita konkursą stebėjusi profesinė sąjunga pastabų dėl skaidrumo neturėjo.
„Kita profesinė sąjunga, pasitikslinome ir su jais, jie priekaištų neturi. Kai pabaigėme konkursą, (...) dar pasitikslinau, ar kažkas turi nusiskundimų ar pastabų, komentarų. Nieko tokio nebuvo ir tikrai nustebome, kai po kurio tai laiko atėjo kreipimasis su grasinimu, kad kreipsimės į žiniasklaidą arba nutraukite konkursą. Negalime dėl abejonių imti ir kiekvieną konkursą nutraukinėti“, – aiškino E. Diržius.
Visgi viceministro paaiškinimai V. Seiliuvienės neįtikino.
„Pertraukos yra būtinos, bet ne prieš balsų skaičiavimą. Skaičiuojant balsus ir pretendentai, ir stebėtojai turi dalyvauti. Labai negražu, kad viceministras taip negražiai meluoja“, – pridūrė GMP profesinės sąjungos pirmininkė.
SAM viceministro teigimu, šiuo metu yra įvykęs pirmasis etapas konkurse dėl VšĮ Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybos direktoriaus pareigų.
Iš paraiškas pateikusių 20 kandidatų, sveikatos apsaugos ministrui speciali komisija atrinko 3 kandidatus. Savo sprendimą sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas turėtų paskelbti artimiausiu metu.
ELTA primena, kad iki rugpjūčio 21 d. GMP tarnybos generalinio direktoriaus pareigas ėjo Nerijus Mikelionis. Iš užimamo posto jis nusprendė pasitraukti po to, kai žiniasklaida pranešė apie tai, jog jis neva slaptai filmavo po moterų sijonais. Visgi pats GMP tarnybos vadovas situaciją vadino nesusipratimu.
GMP tarnybai šiuo metu laikinai vadovauja Ilona Kajokaitė.
Greitoji medicinos pagalba (GMP)profsąjungaSveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Rodyti daugiau žymių