Kaip diagnozuojama GPH?
Gydytojas specialistas pirmiausiai užduos tam tikrus klausimus ir atliks būtiną ir daug svarbios informacijos suteikiančią apčiuopą. Taip pat labai svarbūs ir šlapimo bei kraujo tyrimai. Tarkime, šlapimo tyrimas gali padėti įsitikinti, ar šlapinimosi sutrikimų neatsirado dėl šlapimo takų infekcijų, o kraujo tyrimu ypatingai svarbu įvertinti prostatos specifinio antigeno kiekį/ lygį. Kai tam tikros būklės diagnozuojamos arba atmetamos, pačiai GPH patvirtinti gali būti atliekami ir kiti tyrimai, pavyzdžiui, šlapimo srovės (srauto) tyrimas ar likutinio šlapimo tūrio tyrimas. Gydytojas gali paprašyti, kad visą parą (ar ilgiau) užrašinėtumėte informaciją apie šlapinimąsi – tokio dienoraščio pildymas labai svarbus ir naudingas, norint įvertinti šlapinimosi sutrikimų pasireiškimą ir šlapimo sistemos būklę.
Kokios galimos GPH komplikacijos?
Viena sunkiausių GPH komplikacijų yra staigus negalėjimas nusišlapinti arba šlapimo susilaikymas. Tai sunki ir skausminga būklė, kai tenka kreiptis į gydymo įstaigą, kad kateteriu iš persipildžiusios šlapimo pūslės būtų pašalintas šlapimas.
Vyrams, sergantiems GPH, didesnė šlapimo takų infekcijų pasireiškimo ir pasikartojimo rizika. Dėl negalutinai ištuštinamos šlapimo pūslės, joje lengviau „auga“ infekcijų sukėlėjai.
GPH varginamus vyrus dažniau kamuoja ir šlapimo pūslės ar inkstų akmenys, dėl kurių padidėja įvairių infekcijų, dirginimų, kraujo šlapime atsiradimo ir šlapimo takų obstrukcijos tikimybė. Negana to, dėl negydomos GPH gali būti pažeidžiama šlapimo pūslė ir inkstai.
Kai kuriems vyrams rekomenduojama chirurginė operacija, nes tai vienintelis būdas palengvinti normalesnį šlapimo nutekėjimo procesą.
Nors daugybei vyrų išvardintos komplikacijos nepasireiškia, jų rizika vis tiek gana nemaža; be to, manoma, kad GPH nepadidina vėžio rizikos, vis dėlto kai kurie šlapinimosi sutrikimai gali būti panašūs ir GPH, ir vėžinių susirgimų atveju, tad kiekvienu atveju rekomenduojama nedelsiant pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistais.
Ar šlapinimo sutrikimus sukelia tik GPH?
Ne, šlapinimosi sutrikimai ir kiti nemalonūs simptomai gali būti ne tik GPH, bet ir kitų ligų požymiai. Įvairaus laipsnio ir intensyvumo šlapinimosi sutrikimus sukelia ir šlapimo takų infekcijos, prostatos uždegiminės ligos. Įtakos tap pat gali turėti ir anatominiai pokyčiai šlapimo sistemoje, pavyzdžiui, šlaplės susiaurėjimas ar įvairūs randai dėl atliktų operacijų. Šlapinimosi sutrikimai taip pat gali pranešti apie šlapimo pūslę įnervuojančių nervinių skaidulų problemas, inkstų ar šlapimo pūslės akmenis ar net šlapimo pūslės bei prostatos vėžį.
Vyrai primygtinai raginami apsilankyti urologo kabinete dėl bet kokio intensyvumo šlapinimosi sutrikimų – verta atlikti reikiamus tyrimus ir nustatyti diagnozę, kad kuo anksčiau būtų paskirtas tinkamas gydymas. Pabrėžtina, kad GPH yra progresuojanti liga, kuri, bėgant laikui, gali sukelti tokius stiprius šlapinimosi sutrikimus, kad vyrui iš viso nepavyks nusišlapinti (pasireikš šlapimo takų obstrukcija, kuri yra itin skausminga ir kontroliuojama tik gydymo įstaigoje).
Kaip padėti sau išsaugoti savo vyriškumą?
Vyriškumas ir pasitikėjimas savimi – labai svarbu. Esant varginantiems šlapinimosi sutrikimams arba kaip papildoma GPH kontrolės priemonė, derinant su kitomis gydymo priemonėmis, gali būti naudingi augaliniai vaistiniai preparatai. Prostamol Uno – efektyvus augalinis vaistas su klinikiniais įrodymais, kuris lengvina GPH simptomus ir padeda kontroliuoti uždegimines reakcijas.
Prostamol Uno yra tradicinis augalinis vaistas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu, skirtas palengvinti GPH simptomus, tokius kaip šlapimo ištekėjimo pradžios vėlavimas, ilgiau trunkantis ir nutrūkstantis šlapinimasis, silpna šlapimo srovė, dažnas šlapinimasis (ypač nakties metu), gydytojui paneigus sunkias būkles. Dauguma šių simptomų atsiranda todėl, kad padidėjusi priešinė liauka susiaurina šlaplę (per kurią šlapimas išteka iš šlapimo pūslės). Jeigu Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją. Atminkite, kad dėl bet kokių vaistų vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku, o netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.