Nurodoma, kad taip siekiama supaprastinti onkologinėmis ligomis sergančių pacientų gydymą ir diagnostiką, teikti kompleksines visapusiškas paslaugas ir efektyviai naudoti mokslinį, klinikinį bei technologinį potencialą onkologijos srityje.
„Reikia pripažinti, kad sutarimo paieškos buvo ilgos, tačiau pavyko suderinti visų pusių interesus: klinikinius, mokslinius, pedagoginius. Tikiu, kad abi gydymo įstaigos pasinaudos viena kitos stiprybėmis, taip sukuriant lyderiaujantį šalyje bei ryškiai Europos žemėlapyje matomą Visapusiškos vėžio priežiūros centrą bei stiprią gydymo ir kompetencijų bazę“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas.
Nurodoma, kad šiuo metu NVI priklauso Europos vėžio institutų organizacijai (EVIO), kuri NVI yra akreditavusi kaip Vėžio centrą, siekiantį tolimesnės EVIO akreditacijos tapti Visapusišku vėžio priežiūros centru (VVPC). Vystyti Europos Sąjungos (ES) šalių nacionalinių VVPC tinklą numatyta ir Europos Komisijos Kovos su vėžiu plane.
„NVI integracija į universiteto ligoninę yra numatyta ir Vyriausybės nutarime, kuriuo buvo patvirtintas stacionarių įstaigų tinklas ir iki 2025 m. rugpjūčio 1 d. reikalingi priimti sprendimai dėl monoprofilinių arba specializuotų ligoninių integracijos į daugiaprofilines ligonines, taip užtikrinant sveikatos reformos vieną pagrindinių tikslų – teikti kompleksines asmens sveikatos priežiūros paslaugas“, – rašoma ministerijos pranešime.
Numatoma, kad NVI ir VUL Santaros klinikoms dalininkams patvirtinus NVI klinikinės veiklos perdavimo Santaros klinikoms sutartį, toliau bus vykdomas darbuotojų perkėlimo procesas ir kiti su integracija susiję veiksmai.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)Santaros klinikosNacionalinis vėžio institutas
Rodyti daugiau žymių