Nuo degančio pastato nukritęs ugniagesys pasipiktino medikais: „Tiesiog esu šokiruotas“

2024 m. spalio 29 d. 19:45
Darbo metu susižalojęs ugniagesys teigia nusivylęs sostinės medikais. Vyras pasipiktino ligoninėje negavęs reabilitacijai po lūžio reikalingo korseto. Tačiau gydymo įstaigos atstovai nurodo, kad pacientui pagalba buvo suteikta tinkamai – gydytojai ortopedijos priemonių nedalina.
Daugiau nuotraukų (4)
O kaip važiuoti namo?
„Esu pasipiktinęs mūsų medikais“, – naujienų portalui Lrytas sakė ugniagesys Simonas.
Sekmadienį jis sostinėje gesino gaisrą ir nukrito nuo degančio ūkinio pastato. Į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę (RVUL) atvežtas vyras sužinojo patyręs stuburo slankstelio ataugos lūžį.
Medikai pasakė, kad ateinantį mėnesį jis privalės dėvėti korsetą. Į ligoninę gydytojai ugniagesio neguldė ir į namus išleido po kelių valandų. Tiesa, Simonas gavo siuntimą, kur kreiptis dėl korseto gamybos.
„Klausiau, o kaip man namo vykti be korseto? Ar turite kažkokį paskolinti, kol man pagamins? Atsakė, kad neturi ir neskolina. Su tokia rimta trauma reikėjo grįžti iki namų be korseto“, – stebėjosi Simonas.
Korsetą jis gavo pirmadienį apie pietus, kai dėl jo gamybos kreipėsi į ortopedijos centrą prie Karoliniškių poliklinikos.
„Bet ten man reikėjo atvykti pačiam, kad korsetas būtų pagamintas pagal mano kūno sudėjimą“, – skundėsi vyras.
Jis stebėjosi, kad buvo paleistas iš ligoninės be apsaugos nuo sužalojimų, nors pagal griežtus gydytojų nurodymus 7 dienas privalo judėti kiek įmanoma mažiau.
„Esu namuose, korsetą turiu, savijauta prasta, labai skauda nugarą, bet tai normalu.
Tiesiog esu šoke, kaip galėjo mane paleisti namo su tokia trauma“, – sakė Simonas.
Ligoninė: priemones gamina ortopedijos įmonės
Dėl susiklosčiusios situacijos Lrytas kreipėsi į pagalbą ugniagesiui suteikusios ligoninės atstovus.
RVUL Dokumentų valdymo ir komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Asta Bagdonavičienė raštu komentavo, kad gydymo įstaiga neprivalo suteikti pacientui ortopedinės technikos priemonių, jas gamina ir tiekia ortopedijos įmonės.
„Gydytojas tik gali paskirti tokią priemonę, nurodydamas tai medicininėje dokumentacijoje. Jei pacientas yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, jis turi kreiptis į ortopedijos įmonę, pasirašiusią sutartį su Valstybine ligonių kasa, o jei draudimo neturi – įsigyti ortopedinės technikos priemonę savo lėšomis.
Su Jūsų paminėta diagnoze išrašymas ambulatoriniam gydymui pacientui rizikos nekelia (be abejo, jei pacientas vykdys gydytojo rekomendacijas ir pasirūpins tuo korsetu bei vėliau jį dėvės)“, – akcentavo A.Bagdonavičienė.
Valstybinė ligonių kasa taip pat nurodo, kad ortopedijos techninėmis priemonėmis privalomuoju sveikatos draudimu apdraustus asmenis aprūpina ortopedijos įmonės, o ne gydymo įstaigos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.