Sabinas Nsanzimana teigė, kad dauguma aukų buvo ligoninės intensyviosios terapijos skyriaus sveikatos priežiūros darbuotojai.
Nuo penktadienio, kai buvo patvirtintas infekcijos protrūkis, nustatyta dvidešimt užsikrėtimo atvejų, skelbia BBC.
Marburgo virusas pasymi ypač sunkia ligos eiga, mirštamumas nuo jos gali siekti iki 88 proc. Šis virusas, kaip ir Ebolos virusas, priklauso Filoviridae šeimai.
Kaip nurodo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) Marburgo virusas lengvai plinta per tiesioginį sąlytį su sergančio ar mirusio asmens kūno skysčiais (krauju, sekretais, sperma, organais ir t. t.) ar kūno skysčiais užterštais daiktais, aplinka.
Marburgo hemoraginės karštligės simptomai: karščiavimas, raumenų skausmai, viduriavimas, vėmimas, o kai kuriais atvejais – mirtis dėl didelio kraujo netekimo.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, specifinio gydymo ar vakcinos nuo viruso nėra, tačiau kuriami įvairūs kraujo preparatai, vaistai ir imunoterapijos priemonės.
Ruandos valdžia teigia, kad, siekdama sustabdyti viruso plitimą, intensyvina kontaktų sekimą, priežiūrą ir tyrimus.
Sveikatos apsaugos ministras sakė, kad pareigūnai stebi apie 300 žmonių, turėjusių kontaktą su Marburgo hemoragine karštlige sergančiais asmenimis.
Jis paragino žmones vengti fizinio kontakto, kad padėtų sustabdyti ligos plitimą.
Anksčiau valdžios institucijos patarė visuomenei išlikti budriai, plauti rankas švariu vandeniu ir muilu arba dezinfekuojančiu skysčiu ir pranešti apie visus įtariamus ligos atvejus.
Daugiausia atvejų užregistruota Ruandos sostinėje Kigalyje.
JAV ambasada patarė savo darbuotojams šiame mieste kitą savaitę dirbti nuotoliniu būdu.
Tai pirmas kartas, kai Ruandoje patvirtintas Marburgo virusas.
Kaimyninė Tanzanija pranešė apie ligos protrūkį 2023 m., o 2017 m. Ugandoje nuo Marburgo viruso mirė trys žmonės.