„Šis klausimas (specialistų trūkumas – ELTA) tikrai kuria eiles. Dirbant regionuose, pastebėjome, kad ne tik sveikatos, bet ir kitų sričių specialistų trūkumas yra labai didelis“, – trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) posėdyje kalbėjo I. Segalovičienė.
„Manome, kad yra potencialo galvoti apie paskatas ir motyvacijas specialistams rinktis viešąjį sektorių. Kalbu apie socialines garantijas, darbo sąlygas, net tam tikras specifines socialines garantijas“, – vardijo ji.
Pasak vyriausiosios šalies vadovo patarėjos, siekiant sumažinti eiles, buvo galima įdėti daugiau pastangų.
„Reikėtų pagalvoti apie principingesnius sprendimus, kurie įstaigas stipriau motyvuotų pereiti prie bendros sistemos. Pats eilių generavimas ir valdymas galėtų būti gerokai vieningesnis“, – akcentavo ji.
Be to, kaip pridūrė I. Segalovičienė, ateityje vertėtų pagalvoti ne tik apie nacionalinės specialistų pritraukimo regionuose programos atsiradimą, bet ir apie kitokį medikų rengimo modelį.
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja taip pat akcentavo viešojo ir privataus sektoriaus balansą, prevencinių programų, pažeidžiamų žmonių apsaugos svarbą, visuomenės sveikatos stiprinimą, inovatyvių vaistų prieinamumą.
ELTA primena, kad trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje parlamentarai aptarė su sveikatos apsaugos sritimi susijusias šalies vadovo pastabas bei pasiūlymus, minėtus birželio pabaigoje perskaitytame metiniame pranešime.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) yra parengusi sveikatos priežiūros specialistų pritraukimo ir išlaikymo veiksmų planą 2024–2029 metams. Iš viso jam numatyta skirti daugiau kaip 30 mln. eurų.
Anot ministerijos, skiriant įvairias finansines paskatas, tikimasi išspręsti medikų trūkumo problemą, pritraukti specialistų į regionus, populiarinti sveikatos mokslų srities studijas bei taip gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams.