Gatvės virto čiuožykla: ligoninėse nusidriekė pacientų eilės, medikai ragina likti namie

2024 m. sausio 11 d. 09:48
Papildyta
Trečiadienio vakarą Vilniaus šaligatvius padengęs plikledis atnešė skausmingas traumas. Sostinės medikai pranešė, kad lūžius ir sumušimus patyrė dvigubai daugiau žmonių nei įprasta. Apie 30 gyventojų susižeidė ypač rimtai, buvo paguldyti į ligoninę.
Daugiau nuotraukų (29)
Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL) iki šio ryto 7 val. sulaukė dvigubai daugiau pacientų. Į Skubios pagalbos skyrių kreipėsi daugiau nei 200 traumatologinių pacientų – dvigubai daugiau nei įprasta.
Iš jų 174 patyrė įvairias galūnių traumas (lūžius, patempimus, išnirimus, sumušimus), ir 32 galvos bei kaklo traumas. Šalia jų papildomai į ligoninės priimamąjį atvyko dar 100 pacientų su kitais negalavimais.
„Iš 200 traumatologinių pacientų buvo hospitalizuota 30 pacientų, kuriems reikės operacinio gydymo. Kiti pacientai išleisti gydytis ambulatoriškai“, – lrytas.lt informavo RVUL atstovė Dalia Smagurauskaitė.
Dvigubai didesnis nei įprasta traumatologinių pacientų srautas išaugino ir Radiologijos skyriaus darbo apimtis – per šį laiką buvo atlikti 475 rentgenografijos ir rentgenologijos tyrimai bei 101 kompiuterinės tomografijos tyrimas.
Vyresniems pataria likti namie
„Dirbame ypač intensyviai ir esame pasiruošę reikalui esant pajėgas dar padidinti. Šiuo metu Ortopedijos ir traumatologijos centro palatos užsipildė pacientais, kuriems reikia operacinio gydymo, – sako RVUL Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas. – Šiandien taip pat teks tvarkytis su dideliu pacientų srautu, nes jau apie 8 val. pradėjo formuotis eilė laukiančiųjų gydytojo ortopedo traumatologo konsultacijos, tad apžiūros laukimo laikas bus ilgesnis nei įprastai. Todėl noriu paraginti smulkias traumas patyrusius pacientus pagalbos kreiptis į savo pasirinktą gydymo įstaigą.“
Taip pat P. Uksas atkreipė dėmesį į vyresnio amžiaus žmones, kuriems griuvimas dažnai baigiasi sudėtinga trauma – šlaunikaulio lūžiu.
Jiems gydytojas pataria likti namuose: „Šlaunikaulio lūžis garbingame amžiuje yra labai pavojinga trauma, neretai besibaigianti ir liūdniausiomis išeitimis, tad tikrai rekomenduoju likti namuose. Taip pat raginu vyresnių žmonių artimuosius ar kaimynus pasirūpinti jų pirkiniais, paraginti juos saugoti savo sveikatą ir likti namuose, kol oro sąlygos pagerės.“
Visgi, nors Vilniuje pacientai plūsta į ligonines, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos (GMP) teigimu, visoje Lietuvoje iškvietimų skaičius drastiškai nekito.
„Matome iškvietimų pobūdį ir toks oras įtakos nelabai darė. Kad daugiau žymiai tų traumų, to nematome. Labai didelio pokyčio nėra, bendrai gal tik keliais iškvietimais daugiau“, – Eltai teigė GMP atstovai.
Kaune – pacientų pilnas skyrius
Kritimo traumas patyrusių pacientų šią savaitę ženkliai padaugėjo ir Kaune. Įprastai per parą į LSMU Kauno ligoninės Priėmimo skubios pagalbos kreipiasi apie 150 žmonių. Šiomis dienomis būna ir po 260 per parą.
„Daug žmonių kreipėsi su sunkiais galūnių lūžias, dėl kurių prireikė chirurginių operacijų. Todėl stacionariniai Ortopedijos traumatologijos skyriai pilni pacientų – užimta apie 90 lovų. Stacionare vyrauja šlaunikaulių, dubens traumos“, – lrytas.lt sakė LSMU Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Saulius Tvirbutas.
Kada kreiptis į medikus?
Jei žmogus paslydo ir pargriuvo, nereikia skubėti tuoj pat keltis – geriau įvertinti situaciją, skausmą, pabandyti lėtai atsistoti. Sumuštą kūno vietą rekomenduojama šaldyti kompresais, pataria RVUL medikai.
Jei sumuštą vietą labai skauda, galima išgerti skausmą malšinančių vaistų. Jei skausmas nepraeina, tinimas neatslūgsta, reikėtų kreiptis į gydytojus. Jei po traumos negalite priminti sužalota galūne, stebite akivaizdžią galūnės deformaciją – į gydytojus reikėtų kreiptis iš karto.
Savivaldybė: takai intensyviai barstomi
Vilniaus miesto savivaldybė ankstyvą ketvirtadienio rytą feisbuke pranešė, kad mieste šaligatviai dėl lietaus ir įšalusios žemės pasidengė ledu, mieste itin slidu vaikščioti
„Penkios bendrovės, su kuriomis Vilniaus miesto savivaldybė yra pasirašiusi sutartis dėl teritorijų priežiūros, šiandien nuo 4 val. ryto barstė padidintus druskos ir smėlio kiekius. Dėl oro sąlygų, kai kurios teritorijos barstomos pakartotinai, ne po vieną kartą. Iš viso Vilniuje pėsčiųjų ir dviračių takus, laiptus ir kitas zonas barsto apie 600 darbuotojų.
Vakar takai taip pat barstyti ne kartą, tačiau išbertą druską lietus nuplaudavo jai dar nesuveikus, lijundra iš karto ledijo šaligatvius. Nepaisant gamtos, įmonės nenuilsdamos takus barstė pakartotinai.
Tiek vakar, tiek šiandien tvarkytojai deda maksimalias pastangas, kad šaligatviais ir pėsčiųjų takais vaikščioti būtų kiek įmanoma saugiau.
Raginame atsisakyti nebūtinų kelionių, o jei visgi turite kur nors eiti – išlikite atidūs ir atsargūs, neskubėkite. Saugokime save ir kitus“, – buvoma rašoma Vilniaus miesto savivaldybės socialinio tinklo paskyroje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.