Medžiaga, kurią gamina bitės
Genialu kas paprasta, sako natūralios sudėties gelį nuo pūslelinės sukūrę LSMU mokslininkai.
„Kuo paprasčiau, tuo geresni rezultatai ir gaunasi“, – galvą linksi LSMU lektorius Mindaugas Marksa.
Pagrindinė šio gelio veiklioji medžiaga – natūralus propolio ekstraktas.
„Bitės pasigamina propolį, kad apsaugotų savo avilį, pasižymi propolis prieš bakterijas, prieš virusą, tai šita idėja pasinaudoję, su katedros bendradarbiais, ėmėmės gelio kuris tiktų naudojimui“, – pasakoja LSMU profesorius Liudas Ivanauskas.
Paslapties neišduoda
Herpeso viruso sukeltos pūslelinės simptomus lengvinančių vaistų – galybė. Tačiau, pasak mokslininkų, dauguma jų pasižymi chemine sudėtimi.
„Žmonės grįžta į natūralumą, nenori sintetikos, nori kažko su gamta susijusio. Todėl sugalvojome propolį įdėti ir žiūrime viskas gaunasi. Tada reikia pakeisti tam tikras technologines savybes: kolegė Justė pasiūlė įdėti paprastų augalinių aliejų. Taip pat ir eterinių aliejų – skaniau kvepia ir pasižymi priešvirusiniais poveikiais“, – kūrybos procesą prismine M.Marksa.
Mokslininkai neatskleidžia, kokius konkrečiai aliejus įtraukė į sudėtį – sako, paslaptis.
„Visiškai neišduosime, ką naudojame, nes tai yra mūsų sukurto produkto ingredientai. Nepasakosime, kad ir kiti nenorėtų to pačio pasidaryti – tegul sugalvoja patys“, – sako M.Marksa.
Trumpesnis gijimas
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net dviem iš trijų žmonių pasireiškia herpeso sukeliama lūpų pūslelinė. Vaistų visam laikui išgydančių herpeso sukeliamas infekcijas, nėra, viskas ką galima padaryti – valdyti simptomus. Mūsų šalies mokslininkų sukurtas natūralus gelis, gijimą sutrumpina nuo 10 iki 7 dienų.
„Labai svarbu herpeso virusą pagauti pradžioje, kai tik prasideda niežėjimas, puslelė dar nedidelė. Tada reikia užtepti greitai ir gali nepasiekti tos stadijos, kai turi susidariusį šašą“, – akcentuoja M.Marksa.
Kurdamo preparatą, mokslininkai naudojosi inovatyvia gamybos technologija, todėl užteptas ant pažeistoos vietos, gelis suformuoja plėvelę, kuri apsaugo nuo kenksmingų aplinkos veiksnių ir neleidžia infekcijai plisti.
„Užtepus ant odos jis praktiškai nematomas, nes susidaro kūno spalvos plėvelė“, – paaiškina L.Ivanauskas.
Mokslininkai yra atlikę stabilumo ir neformalius klinikinius tyrimus. Iki galutiniam produktui pasirodant rinkoje, dar bus atliekami klinikiniai tyrimai.