„Kartoju tai jau gal dvejus metus – turime keisti darbo kultūrą sveikatos gydymo įstaigose. (…) Mes tikrai nuvertiname sveikatos vadybą, visokius kokybinius aspektus ir visąlaik esam linkę kalbėti tiktai apie finansus, jų dydį, apie darbuotojų skaičių, bet apeiname pačius santykius, darbo, vadovų kultūrą, sąžiningą darbo organizavimą, patyčių, mobingo nebuvimą“, – LRT radijui antradienį kalbėjo A. Dulkys.
Todėl, anot ministro, nederėtų stebėtis, kad gydytojai iš vienos ar kitos organizacijos masiškai išeina.
„Juk darbuotojai palaiko ryšius, žino, kas kokioje organizacijoje vadovauja ir paskui mes stebimės, kad jie kažkur išeina“, – pažymėjo A. Dulkys.
„Svarbiausia, kad darbuotojai neprarastų ūpo ir išvis iš sveikatos sistemos neišeitų. O kad jie juda tarp įstaigų, tai pacientai taip pat juda. Lietuvoje, pagal teisės aktus, pacientas turi teisę rinktis gydymo įstaigą, tai čia yra žinutė visoms gydymo įstaigoms, kad jos turi galvoti apie savo darbo kultūrą, nes išeis pacientai – išeis gydytojai“, – pabrėžė A. Dulkys.
Kaip pirmadienį skelbė portalas lrt.lt, didžiausią sostinėje esančią Centro polikliniką šiemet paliko jau 40 darbuotojų. Iš darbo išėjo ne tik poliklinikos skyrių vadovai, bet ir beveik visa administracija, taip pat ūkio darbuotojai, atsistatydino visa gydymo taryba, o galiausiai sostinės meras atleido ir patį Centro poliklinikos vadovą Zdislavą Skvarciany.
Kaip portalui nurodė Vilniaus savivaldybė, poliklinikos vadovas atleistas dėl sveikatos sistemos autoriteto žeminimo.