„Gera keleivių patirtis oro uostuose yra kompleksinis procesas, kuriame reikšmingas faktorius yra keleivių saugumas. O būtent keleivių sveikatos saugumas mums labai svarbus, gerai suprantame, kad daliai keleivių skrydžiai lėktuvais nėra kasdienybė ir kartais kelia stresą, o tada pasireiškia įvairūs negalavimai.
Sutrikus širdies veiklai, sustojus širdžiai, defibriliatorius gali išgelbėti gyvybes. Ir taip nutikus – svarbi kiekviena sekundė, todėl norime užtikrinti defibriliatorių išdėstymą, kad jie būtų lengvai ir greitai pasiekiami skirtingose keleivių terminalų vietose“, – teigė Lietuvos oro uostų keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė Rasa Petraitienė.
Anot jos, Vilniaus oro uoste įdiegti papildomi 7, Kauno oro uoste – 4, Palangos oro uoste dar 3 defibriliatoriai. Defibriliatorius taip pat sumontuotas ir Lietuvos oro uostų administracijos patalpose.
Šiuo metu visuose Lietuvos oro uostuose (keleivių terminaluose) yra 23 automatiniai defibriliatoriai.
Kartu su partneriais vykdys viešus mokymus
Nors specialių žinių naudojant naujuosius įrenginius turėti nėra būtina, jai gali naudoti visi, tačiau Lietuvos oro uostų darbuotojai vis tiek gaus papildomą informaciją, mokymus apie defibriliatorių specifiką, naudojimą ir galimybes padėti keleiviams.
Lietuvos oro uostai vasario viduryje kartu su „Raudonojo kryžiaus“ instruktoriais taip pat planuoja vykdyti nuotolinius bei gyvai vykstančius, viešus automatizuotų defibriliatorių naudojimo mokymus, kurie būtų skirti būtent keleiviams. Iniciatyva „Mylėti padėti“ kvies atkreipti dėmesį į šalia esančius žmones, kai jiems reikia pagalbos dėl širdies problemų, o, svarbiausia – mokėti padėti iškart, naudojant būtent išorinius automatinius defibriliatorius.