„Jaučiuosi blogai, nes naudojant mano atvaizdą yra apgaudinėjami žmonės“, – naujienų portalui lrytas.lt sakė R.Kėvalas.
Jis nurodė dėl šio atvejo kreipęsis į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) ir e-policiją.
Profesorius teigė bandęs susisiekti reklamoje nurodytais kontaktais, tačiau sukčiai į diskusiją su gydytoju nesileido.
A.Veryga: sukčiai nori „išvalyti“ jūsų kišenes
Į situaciją sureagavo ir buvęs sveikatos apsaugos ministras. A.Veryga socialiniame tinkle įspėjo žmones neužkibti ant apgavikų kabliuko.
„Lietuvoje atsirado bent du nauji „kieti kardiologai“, kurie siūlo išsivalyti smegenų kraujagysles ir „stumdo“ kažkokius „stebuklingus“ preparatus.
Tačiau iš tikrųjų pardavėjai labiausiai nori „išvalyti“ jūsų kišenes.
Būkite budrūs ir nepasimaukite ant tokių apgaulių. O jei dar ir vartosite kažką neaiškaus, tai kartu su kraujagyslėmis prarasite ir smegenis, jei tokios iš viso buvo.
Dėl šių veikų informavau e-policiją, raginu ir jus pastebėjus panašias veikas padaryti tą patį“, – rašė A.Veryga.
Lrytas.lt politikas sakė, kad taip įžūliai jo vardu sukčiai prisidengia bene pirmą kartą.
A.Veryga pastebėjo, kad reklaminiuose straipsniuose įpinti ir tikri biografiniai faktai.
„Nesumeluota, kad gydytojas, tik specializacija ne ta nurodyta. Bet žmonės paprastai nesusigaudo, jie gali to nežinoti“, – sakė buvęs ministras.
Politikas nurodė nesureikšminantis, kad piktiems kėslams pasirinktas būtent jo atvaizdas. Pasak jo, nemalonioje situacijoje blogiausia tai, kad apgaudinėjami gyventojai.
„Tai yra sukčiavimas. Dėl to ir e-policijos formą užpildžiau. Kaip sukčiai skambina iš įkalinimo įstaigų, vilioja pinigus, taip čia daroma lygiai tas pats“, – paaiškino A.Veryga.
Jis atkreipė dėmesį, kad tokią veiklą tirti ir kaltųjų paieška turėtų užsiimti teisėsauga.
„Jokio tikro vaisto čia nėra, todėl ir vaistų kontrolės tarnybai nėra, ką kontroliuoti. Tai sukčiavimas, kuris, mano supratimu, yra policijos kompetencijos sritis“, – teigė A.Veryga.
Pasisavintas ir naujienų portalo dizainas
Solialiniuose tinkluose politikas pasidalino ir reklaminio straipsnio, kuriame neteisėtai naudojamas jo vardas, ekrano nuotraukomis (angl. Screenshot). Jose matyti, jog internetinės svetainės dizainu sukčiai siekia sudaryti įspūdį, kad straipsnis patalpintas naujienų portale lrytas.lt.
Tačiau nuorodos adresas akivaizdžiai išduoda, kad skaitytojas lankosi kitoje internetinėje svetainėje – šiuo atveju exwarrelaheapon.ga (žemiau nuotraukoje pažymėta mėlynai). Žiniasklaidos priemonės, kaip ir žinomų žmonių, vardu šiuo atveju dangstomasi, norint reklamai suteikti patikimumo.
„Norime patikinti, kad tai tikrai nėra tikras ir originalus redakcijos turinys – sako portalo lrytas.lt vyriausiasis redaktorius Tautvydas Mikalajūnas. – Per pastaruosius metus žiniasklaidoje melaginingų žinučių srautas gerokai išaugo. Tą pastebime patys, o jeigu ir skaitytojai pamato įtarimų keliantį turinį, kviečiame juos apie tai pasidalinti su redakcija, kad galėtume užkirsti kelią jam plisti dar plačiau“.