Draudimo bendrovės „Gjensidige“ specialistai, stebėdami naujų užsikrėtimų koronavirusu dinamiką Lietuvoje, teigia, kad šią vasarą keliaujantys į svečias šalis poilsiautojai kiek atsipalaidavo ir nebesilaiko rekomenduojamų saugumo reikalavimų.
„Šią vasarą didžiojoje dalyje kurortinių šalių, į kurias vyksta turistai iš Lietuvos, nereikalaujama dėvėti kaukių, laikytis atstumų, dezinfekuoti rankas, tad vėl matome perpildytus oro uostus, pilnus žmonių lėktuvus, kavines ir turistinius objektus. Tačiau virusas netruko pasinaudoti šia situacija ir sergamumas COVID didėja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Panaikindamos ribojimus atvykstantiems poilsiautojams, turistinės šalys tikisi svečių sąmoningumo ir ragina patiems saugotis grėsmingo viruso“, – įspėja „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Viktorija Katilienė.
Pasak jos, COVID-19 pandemija nesibaigė, todėl labai svarbu vykstant atostogų patiems būti sąmoningais, laikytis prevencinių priemonių, net jei jų nereikalauja šalis, į kurią atkeliaujama.
V. Katilienė įspėja, kad itin svarbu laikytis atstumo ir verčiau dėvėti kaukes tose vietose, kur susiburia daugiau žmonių – oro uostuose, lėktuvuose, viešajame transporte, muziejuose ar kitose lankytinose vietose.
„Prasidėjus vasarai ir panaikinus griežtus saugumo reikalavimus, mes gana greitai pamiršome apie būtinybę saugotis grėsmingo viruso. Poilsiaudami dabar elgiamės taip, tarsi jo nebūtų. Tačiau auganti susirgimų statistika rodo, kad atsipalaidavome per greitai ir per anksti. Suprantama, kad vasarą norisi daugiau laisvės ir nesmagu vaikščioti su kaukėmis, tačiau aplinkybės rodo, kad apie pavojų reikia prisiminti kaskart iš naujo. Priešingu atveju atostogų džiaugsmą gali užtemdyti neplanuota liga“, – teigia V. Katilienė.
Anot jos, šią vasarą tikslinga išlikti budriems ir laikytis bendrųjų COVID prevencijos priemonių visos kelionės metu.
Kelionėse rekomenduojama:
- dėvėti medicininę kaukę, nepamiršti ją periodiškai pasikeisti;
- laikytis atstumų, nesibūriuoti. Pagal galimybes į lankytinus objektus, kur būna daug turistų, vykti ne piko valandomis;
- nebūti nevėdinamos patalpose ar jose leisti kuo mažiau laiko;
- dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas;
- rūpintis savimi, atostogų malonumais mėgautis saikingai: vengti organizmo atšalimo dėl pernelyg ilgų maudynių, nepiktnaudžiauti itin šaltais gėrimais ar ledais;
- rinktis apgyvendinimo vietas, kurios rūpinasi šios ligos prevencija ir užtikrina aukštus higienos standartus.
- jeigu žmogus pajunta peršalimo simptomus (kosulys, sloga, sunkus kvėpavimas, temperatūra ir kita), rekomenduojama nekeliauti.
Užsienio šalys taiko skirtingus reikalavimus keliautojams, todėl keliaujant į kitas šalis prieš kelionę rekomenduojama pasidomėti, kokius reikalavimus keliautojams taiko šalis, į kurią vykstama. Kai kurios valstybės reikalavimus keičia, priklausomai nuo epideminės situacijos, tad svarbu pasiruošti visus reikiamus dokumentus, kurie būtini, norint pateikti į kelionės šalį.