Nuo šiol įvairių tipų žaizdoms gydyti per mėnesį ligonių kasos kompensuos po 15 vienetų hidrokoloidinių, silikono ar kitos sudėties tvarsčių kiekvienai žaizdai ar opai.
Gydomieji tvarsčiai pacientams kaip ir anksčiau bus kompensuojami pūslinės epidermolizės žaizdoms, praguloms gydyti, iki 5 mm gylio trofinėms opoms bei opoms po spindulinio gydymo (dėl piktybinio naviko), taip pat vaikų nudegimams gydyti.
Ligonių kasos primena, kad pirmą kartą skiriamų kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių receptą išrašo šeimos gydytojas ar gydytojas specialistais, nes šie medikai diagnozuoja paciento ligą, dėl kurios jam gali būti paskirtos kompensuojamosios priemonės. Vėliau šiuos receptus turi teisę išrašyti ir slaugytojai.
VLK duomenimis, Lietuvoje kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones praeitais metais naudojo beveik 186 tūkst. pacientų. Vien gydomiesiems tvarsčiams kompensuoti prireikė 2,7 mln. eurų PSDF lėšų, t. y. 430 tūkst. eurų daugiau nei 2020-aisiais. Dar 313 tūkst. eurų pernai buvo skirta iš valstybės biudžeto pacientų priemokoms už gydomuosius tvarsčius padengti.