Profesorius sureagavo į gandus apie mirtis po COVID-19 vakcinos: pažėrė įspūdingų skaičių

2022 m. birželio 11 d. 13:41
Lrytas.lt
Vis pasigirsta kalbų apie Lietuvoje tūkstančiais mirštančius žmones po vakcinacijos nuo COVID-19 ligos, socialinio tinklo paskyroje pastebėjo LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas.
Daugiau nuotraukų (8)
Jis panagrinėjo ne tik Lietuvos, bet ir Australijos statistiką ir konstatavo, kad COVID-19 vakcina sukelia nepageidaujamų reakcijų, bet mirtys dėl pasiskiepijimo ištiko itin retais atvejais, o vakcinacija vien Lietuvoje iki prėjusių metų lapkričio išgelbėjo 3420 gyvybių.
„Kiekviena šalis fiksuoja pranešimus apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas. Tą daro ir Lietuva, kur ši funkcija yra deleguota Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT). Ji reguliariai atnaujina informaciją apie gautus pranešimus. Pridedamoje skaidruolėje matote duomenis, kurie buvo surinkti iki 2022 m. birželio 6 d. Galime suskaičiuoti, kad Lietuvoje buvo gauti 178 pirminiai pranešimai 100 000 vakcinacijos epizodų.
Arba paprastai sakant, kad 1 iš 562 vakcinacijos epizodų sukeldavo nepageidaujamas reakcijas, dėl kurių buvo pranešta VVKT. Anot VVKT iš tų pranešimų 7485 buvo nesunkios, o 533 sunkios, kas sudarė 6,6 proc. visų pranešimų.
Palyginimui pateikiu Australijos atitinkamos agentūros (Department of Health Therapeutic Goods Adminstration – TGA) duomenis. Anot australų, pas juos pirminių pranešimų yra gaunama šiek tiek daugiau. Tai būtų maždaug 1 iš 454.
Taip pat australai yra sulaukę ir 885 pranešimų apie galimas mirtis dėl COVID-19 vakcinų. Reikėtų pasakyti, kad tokie pranešimai Australijoje yra labai kruopščiai ištiriami. Galiausiai buvo patvirtinta, kad tikrai 11 mirčių buvo sąlygotos vakcinų. Tai paskaičiavus gauname, kad 1 mirtis tenka beveik 5,5 milijonams vakcinacijos epizodų.
Nustatyta, kad visos šios mirtys įvyko tarp 34–81 m. asmenų ir po pirmosios Vaxzevria (AstraZeneca) vakcinos dozės. Mirčių tarp vaikų ar paauglių nėra nustatyta. 
Apibendrinimas būtų toks, kad vakcinacija nuo COVID-19 sukelia nepageidaujamas reakcijas. Taip pat sukelia ir mirčių. Tačiau tai yra labai reti atvejai.
O jau turime recenzuotų ir prestižiniuose mokslo žurnaluose publikuotų studijų, kurios rodo tikrai įspūdingus skaičius išsaugotų gyvybių dėl COVID-19 vakcinų. Kaip ir ši, kuri teigia, kad vakcinacija Lietuvoje (iki 2021 lapkričio mėn.) padėjo išsaugoti 3420 mūsų vyresnio amžiaus tautiečių.
Papildomai noriu pasidalinti nuoroda į kolegų iš Vilniaus universiteto tyrimą, kur buvo vertinamos nepageidaujamos COVID-19 vakcinos reakcijos tarp nėščiųjų. Rezultatai atskleidė, kad moterys, pasiskiepijusios nuo COVID-19 ligos nėštumo metu, patiria tokį patį šalutinį poveikį kaip ir bendrosios populiacijos pasiskiepijusios moterys ir jokio išskirtinio šalutinio poveikio nėščiosioms nebuvo nustatyta“, – rašė M.Stankūnas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.