Stuburo iškrypimą vaikinui sukėlė nugaros smegenų auglys. Iškrypimas didėjo ir tokia būklė kėlė grėsmę kvėpavimui – trukdė tinkamai funkcionuoti plaučiams.
Pirmą kartą pacientas dėl nugaros smegenų auglio buvo operuotas Santaros klinikų Vaikų ligų padalinyje. Antroji operacija atlikta suėjus pilnametystei. Operacijos tikslas buvo sustabdyti iškrypimą, koreguoti jį saugiai, nesukeliant paralyžiaus pacientui bei atkurti ir išsaugoti plaučių funkciją.
Pacientą operavo Santaros klinikų Neurochirurgijos centro gydytojai – neurochirurgė Ona Lapteva, ortopedai traumatologai Giedrius Bernotavičius ir Šarūnas Bernotas. Tai vieninteliai chirurgai Lietuvoje, užsiimantys tokia chirurgijos rūšimi.
Pasak ortopedo traumatologo Giedriaus Bernotavičiaus, iškrypimas buvo itin didelio laipsnio, tad visą chirurgijos planą reikėjo itin kruopščiai susiplanuoti, nes taip iškrypusį stuburą koreguoti sudėtinga.
Vaikinui buvo atliktas ir skeleto tempimas naudojant svarmenis.
„Ant paciento galvos montuojama žiedo arba trikampio sistema, sujungta su svareliais, ir pacientas apie 3 savaites tempiamas tam, kad iškrypimas taptų mažesnis, atsirastų daugiau vietos plaučiams, kurie ruošiami operacijai ir narkozei. Tempimo galutinis svoris buvo 20 kg. Rentgeno nuotraukose buvo stebima, kaip vyksta stuburo korekcija, kiek randasi vietos plaučiams“, – sakė gydytoja O. Lapteva.
Neurochirurgė operacijos techniką apibūdina kaip kelių etapų – įsriegti implantai, taikyta fiksacija sraigtais ir specialiomis juostomis bei tempimas.
„Specialios juostos leido vaikino stuburą patiesinti ir slankstelius atsukti, taip koreguojant iškrypimą. Papildomai stubure atlikta daug atlaisvinamų kaulo pjūvių. Tempimo procedūra buvo taikoma ir operacijos metu – pacientas buvo ištemptas už galvos ir už kojų, iš viso 23 kg svorio tempiant į abi puses. Atlikti kaulo pjūviai leido pasiekti didesnę korekciją“, – sakė gydytoja.
Po operacijos pacientas pamažu sveiksta, šiuo metu yra aktyvus, vaikšto.