Lietuvoje nustatyti dar 873 užkrato atvejai, nuo COVID-19 mirė 5 žmonės

2022 m. balandžio 23 d. 09:28
Naujų COVID-19 atvejų skaičius ženkliai mažėja, o prie to prisideda ir šylantys orai, bet ekspertai perspėja – vyresni ir sunkesnės sveikatos žmonės turėtų ir toliau labiau saugotis. Visgi, valdžia praneša, kad atsisakoma praktiškai visų dėl pandemijos įvestų ribojimų.
Daugiau nuotraukų (12)
Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 873 koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė dar 5 žmonės, šeštadienį skelbia Statistikos departamentas.
Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 713, antrą – 156, trečią – keturi žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 574 COVID-19 sergantys pacientai – maždaug pusšimčiu mažiau nei praėjusią parą, 34 iš jų – reanimacijoje.
14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų reguliariai mažėja ir siekia 484 atvejus, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis irgi mažėja bei siekia 18,1 procento.
Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,8 proc. gyventojų.
Visi pastarąją parą mirę žmonės buvo vyresnis nei 70-ies. Nė vienas iš jų nebuvo pilnai paskiepytas.
Rekomendavo vaistą nuo COVID-19
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pranešė „labai rekomenduojanti“ bendrovės „Pfizer“ sukurtą preparatą nuo koronavirusinės infekcijos „Paxlovid“ pacientams, kuriems pasireiškia lengvesni ligos simptomai, bet gresia didesnė hospitalizacijos rizika.
Vis dėlto ši Jungtinių Tautų agentūra perspėjo esanti „itin susirūpinusi“, kad dėl nelygybės, anksčiau stebėtos tiekiant vakcinas nuo COVID-19, maž ų ir vidutinių pajamų šalys vėl bus „nustumtos į eilės galą“.
JAV farmacijos milžinės „Pfizer“ sukurtas antivirusinių preparatų nirmatrelviro ir ritonaviro derinys yra „puikus pasirinkimas“ gydant pandeminiu koronavirusu užsikrėtusius nepaskiepytus, senyvus pacientus arba žmones, kurių imunitetas labai nusilpęs, PSO ekspertai rašo straipsnyje, paskelbtame medicinos žurnale BMJ.
PSO taip pat pateikė „sąlyginę (silpną) rekomendaciją“ gydyti tokius pačius pacientus antivirusiniu preparatu remdesiviru, gaminamu JAV biotechnologijų įmonės „Gilead“. Anksčiau PSO teigė, kad šis preparatas gydant COVID-19 nėra pakankamai veiksmingas.
Agentūra pažymėjo, kad „Paxlovid“ pranašesnis už remdesivirą, taip pat už bendrovės „Merck“ geriamąjį preparatą molnupiravirą ir monokloninius antikūnus.
Nebereikalaus izoliuotis
Atšaukus ekstremaliąją situaciją, prievolės izoliuotis neliks net sergantiems COVID-19, tai bus rekomenduojama, teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
„Taip, kaip ir visų kitų ligų atžvilgiu, pasibaigus ekstremaliai situacijai toks dalykas, kaip privaloma izoliacija, ji išnyksta iš mūsų repertuaro, iš mūsų priemonių ir yra jau gydytojo sprendimas – nedarbingumas ir kiti elementai“, – trečiadienį sakė A. Dulkys.
Vis dėlto jis pabrėžė besitikintis gyventojų sąmoningumo.
„Tikrai labai norėtųsi, kad pandemija būtų mums suteikusi tą pamoką, ir mes ją būtumėme išmokę. Nes deja, mūsų gyvenimo kultūroje buvo gana įprasta tiek sergančius vaikus vesti į darželius, į mokymo įstaigas, tiek patiems lankytis bendruomenėse, kolektyvuose turint įvairių simptomų“, – tvirtino ministras.
Be kita ko, jis pabrėžė, kad neliks ir kitų prievolių, įskaitant kaukių dėvėjimą viešajame transporte, ligoninėse ar slaugos įstaigose. Kai kurios rekomendacijos nuo gegužės bus naujai patvirtintos A. Dulkio, kaip ministro, įsakymu, kadangi Vyriausybė trečiadienį taip pat panaikino ir jo kaip operacijų vadovo įgaliojimus.
Ministras patvirtino, kad be kita ko, išnykus ekstremaliai situacijai neliks ir specialių priedų medikams dirbant su COVID–19 pacientais.
„Nunyksta papildomi taip vadinami COVID priedai. Na, bet mes juk kažkokių priedų nemokame – lygiai taip pat pavojinga ir tuberkuliozė, gripas, bet už juos papildomai nėra mokama. Tai pasikeitė situacija“, – tvirtino A. Dulkys.
Jau anksčiau ministras tvirtino, kad koronaviruso situacija bus atidžiai stebima ir vykdant sekoskaitos, seroepidemiologinius tyrimus tikintis naujų atmainų. Jis neatmetė, kad šiuo metu mažėjantis susirgimų skaičius rudenį gali vėl šoktelti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.