Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 1037, antrą – 73.
Ligoninėse šiuo metu gydoma 690 COVID-19 sergančių pacientų – dešimčia mažiau nei praėjusią parą, 40 iš jų – reanimacijoje.
14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų sumažėjo ir siekia 550,7 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis irgi sumažėjo bei siekia 20 procentų.
Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius po truputį mažėti pradėjo šių metų vasario pradžioje. Tuomet pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,8 proc. gyventojų.
Du pastarąją parą mirę žmonės buvo vyresni nei 60-ies, kiti – sulaukę 80 ir vyresni. Keturi mirę asmenys buvo pilnai pasiskiepiję.
Ruošiasi atšaukti ekstremalią situaciją
Vyriausybė trečiadienį planuoja nutraukti ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19, teigia premjerė Ingrida Šimonytė.
„Šį trečiadienį Vyriausybė planuoja priimti sprendimą dėl ekstremalios padėties nutraukimo, susijusio su COVID situacija, ir perkelti, kadangi jau taip pasiruošta, šios ligos profilaktiką, taip pat ir gydymą į bendruosius imunoprofilaktikos ir gydymo algoritmus“, – antradienį sakė premjerė.
Jos teigimu, šiuo metu taikomus ribojimus gali atskirai taikyti institucijos arba tai gali išlikti rekomendacijomis.
„Apribojimai, kurie dabar yra taikomi, yra minimalūs. Jie, iš esmės, galėtų būti taikomi arba instituciškai, arba rekomendacijų forma“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Anot jos, nutraukti ekstremaliąją situaciją leidžia ir mažėjantis pacientų ligoninėse skaičius.
„Čia matome labai sparčiai mažėjantį užimtų lovų skaičių – ir reanimacijose, kas yra turbūt kritiškiausias veiksnys, ir tų paprastų lovų“, – teigė Vyriausybės vadovė.
Vis dėlto, jos teigimu, reikia ruoštis rudeniui, nes tikėtina, kad susirgimų daugės, todėl skiepijimas nuo COVID-19 integruojamas į bendrą skiepijimo programą kaip ir nuo gripo.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys BNS teigė, kad ekstremaliąją situaciją bus siūloma nutraukti nuo gegužės 1-osios, o ją nutraukus liktų galioti tradicinės rekomendacijos.
Atšaukus ekstremaliąją situaciją dalis medikų nebegaus priedų prie atlyginimų.
„COVID-19 priedai yra susiję su ekstremalios situacijos sąlyga“, – BNS patvirtino ministras.
Ekstremalioji situacija dėl COVID-19 paskelbta kilus koronaviruso pandemijai prieš dvejus metus, ir iki šiol galiojo be pertraukos.