Tyrimas taip pat parodė, kad omikron atmaina užsikrėtusiems žmonėms tikimybė prarasti uoslę yra reikšmingai mažesnė. Visa tai patvirtina ankstesnes išvadas, kad viruso omikron variantas sukelia lengvesnę ligą.
Aiškindamiesi omikron ir delta atmainų lemiamų simptomų skirtumus, tyrėjai pasinaudojo nemokama išmaniųjų telefonų programėle ZOE. Daugiau kaip 63 tūkst. paskiepytų 16–99 metų amžiaus žmonių Didžiojoje Britanijoje per šią programėlę nuo 2021 metų birželio iki 2022 metų sausio paskelbė duomenis apie savo COVID-19 simptomus.
Žmonėms, gavusiems dvi vakcinavimo kurso dozes ir vieną stiprinančiąją dozę, omikron varianto sukeltos ligos simptomai truko 4,4 paros, o delta varianto sukeltos ligos simptomai – 7,7 paros. Skirtumas yra 3,3 paros.
Žmonėms, gavusiems dvi pradinio vakcinavimo kurso dozes, bet negavusiems stiprinamosios dozės, omikron varianto sukeltos ligos simptomai praėjo per 8,3 paros, o delta varianto sukeltos ligos simptomai – per 9,6 paros, rodo medicinos žurnale „Lancet“ paskelbtos išvados.
Omikron varianto sukelta liga gali trukti trumpiau ir tai savo ruožtu turi reikšmės „sveikatos apsaugos darbo vietose politikai bei visuomenės sveikatos rekomendacijoms“, nurodo tyrėjai.
Tyrimas, kuris vėliau šį mėnesį bus pristatytas Europos klinikinės mikrobiologijos ir užkrečiamųjų ligų kongrese Lisabonoje, taip pat parodė, kad tik 17 proc. omikron varianto virusu užsikrėtusių žmonių prarado uoslę. Delta atmainos atveju tokių žmonių buvo 53 procentai.
Tačiau omikron atmaina užsikrėtusiems žmonėms gerklės skausmo rizika buvo 55 proc. didesnė, o užkimimo rizika – 24 proc. didesnė.
Taip pat nustatyta, kad omikron atmaina užsikrėtusiems žmonėms rizika atsidurti ligoninėje yra 25 proc. mažesnė.
Tyrimo autorė Cristina Menni iš Londono Karaliaus koledžo sakė, kad tai pirmas recenzuotas straipsnis, nagrinėjantis didelės žmonių grupės simptomų užsikrėtus omikron arba delta atmainomis skirtumus.
Nors tyrimas buvo atliktas prieš omikron BA.2 potipio išplitimą pasaulyje, minėtos programėlės pastarojo meto duomenys duomenys rodo, kad BA.2 sukeliami simptomai nesiskiria nuo BA.1 sukeliamų simptomų, naujienų agentūrai AFP sakė C. Menni.