„Turiu pasakyti, kad nežiūrint labai didelio ir augančio užsikrėtimų skaičiaus, hospitalizacijų skaičius kol kas taip greitai nedidėja ir paskutinę savaitę jis faktiškai išlieka toks pat“, – penktadienį sakė F.Jankevičius.
Pasak jo, vidutiniškai Vilniaus regione ir Santaros klinikose užimta pusė aktyvaus gydymo COVID-19 lovų ir kiek daugiau, maždaug 60 proc., reanimacinių COVID-19 lovų.
„Situacija, žinoma, gali pasikeisti. Mes aktyviai ją stebime“, – patikino Santaros klinikų vadovas.
F.Jankevičius aiškino, jog omikron atmainos dominavimas Lietuvoje tampa vis aiškesnis. Tai esą ima ryškėti jau net iš PGR tyrimų.
Tačiau dėl omikron atmainos sunkių pacientų Santaros klinikose kol kas nebuvo.
„Skirtumas yra tiek, kad kol kas mes nematome labai sudėtingų atvejų. Jų tikrai nepadaugėjo. Kaip žinia, kol kas nedidėja ir hospitalizacijų skaičius. Didžioji dalis omikron atmaina užsikrėtusių pacientų nereikalauja hospitalizacijos, tie simptomai yra pakankamai lengvi“, – aiškino F.Jankevičius.
Tačiau jis pabrėžė, kad augant absoliučiam užsikrėtimų skaičiui, gali daugėti ir sunkių ligonių srautai.
F.Jankevičius pabrėžė, kad gydymo įstaiga pasiruošusi ir galimam COVID-19 pacientų padidėjimui, bet viliasi, kad to bus išvengta.
Dauguma ligonių – nerevakcinuoti
Šią savaitę Lietuvoje stebimas ženkliai išaugęs naujų COVID-19 atvejų skaičius. Pastarąją parą liga nustatyta 3415 asmenų.
Pasak Santaros klinikų vadovo, tikimasi, kad augantys užsikrėtimų skaičiai nelems tokio ženklaus sunkių pacientų padidėjimo, nes gerokai didesnė gyventojų dalis turi imunitetą, palyginti su ankstesnėmis pandemijos bangomis.
„Imunizacija vyksta labai greitu tempu ir toje didžiausioje mūsų šalies rizikos grupėje vis daugiau žmonių revakcinuojasi. O mes tikrai žinome, kad trečia vakcinos dozė yra esminis apsaugos komponentas.
Ji ženkliai sumažina tikimybę patekti į reanimaciją ir ženkliai sumažina sunkią ligos eigą“, – pabrėžė F.Jankevičius.
Jis pabrėžė, kad net ir po sustiprinančiojo skiepo susirgę žmonės nesusiduria su sunkia ligos eiga, jiems neprireikia gydymo reanimacijoje.
„Patekusių į ligoninę skaičius kol kas nelabai smarkiai auga, bet tarp jų didžioji dalis yra arba neskiepyti, arba paskiepyti tik dviem dozėmis“, – paaiškino Santaros klinikų vadovas.
F.Jankevičius sakė, kad šiuo metu saviizoliuotis turėjo 8 Santaros klinikų darbuotojai, bet neametė galimybės, kad izoliacijoje esančių medikų skaičius augs. Tokiu atveju, prireiktų kitų organizacijų, pavyzdžiui Lietuvos Raudonojo kryžiaus ar Šaulių, pagalbos.
Dėl COVID-19 ligos Santaros klinikose šiuo metu gydomi 5 vaikai, 1 jų reanimacijos skyriuje.