COVID-19 situacija Vakarų Lietuvos mieste įkaito „iki raudonumo“: krenta medikai, plūsta ligoniai, užkratas plinta skyriuose

2021 m. rugsėjo 30 d. 21:38
Saulina Grinčinaitienė, silutesnaujienos.lt
Pirmadienio duomenimis, Šilutės ligoninėje gydomi jau 45 COVID-19 liga sergantys pacientai, savaitgalį, profilaktinio tyrimo metu infekcija patvirtinta ir 28 Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientams.
Daugiau nuotraukų (12)
Neoficialiais duomenimis, serga ir vis daugiau ligoninės darbuotojų. Profilaktiniai PGR tyrimai buvo atlikti ir Vidaus ligų skyriaus pacientams, tačiau susirgimų nenustatyta. Testuojami ir kiti ligoninės skyriai, toliau draudžiamas pacientų lankymas. Norint aplankyti terminalinės būklės pacientą arba vaiką iki 14 metų, reikia gauti skyriaus vedėjo leidimą.
„Šilutė – juodoji zona. Bet mūsų gyventojams turbūt nėra juoda, nes gatvės pilnos žmonių, vaikštančių lyg niekur nieko. Tiek daug, kiek šiuo metu užregistruojame sergančiųjų koronavirusu, nebuvo net per pirmąsias pandemijos bangas. Per dieną mobiliajame punkte užregistruojama 30 ir daugiau gyventojų su teigiamais testais“, – apie pandeminę situaciją rajone Šilutės TV pokalbių laidoje „Penktadienio kava“ sakė dabar jau buvęs Šilutės ligoninės vadovas Viktoras Šileikis.
COVID-19 skirti jau du skyriai
Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje yra 20 lovų, iš jų 2 – reanimacinės. Praėjusį penktadienį skyriuje išviso gulėjo jau 22 pacientai, iš kurių 4 buvo labai sunkios būklės: du buvo reanimuojami, du laukė eilės.
Visiems koronavirusu sergantiems ligoniams buvo taikoma deguonies terapija. Pirmadienį COVID-19 skyriuje buvo gydoma 17 ligonių, vienam iš jų taikyta dirbtinė plaučių ventiliacija, kitiems – deguonies terapija. 28 koronavirusu sergantys pacientai gydomi Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje.
Anot buvusio Šilutės ligoninės vadovo, virusas šiuo metu yra labai agresyvus. Anksčiau 50 proc. pacientų reikėdavo deguonies terapijos, dabar – 99 proc. Daug neramumų dėl mažųjų rajono gyventojų – prasidėjo mokslo metai, išaugo ir užsikrėtusiųjų skaičius.
Vaikai švietimo įstaigose dar kažkiek pasisaugo prižiūrimi mokytojų – dėvi kaukes, tačiau už mokyklos ribų nedėvi kaukių, bendrauja nesilaikydami saugių atstumų. Būtent todėl, anot ligoninės vadovo, šiuo metu jau daug klasių privalo izoliuotis.
Antivakseriai daro didžiulę žalą
Penktadienio pokalbių laidoje Šilutės ligoninės vadovas pabrėžė ir antivakserių daromą didžiulę žalą sveikatos sistemoje. „Antivakseriai irgi kelia įvairiausių problemų – neigia mokslo žinias, aukščiau visko kelia asmeninį imunitetą. Čia yra „nonsensas“ (beprotybė, – aut. pastaba)“, – sakė V. Šileikis.
Ne paslaptis, kad yra tarp antivakserių ir mokytojų. O tiek šalyje, tiek ir rajone yra buvę situacijų, kai, susirgus tokiam mokytojui izoliuotis turėjo visa klasė. Anot ligoninės vadovo, sudėtinga ir tėvams, nes izoliuoti vaikai turi būti jų prižiūrimi. Tokių tėvų, prižiūrinčių besiizoliuojančius vaikus, yra ir tarp darbuotojų ligoninėje. Tad čia padėtis, kai ir taip trūksta darbuotojų, darosi dar sudėtingesnė.
Pasak V. Šileikio, rajone tik apie 50 proc. moksleivių turi sutikimus tikrintis greituoju testu ir vienetai paskiepytų. „Nėra logiška, kai klasėje šalia sėdi vienas paskiepytas arba testuojamas vaikas, o kitas – ne. Tokia sistema nėra gera“, – sakė jis.
Kalbėdamas apie antivakserius, V. Šileikis pasidalijo gana absurdiška situacija iš mūsų ligoninės gyvenimo. „Guli pacientas COVID-19 skyriuje, medikai kelias dienas kovoja dėl jo gyvybės.
Pagerėjus būklei, kai jau nereikia deguonies terapijos, tas jaunas pacientas pradeda koneveikti medikus, jog per lėtai jį gydė, ima aukštinti savo imunitetą, kuris, anot jo, ir „sukovojo“ kovą su koronavirusu. O palikdamas ligoninę toks pacientas mušasi sau į krūtinę ir medikams aiškina, jog niekada nesiskiepys“, – pasakojo V. Šileikis.
Melagienas neigia faktais
Skaudu, anot ligoninės vadovo, ir dėl to, kad nuo koronaviruso išgydyti tokie antivakseriai paskui skleidžia visiškai tiesos neatitinkančią informaciją. „COVID-19 skyriuje pacientai guli izoliuoti – po vieną palatoje. Jie negauna jokios informacijos apie kitus tuo metu gydomus ligonius. Tačiau išėję iš ligoninės antivakseriai net socialiniuose tinkluose ima platinti informaciją, jog ligoninėje guli ir koronavirusu serga visi skiepyti pacientai“, – sakė V. Šileikis.
Būtent dėl tokių melagienų Šilutės ligoninės administracija jau kuris laikas kasdien savo svetainėje bei Facebook paskyroje viešina informaciją apie padėtį COVID-19 skyriuje: kokia situacija rajone, kiek užregistruojama, kiek serga COVID-19 užsikrėtusių ir paskiepytų asmenų.
„Būkime tiesūs, COVID-19 serga ir paskiepyti, bet jie perserga visai kitokia forma. Jie neatsiduria reanimacijoje, o jei miršta, tai nuo gretutinių ligų“, – sakė A. Šileikis.
Anot ligoninės vadovo, pasiskiepijusieji yra užsitikrinę lengvesnes koronaviruso formas.
Dirba pagal planą B
V. Šileikis pripažįsta, kad mūsų rajonas yra vienas lėčiausiai skiepijančių apskrityje. Šiek tiek statistikos kreivė pakilo, kai buvo pradėta kalbėti apie galimybių pasus.
„Niekas negalvoja, kokios sumos yra skiriamos gydyti koronavirusu infekuotiems pacientams. Jei anksčiau jos siekė šimtus, tai dabar – tūkstančius eurų. O tai – mūsų mokesčių mokėtojų pinigai“, – sakė V. Šileikis.
Nors sveikatos, anot pašnekovo, pinigine išraiška negalima vertinti, kol kas sumokame už visus. Už gydymą ir už testus. Anot ligoninės vadovo, tokia tvarka turėtų keistis, skeptiški skiepams asmenys turėtų už savo lėšas būti ir gydomi, ir testuojami.
V. Šileikio nuomone, rizikingiausia ir didžiausią žalą daranti visuomenei yra vidutinio amžiaus grupė. Tarp jų – daugiausia antivakserių, kurie nesutinka, jog vaikai būtų testuojami ar skiepijami, nuteikia priešiškai ir savo giminės senjorus. Taip nukenčia jautriausia gyventojų dalis, kuri turi šalutinių ligų ir COVID-19 jiems kelia didžiausią pavojų.
Dėl tokios sudėtingos situacijos labai kenčia medicinos įstaigų įprasta veikla. Kaip žinia, vėl grįžtama prie planinių operacijų atšaukimo didžiosiose ligoninėse. Tai reiškia, jog grįžtame prie balansavimo tarp gyvybės ir mirties, kai pacientai nežinos, ar būtinos operacijos iš viso sulauks.
Šilutės ligoninėje jau šiuo metu trūksta medikų, aptarnaujančio personalo. Darbuotojai į COVID-19 skyrių atkeliami iš kitų skyrių, taip kenčia ambulatorinis ir kardiologinis gydymas, stabdomos planinės operacijos.
„Dirbame pagal planą B, kaip karo metu“, – pripažino Šilutės ligoninės vadovas. Paklaustas, kiek dar kovosime su pandemija, jis sakė, jog nėra pranašas, tačiau viskas priklausys nuo civilizacijos lygio. Bet mažiausiai metus ar pusantrų tikrai įprastinio gyvenimo dar neturėsime. Iš viso rajone koronavirusu serga 323 asmenys.
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.