Per pandemiją dirbę medikai liko it musę kandę: priedai atiteko kiemsargiui ir liftininkui

2021 m. birželio 11 d. 10:47
Dalis Panevėžio ligoninės medikų vietoj priedų už pavojingą darbą turi varstyti teismo duris. Ginčas dėl priedų į teismą persikėlė, kai Panevėžio ligoninės administracija nesutiko išmokėti priedus dirbusiems su įtariamais COVID-19 pacientais. Nors tai buvo įpareigojusi daugiau nei 100 ligoninės darbuotojų skundą išnagrinėjusi darbo ginčų komisija.
Daugiau nuotraukų (10)
Panevėžio ligoninės medikai teisme privalo įrodinėti, kad priedus pirmojo karantino metu turėjo gauti ne tik dirbusieji su jau patvirtintais COVID-19 pacientais, bet ir įtariamai sergančiais. Dėl priedų dalybų teisinėje kovoje per 100 ligoninės darbuotojų.
„Tikrai žmonės buvo nusivylę, nusiminę ir pamiršti. Iš dalies tokios nuoskaudos ir liko“, – sako Panevėžio ligoninės gydytojas anesteziollogas-reanimatologas Ričardas Peldžius.
Jis pridūrė, kad staiga užklupusi pandemija medikams tapo tikru iššūkiu. „Tas etapas buvo labai sunkus psichologiškai, nes buvo labai neiašku, ko tikėtis, labai iš pradžių visi buvome ir išsigandę ir pasimetę, tas buvo visoj Lietuvoje“, – teigia vyras.
Panevėžio ligoninės medikų ir administracijos ginčas dėl priedų į teismą persikėlė kai Panevėžio ligoninės vadovybė apskundė darbo ginčų komisijos sprendimą, kuri buvo įpareigojusi medikams išmokėti priedus.
„Darbo ginčų komisija pasakė, kad jiems visiems reikia sumokėti ir neaiškino ar su įtariamais, ar su sergančiais ir panašiai, pasakė štai šitaip, mums toks išaiškinimas natūralu, kad netiko, nes įstatyme mes manome yra parašyta kitaip, todėl mes ir kreipėmės į teismą“, – paaiškino Panevėžio ligoninės administracijai atstovaujantis advokatas Paulius Čelkis.
Teisme išaiškėjo netikėtos detalės
Teisme aiškėja, kad dalis medikų, dirbusių pavyzdžiui reanimacijos, infekcinių ligų vaikų skyriuje priedų negavo. O štai kiemsargiui, liftininkui ar santechnikui priedas prie algos buvo išmokėtas.
„Žmogus teikė paslaugą radiatoriui, bet jis buvo toje patalpoje, kur buvo intubuotas ligonis, kur visas personalas buvo apsirengęs, jis taip pat buvo persirengęs ir jis dirbo. Tuo laikotarpiu buvo toks įsakymas“, – prisimena byloje liudytoju tapęs buvęs ligoninės COVID-19 korpuso vadovas Rimvydas Tumas.
Medikai skaičiuoja, kad jiems neišmokėtų priedų suma siekia kelis šimtus tūkstančių eurų.
„Yra įvairios labai sumos, bendrai yra virš 100 darbuotojų teisiasi. Mano suma vidutiniška, yra nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių, net 4000 eurų yra žmonės reikalaujantys. Tos sumos labai skirtingos“, – tvirtina R.Peldžius.
Nuomonės skiriasi
Ligoninei atstovaujanti advokatė tikina, kad ligoninė, priedus mokėdama tik dirbusiems su patvirtintais COVID-19 pacientais elgėsi teisingai.
„Ligoninė mano, kad ji tinkamai taikė ir aiškino teisės normą, darbuotojai mano kitaip, mes esam teisminiame ginče, teismas atsakys kurie iš mūsų yra teisūs“ , – sako advokatė Asta Bajorienė.
Ligoninės darbuotojų atstovai tvirtina priešingai.
„Mes turime oficialius valstybės institucijų išaiškinimus, kurie vienprasmiškai nurodo, kad jeigu tu teikei kontaktines paslaugas, kuriems įtariama koronaviruso infekcija, už tokį darbą turi būti atlyginama išmokant priedus, kas nebuvo padaryta“, – sako Panevėžio ligoninės darbuotojų advokatė Rūta Žukaitė
Dalis ligoninės darbuotojų nusprendė ginčą baigti taikos sutartimi, sutikdami su pasiūlytomis kompensacijomis.
koronavirusasLigoninėpriedai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.