Ieškinys buvo pateiktas dėl 2018 metais Ramiojo vandenyno vaisingumo centre San Franciske įvykusio įrangos gedimo, dėl kurio buvo prarasta maždaug 3 500 užšaldytų kiaušialąsčių ir embrionų.
Visa priteista suma, įskaitant daugiau kaip 14 mln. dolerių už patirtą skausmą, kančias ir emocinį sukrėtimą, atiteks trims moterims, praradusioms kiaušialąstes, taip pat embrionų netekusiai sutuoktinių porai.
Jų byla yra pirmoji, kurios ėmėsi žiuri, tačiau šimtai kitų žmonių taip pat yra iškėlę ieškinius vaisingumo klinikai ir įmonei „Chart Industries Inc.“, pagaminusiai kriogeninį šaldiklį, kuriame buvo saugomi užšaldyti embrionai ir kiaušialąstės.
Teismo proceso metu minėtos moterys ir sutuoktinių pora papasakojo apie skausmą, patirtą dėl šios netekties.
39 metų Chloe Poynton (Kloja Pointon) prarado devynias kiaušialąstes.
„Labai skaudu dalyvauti kitų žmonių, kuriančių šeimą, kūdikio sutiktuvių šventėje žinant, kad pati to niekada nepatirsi, – teisme kalbėjo Ch. Poynton. – Taigi, pradedi atsiriboti. Pradedi užsisklęsti.“
Per tą pačią dieną įvykusį analogišką šaldymo įrangos gedimą Klivlando priemiestyje buvo sunaikinta daugiau kaip 4 tūkst. kiaušialąsčių ir embrionų. Tai didžiausias tokio pobūdžio praradimas per JAV istoriją, paskatinęs vaisingumo centrus visoje šalyje peržiūrėti savo procedūras.
Sakydamas baigiamąją kalbą „Chart Industries Inc.“ advokatas dėl šaldiklio gedimo kaltino vaisingumo centrą. Tačiau prisiekusieji atmetė argumentą, esą šaldiklis buvo netinkamai naudojamas.
Prisiekusieji nustatė, kad gedimas įvyko dėl gamybos defekto, ir priskyrė „Chart Industries Inc.“ 90 proc. atsakomybės. Žiuri nusprendė, kad įmonė kalta dėl aplaidumo, nes neatšaukė brokuotos dalies, ir tai buvo „esminis veiksnys“, sukėlęs žalą.
Ta detalė buvo skysto azoto lygio valdiklis.
Ramiojo vandenyno vaisingumo centras buvo pripažintas kaltu dėl aplaidumo. Jam priskirta 10 proc. atsakomybės už žalą.
Trys minėtos moterys gaus po maždaug 2–3 mln. dolerių, o sutuoktinių porai priteista 7,2 mln. dolerių.