Lietuvoje per parą – 334 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė dar 4 žmonės

2021 m. birželio 5 d. 09:11
Papildyta
Pirmąjį vasaros savaitgalį Lietuva pasitiko karantine. Tiesa, daugelis pandemijos gniaužtus ir ribojimų pančius jaučiasi nusimetę – virusas savaitgalio planus keičia menkai, o dažnas jau planuoja atostogas. Tuo metu darbas ligoninėse artėja prie įprasto ritmo – atsikvėpti gali ir medikai.
Daugiau nuotraukų (12)
Praėjusią parą, penktadienį, Lietuvoje patvirtinti 334 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė dar 4 užsikrėtusieji, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 276 256 žmonės (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 266 079).
Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 4302 žmonės.
Praėjusią parą mirė 4 koronavirusu užsikrėtę žmonės, vienas iš mirusiųjų priklausė 40-49 metų amžiaus grupei. Taip pat mirė po vieną 70-79, 80-89 ir 90-99 metų amžiaus grupėms priklausantį asmenį.
Kaip skelbia Statistikos departamentas, paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai – 332. Naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 209,1 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas sudaro 1,9 proc., o galimai imunitetą įgijo jau 45,3 proc. asmenų.
Iš viso iki šiol pasveiko 259 591 asmuo (statistiškai), deklaruotas jų skaičius – 209 417.
Šiuo metu statistiškai sergančių žmonių skaičius – 6792 (deklaruotas: 56 966).
Statistikos departamento teigimu, deklaruotas sergantysis yra asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta, ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo.
Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas pasveikusiu.
Per parą epidemiologiškai ištirtas 321 atvejis. Dėl rizikingo sąlyčio per parą izoliuota 1056 asmenys. Iš viso saviizoliacijoje šiuo metu yra 44 558 žmonės.
Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyti 19 426 žmonės, antra – 19 329. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 658 683 žmonės, panaudotos 1 753 947 vakcinos.
Susirgo ir į ligonines praėjusią parą dėl COVID-19 ligos naujai paguldyti 72 žmonės. 48 nauji pacientai pradėti gydyti taikant deguonies terapiją, vienam – taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Iš COVID-19 gydymui skirtų 1403 lovų užimtos 568.
Praėjusią parą šalyje atlikta 12 099 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, o iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 3 088 688. Taip pat per parą atlikta 8835 antigeno ir 298 antikūnų tyrimai.
Reakcijos į vakcinas
Gegužę gauti 986 pranešimai apie nepageidaujamas vakcinos nuo COVID-19 reakcijas, 48 iš jų – sunkios, penktadienį pranešė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.
Pirmą kartą registruotas miokardito – širdies raumens uždegimo – atvejis. Tai įvyko po „Moderna“ skiepo.
„Tai jaunas 20 metų vaikinas, gydytas stacionare“, – sakė tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė.
Tai pirmasis pranešimas Lietuvoje apie tokią būklę.
„Labai panašu, kad tai yra susiję su vakcinacija, nes kitų priežasčių, paaiškinančių, kodėl jaunam dvidešimtmečiui vaikinui tai galėjo nutikti, iš tiesų nėra“, – sakė R. Pilvinienė.
Ji teigė, kad gautos kelios dešimtys pranešimų apie kūno dalių tirpimą, taip pat kelios dešimtys arterinio kraujo spaudimo padidėjimo atvejų.
„Absoliutus (nepageidaujamų reakcijų – BNS) skaičius didėja, jis yra nuosekliai didėjantis, nes daugėja vakcinuotų žmonių, tačiau mažėja pranešančių asmenų procentas“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė tarnybos viršininkas Gytis Andrulionis.
Po „Pfizer“ vakcinos vartojimo gauta 370 pranešimų, o tūkstančiui paskiepytųjų teko 0,9 pranešimo apie nepageidaujamas reakcijas, po „Moderna“ vakcinos – 101 pranešimas arba pusantro pranešimo tūkstančiui paskiepytųjų, po „AstraZeneca“ vakcinos sulaukta 483 pranešimų arba 4,1 pranešimų tūkstančiui paskiepytųjų, o po „Johnson&Johnson“ – 29 pranešimai arba 1,7 pranešimo tūkstančiui paskiepytųjų. Trijuose pranešimuose vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas.
Mažina lovų skaičių
Gerėjant COVID-19 epidemiologinei padėčiai bei mažėjant ligoninėse gydomų pacientų, Kauno regione nuo pirmadienio mažinamas šiai ligai gydyti skirtų lovų skaičius, pranešė Kauno klinikos.
„Galime pasidžiaugti, kad galime ne tik mažinti lovų skaičių, tačiau ir visiškai uždaryti kai kurių atraminių ligoninių COVID-19 ligai skirtas lovas, sudarant sąlygas įstaigoms grįžti į ikipandeminio laikotarpio veiklos sąlygas. Po antrosios COVID-19 pandemijos bangos pirmoji tokia įstaiga buvo Prienų ligoninė. Po trečiosios bangos – Kėdainių ligoninė“, – sakė COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas Vaidotas Gurskis.
Pasak jo, mažinti lovų skaičių galima dėl toliau dvi savaites iš eilės mažėjančio naujai atvykstančių pacientų skaičiaus per parą (nuo 23 iki 11) bei mažėjančio stacionarinio aktyviojo gydymo lovų užimtumui, siekiančiam iki 40 procentų.
Naujos vakcinos
Tikimasi, kad Europos vaistų agentūra birželį registruos dvi naujas vakcinas nuo koronaviruso, kurias užsisakiusi yra ir Lietuva, sako Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) viršininkas Gytis Andrulionis.
„Kalbant apie artimiausio meto registracijas, tai „CureVac“ ir „Novavax“ yra tie artimiausi kandidatai, kurie ir turėtų būti patvirtinti, ir Lietuvą tiesiogiai paliesti, kadangi sutartys, įsipareigojimai yra jų atžvilgiu sudaryti“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė G. Andrulionis.
Jo teigimu, tikėtis šių preparatų registracijos „galima ir šį mėnesį“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.