Papildomos 45 rezidentūros vietos skiriamos prioritetinėms specializacijoms, kurių specialistų trūksta: šeimos medicinai, skubiajai medicinai, vidaus ligoms, vaikų ligoms, psichiatrijai, vaikų ir paauglių psichiatrijai, geriatrijai ir akušerijai ir ginekologijai.
Lrytas.lt jau rašė, kad šiais metais jau buvo priimtas sprendimas sumažinti valstybės finansuojamų medicinos rezidentūros vietų skaičių, o apie tai išgirdę jaunieji medikai jautėsi apgauti dėl apsunkusios galimybės įgyti kvalifikaciją. Ne vienam kilo minčių ir apie emigraciją. Tuo metu medicinos specialistų Lietuvoje vis labiau trūksta.
Kaip pastebima Vyriausybės pranešime, medicinos rezidentūros vietų skaičius didinamas įvertinant specialistų poreikio prognozes ir per pandemiją išaugusį gydytojų poreikį. Vyriausybės strateginės analizės centro duomenimis iki 2028 m. Lietuvoje gali trūkti kelių šimtų įvairios kvalifikacijos gydytojų, o suinteresuotų institucijų pateikti duomenys rodo išaugusį specialistų gydytojų poreikį pandemijos kontekste.
Kadangi medicinos gydytojams rezidentūra yra privaloma, medicinos krypties rezidentūros studijoms 2021 m., kaip ir kasmet numatoma šiek tiek daugiau vietų, nei valstybės finansuojamas vientisąsias medicinos studijas baigia studentų. Šiemet jas turėtų baigti 313 valstybės finansavimą gaunančių absolventų. Valstybės finansavimą rezidentūrai gali gauti vientisąsias medicinos studijas baigusieji tiek valstybės finansuojamose, tiek valstybės nefinansuojamose studijų vietose.