Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 1113 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso šalyje COVID-19 jau užfiksuotas 236 533 asmenims. Šiuo metu serga 14040.
Per antradienį mirė dar 14 pacientų. Virusas Lietuvoje jau pareikalavo 3802 aukų.
Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 516,9 atvejo.
Nuo COVID-19 jau pasveiko 213 970 asmenų. Per praėjusią parą pasveiko 852 asmenys.
Per antradienį pirmąja vakcinos doze paskiepyta 10270 žmonių.
Antrąją vakcinos dozę antradienį gavo 4339 žmonės.
Lietuvoje pirmąja vakcinos doze paskiepyti 580 875 žmonės.
Iš viso antrąja vakcinos doze paskiepytų jau – 215 134.
Lietuvoje jau panaudota 796009 vakcinos.
Per praėjusią parą ištirti 11913 PGR ėminių. Iš viso jau ištirti 2 507 294 ėminiai
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1155 COVID-19 pacientai, 128 iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 965 ligoniams, 78 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 147 žmonės.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 236 tūkst. 533 žmonės.
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 14 žmonių, jiems buvo nuo 30 iki 99-erių metų, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Šešiems mirusiesiems buvo nuo 60 iki 69-erių metų. Po tris mirusiuosius priklausė 70–79 ir 80–89 metų grupėms.
Vienam mirusiajam buvo nuo 30 iki 39-erių, kitam – nuo 90 iki 99-erių metų.
Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad per parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais.
Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3802 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 7699 mirtys.
Daugiausia mirusiųjų nuo COVID-19 – 1366 žmonės – priklausė 80–89 metų grupei. Penkiems mirusiems žmonėms buvo nuo 20 iki 29-erių metų.
Neidentifikuota viruso atmaina Lietuvoje
Anykščiuose nustatyti 35 atvejai, kai asmenys užsikrėtė dar neidentifikuota koronaviruso atmaina, BNS antradienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Utenos departamento direktorė Birutė Sapkauskienė.
„Balandžio 9 dieną mūsų departamentas gavo informaciją, kad Anykščių rajone yra nustatyti koronaviruso atvejai su E484 mutacija. Konkrečiai kokia viruso atmaina, mes informacijos dar neturime ir mūsų žiniomis, ši atmaina dar neturi pavadinimo, ji tokia neįprasta Lietuvoje“, – sakė NVSC padalinio vadovė.
„Šiuo metu mes turime 35 tokius atvejus, kai nustatyta ši mutacija. Turime Anykščiuose aštuonis aktyvius protrūkius, jie nėra dideli. Iš tų aštuonių keturi siejami su mutavusio viruso atvejais“, – kalbėjo ji.
Jos teigimu, kol kas nepastebima, kad žmonės, užsikrėtę šia atmaina, sirgtų sunkiau. Apie trečdalis užsikrėtusiųjų jau pasveiko. Didelė dalis užsikrėtusiųjų šia atmaina jokių simptomų nejaučia, tarp jų ir keli paskiepyti asmenys.
E484 viruso mutacija gali būti siejama su didesniu atmainos atsparumu vakcinai.
„Keletas žmonių yra hospitalizuota, kaip ir įprastai prie šios ligos. Kažkokio ypatingo, greitesnio plitimo mes kol kas nestebime“, – sakė B. Sapkauskienė.
„Mes kol kas tikrai nepastebime, kad žmonės sunkiau sirgtų ar tai pasibaigtų labai liūdnai žmonėms užsikrėtus šia atmaina. Dar ir duomenų per mažai turime, nes tų atvejų tikrai nėra daug“, – teigė NVSC atstovė.
Įtampa ligoninėse
Nemažėjant sunkių COVID-19 pacientų Vilniaus regione, steigiamos papildomos reanimacijos vietos jiems gydyti, antradienį pranešė Santaros klinikos.
Klinikų duomenimis, stacionarinių vietų, skirtų COVID-19 pacientams gydyti, užimtumas Vilniaus regione siekia 85 proc., o reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 90 proc.
Gydomų reanimacijos ir intensyviosios terapijos padaliniuose pacientų amžiaus vidurkis yra 52 metai.
„Medikų nuomone, padidėjęs pacientų srautas sietinas su karantino sąlygų laisvinimu. Matyti, kad dabar pacientai yra jaunesni: nuo 41 iki 60 metų amžiaus, dar nepasiskiepiję, serga sudėtingesnėmis ligos formomis“, – rašoma ligoninės pranešime.
Santaros klinikose nuo pirmadienio perorganizuojamas darbas, koreguojami pacientų srautai ir papildomai steigiamos aštuonios reanimacijos vietos. Iš viso veiks 67 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos sunkiems COVID-19 pacientams.
Paprastesnis skiepijimas
Seimas antradienį supaprastino sutikimo skiepytis tvarką, kai paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ar karantinas.
Seimo priimtos pataisos numato, kad skiepijantis pandemijos sąlygomis žmogui reikėtų pildyti mažiau popierinių formų. Numatyta, kad jos įsigalios nuo gegužės 1 dienos.
Savanoriškai į skiepijimo vietą skiepytis nuo pandemiją sukėlusios ligos atvykęs pacientas bus traktuojamas kaip davęs sutikimą pasiskiepyti, t. y. jis neturės pildyti raštiško sutikimo.
Vakcinos siunta
Antradienį Lietuvą pasiekė vienuoliktoji „AstraZeneca“ vakcinų nuo COVID-19 siunta, ją sudaro 19 tūkst. 200 vakcinos dozių.
Per kelias dienas jos pasieks savivaldybes, informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).
Iki šios dienos Lietuva gavo 202,1 tūkst. „Vaxzevria“ vakcinos dozių, o gyventojams skiepyti sunaudota 188,3 tūkstančio.
„Vaxzevria“ vakcina skiepijama dviem dozėmis, tarp jų darant 4–12 savaičių pertrauką.
Situacija Kaune
Kaune imunitetą nuo COVID-19 dėl pasiskiepijimo arba persirgus turi trečdalis žmonių, šiuo metu didžiausias sergamumas fiksuojamas tarp jaunų gyventojų, sako savivaldybės atstovai.
„Iš viso jeigu skaičiuoti viena doze (pasiskiepijusius-red.) ir įgijusius imunitetą po persirgtos ligos, apie trečdalis miesto gyventojų turi vienokio ar kitokio lygio imunitetą jau šiandieną“, – Kauno tarybos posėdyje antradienį sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.
Pasak jo, Kauno ligoninėse situacija yra gana stabili, tačiau lovų užimtumas siekia 87 procentus, tačiau yra galimybė jų skaičių dar plėsti.
Savivaldybės duomenimis, didžiausias sergamumas pastebimas tarp 16-30 metų amžiaus gyventojų.
„Tai yra turbūt didžioji dalis jaunų tėvų, kur tiesiog tas užkratas atkeliauja iš švietimo įstaigų ir darželių, bet vaikų sergamumo didelio nestebime, matyt, yra labai daug besimptomių formų, nors atvejų yra nemažai tiek ikimokyklinio ugdymo įstaigose, tiek mokyklose“, – sakė P. Keras.