Naujų COVID-19 protrūkių – apstu: įsisuko ir tarp NVSC savanorių Per parą užsikrėtė 426, mirė – 7

2021 m. kovo 2 d. 08:07
Atėjęs pavasaris sužadino lietuvių viltis, kad gyvenimas tuoj grįš į normalias vėžes“, tačiau Vyriausybė vėsina entuziazmą – greito karantino švelninimo laukti nevertėtų. Savo ruožtu medikai džiaugiasi įgiję kolektyvinį imunitetą ir tikisi, kad saugesnis netrukus galės pasijusti ir senjorai, šiomis dienomis gausiai traukiantys į vakcinacijos centrus.
Daugiau nuotraukų (12)
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 426 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso šalyje COVID-19 jau užfiksuotas 199 825 asmenims. Šiuo metu serga 7109.
Per pirmadienį mirė dar 7 pacientai. Virusas Lietuvoje jau pareikalavo 3263 aukų.  Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 6534 mirtys.
Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 249,5 atvejo.
Per praėjusią parą pasveiko 922 žmonės. Nuo COVID-19 jau pasveiko 185 770 žmonių.
Per pirmadienį pirmąją COVID-19 vakcina paskiepyti 6492 žmonės.
Lietuvoje pirmąja vakcinos doze paskiepyti 171 537 žmonės.
Antrąja per pirmadienį paskiepytas 144 žmogus.
Iš viso antrąja vakcinos doze paskiepytų jau – 73 286.
Lietuvoje jau panaudotos 244 823 vakcinos.
Per praėjusią parą ištirta 6880 PGR ėminių. Iš viso jau ištirti 2 098 562 ėminiai.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 858 COVID-19 pacientai, 77 iš jų – reanimacijoje, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 785 ligoniams, 44 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 66 žmonės.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 199 tūkst. 825 žmonės.
Per praėjusią parą izoliuoti 1287 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 59 209 asmenys.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 31. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Vilniaus apskrityje registruoti nauji protrūkiai. Labdaros ir paramos fondo Širvintų parapijos globos namuose nustatyta 10 atvejų. Susisiekta su įstaiga, duotos rekomendacijos, gauti sąlytį turėjusių asmenų sąrašai. Praėjusios savaitės penktadienį paimti tyrimai didžiajai daliai personalo ir didelės rizikos sąlytį turėjusiems gyventojams, šeštadienį tyrimai paimti visiems likusiems gyventojams, o pirmadienį buvo tirtas visas likęs personalas.
Taip pat naujas protrūkis užfiksuotas Nacionalinio visuomenės sveikatos Vilniaus departamento savanorių tarpe. Protrūkyje nustatyti du susiję pirminiai atvejai. Sudarytas sąlytį turėjusių asmenų sąrašas, asmenys registruoti tyrimui, taikytos protrūkio valdymo priemonės.
Atsinaujinę protrūkiai užfiksuoti Švenčionių rajone įsikūrusioje baldų gamybos įmonėje. Iš viso šiame protrūkyje patvirtinti 9 pirminiai ir 4 antriniai atvejai. Be to registruojami atvejai ir Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinuosiuose namuose. Šiuo metu čia iš viso yra užfiksuoti 6 pirminiai atvejai. Vykta į protrūkio vietą, nustatyti didelės rizikos sąlytį turėję asmenys.
Kupiškyje užfiksuoti 2 nauji koronavirusinės infekcijos protrūkiai. Vienas protrūkis patvirtintas maisto ruošimo įmonėje. Čia registruoti 2 atvejai darbuotojams. Vandens tiekimo įmonėje Kupiškyje registruoti 3 atvejai daqrbuotojams.
Naujas protrūkis užfiksuotas Kauno apskrityje. 5 susiję COVID-19 ligos atvejai nustatyti Kauno r. Raudondvario lopšelyje–darželyje „Riešutėlis“.
4 susiję COVID-19 ligos atvejai valymo paslaugas teikiančioje įmonėje Kaune. 2 susiję COVID-19 ligos atvejai nustatyti elektros instaliacijos darbus atliekančioje įmonėje Kauno rajone. 2 susiję COVID-19 ligos atvejai buvo nustatyti ir logistikos įmonėje Kauno rajone.
Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos r. Slengių mokyklos-daugiafunkcinio centro padalinyje, kuris įsikūręs Ginduliuose. Susirgo 2 darbuotojai.
Nauji protrūkiai nustatyti Klaipėdos miesto įmonėse laivų remonto ir statybos įmonėje ir plastiko gamybos įmonėje. Abejose įmonėse susirgo po 2 darbuotojus.
Marijampolės savivaldybėje užfiksuotas naujas protrūkis Marijampolės „Žiburėlio“ mokykloje–daugiafunkciniame centre. Iš viso patvirtinti 3 atvejai. Iš kurių 1 yra antrinis.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 21.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Kokia vakcina skiepysis prezidentas?
Prezidentas Gitanas Nausėda sako esąs pasirengęs pasiskiepyti „AstraZeneca“ vakcina, atėjus jo eilei.
„Jeigu kažkam kyla abejonių dėl „AstraZenecos“ vakcinos patikimumo, aš esu pasirengęs, kai ateis mano eilė pasiskiepyti, būtent „Astra Zenecos“ vakcina aš esu pasirengęs“, – pirmadienį Kaune žurnalistams sakė prezidentas.
G. Nausėda pirmadienį aplankė ledo rūmuose įkurtą vakcinavimo centrą.
„Džiugu, kad mūsų senjorai, kurie kaip tik yra šiame (vakcinavimo) etape, šiandien teko su keletu kalbėtis, pasitiki vakcina, patys laukia eilėje nuo septintos ryto, nors pats centras atsidaro 8 valandą“, – pažymėjo G. Nausėda,
Jis taip pat pripažino, kad dėl „vienokių ar kitokių vakcinų pavadinimų kyla tam tikrų diskusijų“.
Britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ vakcina daugiausiai diskusijų viešojoje erdvėje kelia dėl nepageidaujamo poveikio, nors Europos ir Lietuvos institucijos pabrėžia, kad vakciną galima naudoti ir vyresnio amžiaus žmonėms, o nepageidaujamas reakcijas sukelia ir kitos vakcinos.
Grėsmė vakcinacijos planui
Nuo kovo beveik ketvirtadaliu pusmečiui sumažintos „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimtys, pirmadienį BNS informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė.
„Praėjusią savaitę mes gavome pranešimą, kad yra sumažinami kiekiai. Jie atsiųsti yra pusei metų, sumažinimas yra maždaug 26 procentais“, – teigė Aistė Šuksta.
„Argumentų nepateikė, kodėl taip atsitiko“, – pridūrė ji.
Ministro atstovė sakė, kad kiekiai sumažinti, „palyginti su preliminariais prieš tai atsiųstais kiekiais“.
A. Šuksta vėliau informavo, kad dėl sumažintų tiekimo apimčių kis ir vakcinacijos grafikas „drauge su atnaujinamu prioritetų sąrašu“.
Lietuvos prezidentas G.Nausėda savo ruožtu tvirtino, kad spragą dėl sumažintų „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimčių turėtų kompensuoti JAV gaminama „Johnson & Johnson“ vakcina.
Paskiepijo trečdalį Vilniaus senolių
Sostinėje nuo COVID-19 paskiepyta apie 30 proc. vyresnių nei 80 metų vilniečių, nuo pirmadienio pradedamas jų vakcinavimas ir namuose, pranešė Vilniaus savivaldybė.
„Planuojama, kad pirmadienį bus apie 180 namuose paskiepytų senjorų. Iki šios dienos Vilniuje poliklinikose ir medicinos įstaigose jau paskiepyta apie 30 proc. vyresnių nei 80 metų vilniečių“, – rašoma pranešime.
Anot savivaldybės, namuose vakcinuojamų senjorų sąrašą sudaro šeimos gydytojai, atsižvelgę į tai, ar jie turi specialiųjų poreikių, yra vieniši arba negali atvykti į gydymo įstaigą. Apie tokią galimybę senjorus telefonu informuoja poliklinikos, prie kurios jie yra prisirašę, darbuotojai.
Prieš atvykdama vakcinavimo komanda apie tai praneša telefonu, todėl niekur papildomai kreiptis nereikia.
Testavimas oro uoste
ilniaus oro uoste nuo pirmadienio atvykstantieji ir išvykstantieji gali testuotis dėl COVID-19 – vienoje iš stovėjimo aikštelių įrengta specialiai ta skirta infrastruktūra.
„Testavimas šiandien startuoja Vilniuje ir balandžio mėnesį toks pat testavimas atsiras Kaune ir Palangoje. Testavimas galimas ne tik prieš išvykstant, bet ir grįžtantys gali tuo pasinaudoti“, – žurnalistams sakė Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas Dainius Čiuplys.
„Tai yra žingsnis šiek tiek atkuriant susidomėjimą skrydžiais“, – pridūrė jis.
Testavimo paslaugas šalia oro uosto teiks bendrovė „Rezus.lt“, įrengusi dvi patalpas – registracijos ir testavimo.
Greitojo antigeno testo rezultatą galima sužinoti per 20 minučių, tai kainuos 43 eurus, per dvi valandas – 33 eurus.
Greitasis PGR testas atsieis 140 eurų, rezultato teks palaukti 1,5-3 valandas, įprastas toks testas kainuos 90 eurų ir jo atsakymo teks laukti nuo 24 iki 36 valandų.
„Mūsų laboratorija paslaugas teiks visą parą, mes prisitaikome prie skrydžių (...) Žmonės patenkinti, kadangi jiems nereikia blaškytis – jie žino, kad šalia oro uosto jie gali gauti greitą ir patogią paslaugą“, – spaudos konferencijoje sakė laboratorijos vadovė Daiva Kazlauskienė.
Jos teigimu, šiuo metu testams jau užsiregistravę 200 žmonių, per valandą čia bus galima atlikti 50 testų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.