Per penktadienį mirė dar 8 pacientai. Virusas Lietuvoje jau pareikalavo 3234 aukų.
Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 249,7 atvejo.
Praėjusią parą pasveiko 1061 asmuo. Nuo COVID-19 jau pasveiko 183 324 žmonės.
Per penktadienį pirmąją COVID-19 vakcina paskiepyti 8248 žmonės. Lietuvoje pirmąja vakcinos doze paskiepyti 162 148 žmonės.
Antrąja per penktadienį paskiepytas 1061 žmongus.
Iš viso antrąja vakcinos doze paskiepytų jau – 72 811.
Lietuvoje jau panaudotos 234 959 vakcinos.
Per praėjusią parą ištirti 7363 PGR ėminiai. Iš viso jau ištirti 2 082 475 ėminiai.
Be to, per parą atlikta 637 antigeno tyrimų. Iš viso jų atlikta 32 tūkst. 644.
Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 8 procentus.
Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3234 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6308 mirtys.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 827 COVID-19 pacientai, 80 iš jų – reanimacijoje, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 760 ligonių, 43 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 92 žmonės.
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė aštuoni žmonės, jiems buvo nuo 60 iki 99-erių metų, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Vienas mirusysis priklausė 90–99 metų amžiaus grupei, po du – 70–79 metų ir 80–89 metų amžiaus grupėms, trys mirusieji – 60–69 metų grupei.
Visi šie žmonės mirė ligoninėse.
Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais.
Per praėjusią parą izoliuoti 1177 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 57 924 asmenys.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 43. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Naujas protrūkis užfiksuotas Šakių vaikų darželyje „Klevelis“. Iš viso patvirtinti 2 atvejai. Per vakar dieną susirgo 1 asmuo, kuris buvo saviizoliacijoje dėl turėto sąlyčio.
Tęsiasi protrūkiai Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje. Iš viso nustatyta 13 atvejų, iš kurių 1 antrinis.
Taip pat tebesitęsia protrūkis Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriuje. Iš viso protrūkyje patvirtinta 30 atvejų.
Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Susirgo 4 pacientai.
Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. COVID-19 liga patvirtinta 4 darbuotojams.
Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos Saulėtekio progimnazijoje. Registruoti du tarpusavyje susiję susirgimai. Susirgo 1 darbuotojas ir 1 moksleivis.
Nustatyti trys antriniai atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejama 15 atvejų. Susirgo 4 ugdytiniai, 4 darbuotojas ir 7 antriniai atvejai.
Nustatytas atvejis, siejamas su protrūkiu Klaipėdoje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje laivų konstrukcijų gamyba. Iš viso su protrūkiu siejama 30 susirgimų.
Vilniaus miesto ugdymo įstaigoje UAB Taškius šiuo metu iš viso yra užfiksuota 12 atvejų, iš kurių 1 antrinis.
Taip pat atvejai užfiksuoti Vilniuje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje baldų gamyba ir prekyba. Iš viso patvirtinti 9 atvejai, iš kurių 3 yra antriniai.
Per vakar parą 1 atvejis patvirtintas Vilniuje įsikūrusiuose nakvynės namuose Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinuosiuose namuose. Iš viso užfiksuoti 3 atvejai.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento protrūkyje buvo patvirtintas dar vienas pirminis atvejis. Iš viso šiame protrūkyje jau patvirtinti 7 atvejai, iš kurių vienas yra antrinis.
Nauji protrūkis užfiksuotas Vilniuje įsikūrusioje popieriaus gamyba užsiimančioje įmonėje nustatyta 10 atvejų.
Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos protrūkyje iš viso nustatyti 9 atvejai. Izoliuojami ir tiriami sąlytį turėję asmenys.
Socialinės globos ir slaugos įstaigoje UAB Addere Trakuose iš viso nustatyta 17 atvejų. Vykstama į protrūkio vietą.
Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, Trakų ligoninėje, iš viso šiuo metu yra nustatyti 2 atvejai.
Šiaulių mieste registruotas naujas protrūkis. Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo valdymo automatikos gamyba užsiimančioje įmonėje iš viso patvirtinta 3 atvejai.
Tęsiasi protrūkis Šiaulių lopšelyje–darželyje „Pupų pėdas“. Patvirtinti 5 nauji atvejai. Bendras atvejų skaisčius šiuo metu yra 11, iš kurių 1 antrinis atvejis patvirtintas šeimoje.
Joniškio rajono Gataučių ŽŪB patvirtintas bendras atvejų skaičius protrūkyje – 16. Patvirtinti 6 antriniai šeimos nariams ir 10 atvejų patvirtinta darbuotojams.
Telšių rajone įsikūrusioje medienos gaminių gamyba ir prekyba užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai. Iš viso protrūkyje patvirtinti 8 COVID-19 ligos atvejai.
VMVT Telšių departamento Rietavo padalinyje nustatytas 1 COVID-19 ligos atvejis ir 2 antriniai šeimoje.
Iš viso patvirtinti 4 atvejai: 2 pirminiai ir 2 antriniai šeimoje.
Naujas protrūkis nustatytas mažmeninę prekybą vykdančioje parduotuvėje Lazdijų rajone, COVID-19 liga patvirtinta 2 asmenims. Nustatyti 6 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys, užregistruoti tyrimui.
Tęsiasi protrūkis Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje Aštrios Kirsnos kaime, VSAT Kabelių užkardoje.
Su Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės protrūkiu siejami 4 atvejai. COVID-19 liga susirgo 4 pacientai.
Tęsiasi protrūkis Utenos ligoninėje. Per vakar parą šiame protrūkyje užregistruoti 3 koronavirusinės infekcijos atvejai.
Utenos rajone įsikūrusioje krovinių gabenimu užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai.
Drabužių siuvimu užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Utenos rajono savivaldybėje užregistruoti 3 COVID-19 atvejai, iš kurių 1 antrinis šeimoje.
Tęsiasi protrūkis Utenos apylinkės teismo Visagino rūmuose. Per vakar parą užregistruotas 1 koronavirusinės infekcijos atvejis. Iš viso užregistruoti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 40.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Mirtis netrukus po vakcinos
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) praneša, jog po COVID-19 vakcinacijos mirė 77-erių vyras, tačiau mirtis nesiejama su skiepais.
„Vakar vakcinavimo metu, iškart po vakcinavimo, yra įvykęs mirties atvejis, faktiškai, vakcinavimo metu, mirė 77 metų amžiaus asmuo, asmuo turėjo gretutinių širdies ir kraujagyslių susirgimų. Mirties atvejis su vakcina nesiejamas – tai yra labai svarbu“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė VVKT vadovas Gytis Andriulionis.
Anot jo, tai nėra pirmasis mirties atvejis vakcinuojamose grupėse, bet iki šiol nėra nustatyta nė vieno, kad mirtį būtų nulėmęs pats vakcinacijos procesas ar vakcinos poveikis.
VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė sakė, kad vyras buvo ilgą laiką reanimuojamas, bet jo atgaivinti nepavyko.
Pasak jos, nustatyta, kad vakcina „nelėmė ligonio mirties, o buvo daugiau atsitiktinis reiškinys“.
G. Andrulionis sako, kad pacientas buvo skiepijamas „AstraZeneca“ vakcina, pirmąja doze. Vyras, pasak jo, mirė ketvirtadienį ryte, tarnybai gydymo įstaiga apie tai pranešė penktadienio popietę.
R. Pilvinienė taip pat atskleidė, kad pacientas mirė Pasvalio rajono savivaldybėje, ambulatorinėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, sutrikus širdies veiklai.
„Tai yra staigi, vadinamoji kardialinė mirtis – mirtis dėl širdies veiklos ūminio sutrikimo. Dėl savivaldybės, manau, galime atskleisti, tai yra Pasvalio rajonas“, – sakė ji.
Pasak jos, visos nepageidaujamos reakcijos po vakcinavimo ir kiti reiškiniai yra vertinami, informacija apie tai teikiama į Europos vaistų farmakologinio budrumo duomenų bazę, kur suplaukia tokie pat pranešimai iš visos Europos Sąjungos.
Tyrimas dėl užsikrėtimo po skiepų
Nuo COVID-19 visiškai paskiepytiems Lauksargių globos namų gyventojams kitą savaitę bus atliekami kiekybiniai antikūnų tyrimai, penktadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
„Tai turėtų būti padaryta pirmadienį“, – BNS teigė NVSC atstovė Justina Petravičienė.
Šią savaitę Lauksargių globos namuose koronavirusinę infekciją nustačius 14 abiem dozėmis paskiepytų gyventojų, NVSC trečiadienį ėmėsi aiškintis vakcinavimo įstaigoje aplinkybes.
Kaip BNS sakė Tauragės rajone įsikūrusių globos namų vadovė Jovita Černeckienė, įstaigoje iš viso globojami 49 žmonės, 44 iš jų prieš maždaug dvi savaites gavo antrą skiepo dozę.
Ji teigė negalinti pasakyti, kodėl paskiepyti globotiniai užsikrėtė.
Vakcinacijai naudoja ledo areną
Dėl besitęsiančio karantino čiuožimo mėgėjai kol kas neturi galimybių išbandyti naujosios Kauno ledo arenos, tačiau miesto valdžia ją pritaikė dar svarbesniam tikslui – įkūrė vakcinavimo centrą.
Per parą šiose patalpose bus galima paskiepyti 4-6 tūkst. žmonių, ir tai bus didžiausia tokia įstaiga šalyje. Arena vakcinavimui atverta penktadienį, pirmąją dieną pakviesta 650 senjorų. Pirmasis vakcinavimo centras buvo įkurtas Laisvės alėjoje esančiame Kauno centriniame pašte.
Kovo 11-osios gatvėje esanti Ledo arena tokiam tikslui gerokai patogesnė – greta jos įrengtos net kelios nemokamos automobilių stovėjimo aikštelės, paprasta pakliūti neįgaliesiems.
„Pranešama apie eksponentiškai didėsiantį vakcinų kiekį, todėl pašto patalpos tampa per ankštos, jos liks rezerve“, – paskelbė Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša. Į areną atvykę kauniečiai užsiregistruoja, pasirašo sutikimą skiepytis ir keliauja pas gydytoją. Jiems gali pagelbėti savanoriai, kurių per pamainą dirba 7. Vakcinavimo salė įrengta pagrindinėje arenos aikštėje.
„Įdiegėme svarbią naujovę – vienu metu slaugytojas gali priimti du žmones. Tokiu būdu smarkiai padidinome žmonių srauto pralaidumą“, – aiškino P.Kibiša. Suskaičiuota, kad žmogus naujajame vakcinavimo centre užtrunka vidutiniškai 13 minučių.
Šiuo metu įrengta 16 skiepijimo kabinų, tačiau jau kitą savaitę jų skaičius išaugs dvigubai. Pasak P.Kibišos, per parą galima nesunkiai paskiepyti 4-6 tūkst. žmonių. Kartu su privačiomis gydymo įstaigomis – 10 tūkst.
„Jeigu turėtume pakankamai vakcinos, 70 proc. kauniečių paskiepytume per 85 dienas“, – skaičiavo poliklinikos vadovas. Šiuo metu paskiepyta 2,5 proc. kauniečių. Senjorai Kaune skiepijasi itin aktyviai ir tai padarė apie 40 proc. Nors pedagagogai iš pradžių skiepijosi vangiai, pastaruoju metu stebimas gerokai padidėjęs jų aktyvumas.