Koronavirusas Lietuvoje: į įmonę specialistai vyko su policijos pareigūnais, fiksuojami nauji protrūkiai

2021 m. vasario 12 d. 07:38
Epidemiologinė situacija Lietuvoje gerėja, bet švęsti dar per anksti. Ekspertai įspėja, kad ne viena kiek labiau vadžias atleidusi valstybė nusvilo pirštus ir buvo priversta skaičiuoti išaugusias viruso aukas, grįžti prie griežtesnio karantino. Lietuva nuo to taip pat neapsaugota.
Daugiau nuotraukų (11)
Per praėjusią parą patvirtinti 468 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 19 žmonių, o bendras mirčių skaičius siekia 3038.
Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 288.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 189 665 žmonės. Per praėjusią parą pasveiko 395 žmonės. Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 172 736 žmonės, statistiškai šiuo metu serga 10 701 žmogus.
Statistikos departamentas pranešė, jog ketvirtadienį pradėti skelbti duomenys pagal naują metodiką. Sergančiųjų skaičius išskirtas į deklaruotą sergančiųjų skaičių ir statistinį sergančiųjų skaičių.
Per ketvirtadienį pirmąja vakcinos doze paskiepyti 6579 žmonės. Iš viso pirmąją vakcinos dozę jau gavo 90 963.
Praėjusią parą antrąją vakcinos dozę gavo 1228 žmonės. Iš viso jų jau – 53 246.
Lietuvoje jau panaudotos 144 209 vakcinos.
Praėjusią parą šalyje atlikti 6942 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 986 tūkst. 775.
Be to, per parą atlikta 520 antigeno ir 2246 antikūnų tyrimai. Iš viso jų atlikta atitinkamai 26 tūkst. 138 ir 114 tūkst. 771.
Ligoninėse šiuo metu gydomas 1141 COVID-19 pacientas, 113 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 908 ligoniams, 70 asmenų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Per parą į ligonines paguldytas 101 COVID-19 pacientas.
Dėl koronaviruso šiuo metu nedirba 30 gydytojų ir 134 slaugytojai, izoliacijoje jų yra atitinkamai 16 ir 43.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 189 tūkst. 665 žmonės.
Per praėjusią parą izoliuoti 1187 didelės rizikos sąlytį turėjęs asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 57 015 asmenys.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 129. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Tęsiasi židinys Palangos reabilitacijos ligoninėje. Naujas susirgimas registruotas ligoninės pacientui. Iš viso su protrūkiu siejami 5 COVID-19 ligos atvejai.
Nustatyti nauji atvejai, susiję su protrūkiu Klaipėdos lopšelyje–darželyje „Inkarėlis“. Iš viso su protrūkiu siejama 19 atvejų: susirgo 14 darbuotojų ir 5 ugdytiniai.
Tęsiasi židinys Klaipėdos „Medeinės“ mokykloje. Čia nustatytas dar vienas naujas atvejis ir iš viso su protrūkiu siejama 11 atvejų: susirgo 9 darbuotojai ir 2 mokiniai.
Nustatyti nauji atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės socialinių paslaugų centre, kur iš viso siejama 16 atvejų. Nustatyti 3 didelės rizikos sąlytį su sergančiaisiais turėję asmenys izoliuoti, 5 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys užregistruoti tyrimams.
Nustatytas naujas atvejis, susijęs su protrūkiu Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus Šilutės poskyryje. Iš viso su protrūkiu siejami 3 atvejai.
Su Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriumi siejami 8 atvejai, patvirtinti per vakar parą Vienas atvejis patvirtintas darbuotojui ir 7 atvejai patvirtinti pacientams.
Radviliškio rajone Šeduvoje įsikūrusio siuvimo įmonės UAB „Lelija“ padalinio protrūkyje bendras nustatytas atvejų skaičius šiuo metu yra 7. Pirmasis užsikrėtimo atvejis buvo patvirtintas vasario 6 d. Įmonėje dirba daugiau nei 30 darbuotojų. Atliekant epidemiologinę diagnostiką, NVSC specialistai keliskart telefonu ir raštu kreipėsi į įmonės atsakingus asmenis prašydami pateikti didelės ir mažos rizikos sąlytį su sergančiais asmenimis turėjusių darbuotojų sąrašą. Įmonės atstovams iki nurodyto termino nepateikus sąlytį turėjusių asmenų sąrašo, vasario 11 d. NVSC Šiaulių departamento darbuotojai kartu su policijos pareigūnais nuvyko į įmonę, sudarė asmenų sąrašą ir informavo darbuotojus apie jiems taikomą privalomą izoliavimą. Šiuo metu, drauge su Radviliškio rajono savivaldybės administracija yra organizuojamas tyrimų paėmimas darbuotojams.
Šiaulių m. įsikūrusioje metalų gamybos įmonėje laikotarpiu vasario 7–11 d. registruota 19 Covid-19 ligos atvejų. Šiandien atlikta epidemiologinė diagnostika. Organizuojamas asmenų ištyrimas.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 92.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Pamatė pandemijos mastą
Statistikos departamentui nuo ketvirtadienio pradėjus skelbti daugiau duomenų, susijusių su COVID-19 mirtimis, pasimatė tikrasis jų mastas, teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
„Kaip pavyzdį, išskirtinį pavyzdį, norėčiau išskirti perteklinių mirčių klausimą, kuris dabar galės būti vertinamas pasitelkiant naujus rodiklius“, – ketvirtadienį sakė A. Dulkys.
Ketvirtadienio duomenimis, žmonių, kurių pagrindinė diagnozė buvo COVID-19, iki šiol mirė 3 013. Pridėjus prie šių mirčių visas, kai žmonės mirė turėdami COVID-19 diagnozę, bendras skaičius siekia 5 192 mirčių.
Tuo tarpu prie jų pridėjus visus likusius žmones, kurie mirė per 28 dienas po COVID-19 diagnozės nuo bet kokių ne išorinių mirties priežasčių, mirčių skaičius siekia 5 840.
„Būtent ta mūsų pakeista metodika, ji iš tikrųjų išplėtė tą mirties reiškinio sampratą ir taip, galima pagal tą metodą daryti išvadą, kad tiek, kiek tiesiogiai mirė žmonių nuo COVID-19 ligos, beveik antra tiek mirė, kuriems buvo diagnozuota ta liga“, – sakė ministras.
Lietuva Europos kontekste
Lietuva pagal naujus užsikrėtimus koronavirusu per pastarąsias dvi savaites atsidūrė vienuoliktoje vietoje tarp Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) vertinamų Europos valstybių, pagal mirtingumą Lietuva yra dešimta.
Praėjusią savaitę pagal abu rodiklius Lietuva buvo šešta.
Centro ketvirtadienį skelbiamais atnaujintais duomenimis, dviejų savaičių sergamumas Lietuvoje siekia kiek daugiau nei 353 atvejus 100 tūkst. gyventojų – 180 atvejų mažiau, nei prieš savaitę.
Pagal šį rodiklį, pirmoji 30 valstybių sąraše yra Portugalija, kur per tą patį laiką 100 tūkst. gyventojų teko 1190 atvejų, antroji – Čekija su 915 atvejų rodikliu, trečioji – Ispanija su 843 atvejų rodikliu.
Per pastarąsias dvi savaites 1 mln. Lietuvos gyventojų teko kiek daugiau nei 104 mirtys nuo COVID-19 (23 mažiau nei prieš savaitę) ir pagal šį rodiklį šalis yra dešimtoje sąrašo vietoje.
Pirmojoje vietoje – Portugalija su beveik 334 mirtimis 1 mln. gyventojų, antroji – Slovakija su beveik 221 mirties rodikliu, toliau sąraše – Čekija su 177 mirtimis 1 mln. gyventojų.
Vakcinų siunta
Ketvirtadienį į Lietuvą atvyko antroji „AstraZeneca“ COVID-19 vakcinos siunta – 12,6 tūkst. dozių.
Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, policijos lydimas furgonas ryte siuntą iš Belgijos pristatė į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį.
„AstraZeneca“ vakcinos šiuo metu naudojamos švietimo sektoriaus darbuotojų skiepijimui. Ketvirtadienį jomis taip pat pradėti skiepyti kandidatai į šalies sporto rinktines, atstovausiančias Lietuvai 2021 metų Tokijo olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse.
Lietuvoje šiuo metu skiepijama „BionTech“ su „Pfizer“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinomis.
Kiek lietuvių turi imunitetą?
Imunitetą koronavirusui gali turėti 8,5 proc. šalies gyventojų, ketvirtadienį informavo Statistikos departamentas, pristatęs atnaujintus COVID-19 duomenis.
„Šiuo metu turim beveik devynis procentus žmonių, kurie arba persirgo, arba mes neturim jokio įrašo apie jų sirgimą, bet turi teigiamą antikūnų testą, vadinasi kažkokiu būdu buvo kontaktavę su virusu ir įgijo imunitetą, arba jie buvo vakcinuoti“, – sakė Statistikos departamento duomenų analitikas Jonas Bačelis.
„Kiekvienam žmogui, kuris susidūrė su virusu, yra duodamas tam tikras dienų skaičius, kiek tas žmogus turi imunitetą“, – pridūrė jis.
Kaip vėliau BNS teigė J. Bačelis, kiekvienas iš šių žmonių, esančių galimai imunizuotųjų statistikoje, joje bus 180 dienų nuo skiepijimo ar teigiamo diagnostinio ar antikūnų testo dienos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.