Pirmą kartą oficialiai apie virusą pranešta Kinijoje 2019 metų gruodžio gale. Prancūzų mokslininkai, atlikdami studiją, ištyrė 10 000 kraujo mėginių – mažiausiai 44 jų rasta antikūnų nuo koronaviruso. Septyni šių mėginių buvo paimti 2019 metų lapkritį, o trys – tų pačių metų gruodį. Autoriai pabrėžia, kad tarp šių ėminių galėjo būti ir neteisingai teigiamų. Tačiau esą neįmanoma, kad visi rezultatai yra neteisingi.
Pastaruoju metu mokslininkai ne kartą susidūrė su informacija, kad virusas jau cirkuliavo dar prieš tai, kai Kinija apie jį pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO). Nors nauja studija nepateikia jokių naujų, galutinių įrodymų, tačiau bet kokiu atveju patvirtina šį spėjimą.
Jau 2020 metų rugpjūtį prancūzų mokslininkai Elzase vertino pacientų plaučių nuotraukas ir aptiko vieną 2019 metų lapkričio vidurio atvejį, kuris rodė susirgimą COVID-19.
Klausimas dėl viruso kilmės yra keblus. Be kita ko, Kinija teigia, kad virusas pirmiausiai galėjo pasireikšti kitose šalyse, o į Liaudies Respubliką galimai pateko su importuotais šaldytais maisto produktais.
PSO į Kiniją nusiųstai ekspertų komisijai šių metų pradžioje nepavyko išsiaiškinti viruso kilmes.