Lietuvoje – 387 nauji užsikrėtimai koronavirusu, pranešta apie 17 mirčių, antrąjį skiepą gavo 2217 žmonių

2021 m. vasario 9 d. 07:17
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 387 užsikrėtimai. Iš viso COVID-19 Lietuvoje nustatytas 187 421 žmogui. Šiuo metu serga – 41 595.
Daugiau nuotraukų (14)
Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 12 pacientų. Dar registruotos 5 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Iš viso virusas Lietuvoje jau pareikalavo 2972 gyvybių.
Statistika apie sirgusius koronavirusu, bet mirusius dėl kitos priežastis ir toliau nėra skelbiama.
Per pirmadienį pasveiko 2110 žmonių. Iš viso pasveikusių – 140 448.
Pirmadienį pirmąja skiepo doze buvo paskiepyta 219 žmonių.
Pirmąją skiepo dozę Lietuvoje iš viso jau gavę 78 896 asmenys. Antrąja skiepo doze praėjusią parą paskiepyta 2217 žmonių
Antrosios dozės iš viso jau sulaukė 48 165 žmonės. Iš viso jau panaudota 127 061 vakcina.
Per praėjusią parą buvo ištirti 6444 ėminiai. Iš viso jau ištirti 1 988 376 ėminiai.
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 12 žmonių, jiems buvo nuo 50 iki 99-erių, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Iš viso praėjusią parą mirė septyni vyrai ir penkios moterys.
Keturi mirusieji priklausė 70–79, trys – 80–89, po du – 50–59 ir 60–69 metų grupėms.
Vienam mirusiam žmogui buvo nuo 90 iki 99-erių.
Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad „per praėjusią parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40 procentų“.
Į bendrą mirčių statistiką įtrauktos dar penkios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Tai – trys moterys ir du vyrai. Dviem iš jų buvo nuo nuo 80 iki 89-erių, vienam – nuo 90 iki 99-erių, kitam – nuo 60 iki 69-erių metų, o dar vienam – nuo 50 iki 59-erių metų.
Per praėjusią parą izoliuoti 1352 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 63 410 asmenys.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 31.
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Per praėjusią parą 2 atvejai buvo užfiksuoti siuvimo įmonėje, įsikūrusioje Marijampolės apskrityje. Šiuo metu yra vykdoma epidemiologinė diagnostika.
Besitęsia protrūkis statybos darbais užsiimančioje įmonėje Marijampolės apskrityje. Per vakar parą patvirtinti 2 atvejai.
Vilniaus apskrityje Lietuvos katalikių moterų sąjungos vaikų ir jaunimo paramos centre užfiksuotame židinyje per vakar parą užfiksuoti 2 atvejai. Šiuo metu vyksta epidemiologinis tyrimas. Taip pat organizuotas visų didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų ištyrimas.
Taip pat per vakar parą registruotas protrūkis Respublikinė Šiaulių ligoninės Ortopedijos–traumatologijos skyriuje. Bendras protrūkio atvejų skaičius yra 4.
Pirmadienį taip pat 2 atvejai registruoti Šiaulių m. savivaldybės socialinių paslaugų centro nakvynės namuose.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 18.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Iki kada dėvėsime kaukes
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad dabartiniu scenarijumi apsauginių kaukių dėvėjimas viešose erdvėse būtų neprivalomas tada, kai koronaviruso atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų būtų mažesnis nei 25.
„Mes diskutavome ir su ekspertais šita tema. Yra nuomonių įvairovė. Šiuo metu pagal mūsų numatomą ribojimų keitimo planą kol kas numatyta, kad būtų neprivaloma atvirose erdvėse tik tada, kai turėtume scenarijų A, kai atvejų skaičius būtų mažiau negu 25“, – pirmadienį sakė A. Dulkys.
Tačiau ministras neatmetė, kad vėlesniuose etapuose diskusija dėl privalomo kaukių dėvėjimo gali sugrįžti.
„Yra argumentas, kai tai yra pakankamai pigi priemonė ir, ekspertų nuomone, pakankamai efektyvi, bet priemonių svarstymas bus vis intensyvesnis, tai tuo pačiu neatmetu galimybės, kad kai matysime, kaip keičiasi skaičių dinamika, diskusijos ir dėl šitos priemonės, ir dėl kitų dalykų gali sugrįžti“, – sakė A. Dulkys.
„Kaip yra šiandien – šviežiausias sprendimas, kad vis tik jos turėtų būti iki scenarijaus A, kai turėtume mažiau kaip 25 atvejus“, – sakė ministras.
Valstybės parama testams
Vyriausybė sutarė skirti 30 mln. eurų darbuotojų testavimui nuo koronaviruso. Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušinės Armonaitės, planuojama, kad parama galės pasinaudoti smulkios ir vidutinės įmonės, kurių veiklą apribojo karantinas.
„Siekiame kad verslo sugrąžinimas į veiklą būtų sklandus ir žmonės, kurie sugrįš į darbą, kad būtų saugūs, o darbdaviai galėtų nenutraukti veiklos ir saugiai ją vystyti“, – Vyriausybės pasitarime sakė ministrė.
Anot jos, bus skiriama 12 eurų už vieną greitąjį antigeno arba greitąjį serologinį antikūnų tyrimą.
Ministerijos teigimu, už šias lėšas bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas 12 kartų.
Į pagalbą galės pretenduoti tie verslai, kurie per pastaruosius dvejus metus nėra išnaudoję 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos kartelės. Darbuotojams tyrimai turi būti atliekami reguliariai, kompensacijos bus pervedamos įmonėms nuolat pagal atliktų tyrimų skaičių.
Planai atverti parduotuves
Vyriausybės nariai preliminariai sutarė, kad kai kurios ne maisto prekių parduotuvės ir kirpyklos galėtų atsidaryti nuo kito pirmadienio, tačiau galutinį sprendimą numatoma priimti šį trečiadienį.
Karantino atlaisvinimo planą pristačiusi ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė pranešė, kad siūloma leisti atnaujinti veiklą grožio salonams, šiems užtikrinant, kad vienu metu paslauga būtų teikiama vienam klientui ir jam tektų ne mažiau nei 20 kvadratinių metrų plotas.
Jei bus pritarta, veiklą galės atnaujinti ne maisto prekių parduotuvės, turinčios įėjimą iš lauko. Jose vienam klientui turės būti užtikrinamas 20 kvadratinių metrų plotas.
Premjerės Ingridos Šimonytės siūlymu Ministrų kabinetas planui pritarė „iš esmės“, tačiau Vyriausybės nutarimą numatoma priimti trečiadienį. Ministrės pirmininkės teigimu, iki kito trečiadienio taip pat bus pateiktas siūlymas dėl atviros prekybos lauke.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.