Lietuvoje – vos 355 nauji užsikrėtimai koronavirusu, pranešta apie 22 mirtis, antrosios vakcinos dozės negavo niekas
BNS ir lrytas.lt inf.
2021-02-01 07:20Lietuvoje jau penktą dieną iš eilės naujų koronaviruso atvejų skaičius nepasiekia tūkstančio. Tai – ilgiausia tokia atkarpa po labai ilgo laiko.
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 355 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Iš viso Lietuvoje COVID-19 nustatytas 182 893 žmonėms. Šiuo metu serga – 48 581.
Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 19 pacientų. Dar registruotos 3 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Iš viso virusas Lietuvoje jau pareikalavo 2825 gyvybių.
Statistika apie sirgusius koronavirusu, bet mirusius dėl kitos priežastis ir toliau nėra skelbiama.
Per sekmadienį pasveiko 83 žmonės. Iš viso pasveikusių – 129 269.
Sekmadienį pirmąja skiepo doze buvo paskiepyti 8 žmonės.
Pirmąją skiepo dozę Lietuvoje iš viso jau gavę 71 448 asmenys.
Antrąja skiepo doze praėjusią parą paskiepytų nebuvo.
Antrosios dozės iš viso jau sulaukė 21 113 žmonių.
Iš viso jau panaudota 92 561 vakcina.
Per praėjusią parą buvo ištirti 2490 ėminių. Iš viso jau ištirta 1 930 617 ėminių.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1346 COVID-19 pacientai, 163 iš jų – reanimacijoje, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 1109 ligoniams, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 99 žmonėms.
Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyti 67 pacientai.
Iš viso koronavirusinei infekcijai gydyti skirta 2719 lovų, 281 iš jų – reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose.
Iš 8401 gydytojo, kurio darbovietė teikia paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams, šiuo metu dėl užsikrėtimo koronavirusu nedarbingi yra 95 medikai, izoliacijoje – 34.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 567 gydytojai.
Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi 303 iš 13 tūkst. 183 slaugytojų, izoliacijoje jų yra 59.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 998 slaugytojai.
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 19 žmonių, jiems buvo nuo 50 iki 99-erių metų, rodo pirmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Iš viso praėjusią parą mirė 12 vyrų ir septynios moterys.
Daugiausia mirusiųjų – septyni – priklausė 80–89 metų grupei.
Šešiems mirusiesiems buvo nuo 70 iki 79-erių, keturiems – nuo 60 iki 69-erių metų.
Po vieną mirusįjį priklausė 50–59 metų ir 90–99 metų grupėms.
Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad „per praėjusią parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40 procentų“.
Į bendrą mirčių statistiką įtrauktos dar trys mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Tai – dvi moterys ir vienas vyras. Dviem iš jų buvo nuo 80 iki 89-erių, vienam – nuo 90 iki 99-erių metų.
Per praėjusią parą izoliuoti 830 asmenų, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 70 031 asmuo.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 49.
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Nauji protrūkiai vakarykštę parą fiksuoti Klaipėdos inžinerijos įmonėje, kur nustatyti du COVID-19 atvejai, taip pat – Klaipėdos maisto pramonės įmonėje, kur registruoti du infekcijos atvejai. Epidemiologinė diagnostika tęsiama.
Sekmadienį registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, epidemiologų vertinimu, siejami su protrūkiais Marijampolės globos namuose „Giedruma“, Vilkaviškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje.
Taip pat registruoti COVID-19 atvejai, siejami su protrūkiais Marijampolės statybos, Klaipėdos medienos apdirbimo, baldų gamybos, laivų statybos, maisto pramonės, metalo apdribimo įmonėse, Vilniaus konditerijos pramonės įmonėje.
Be to, registruoti COVID-19 atvejai, siejami su protrūkiais Klaipėdos lopšeliuose–darželiuose „Inkarėlis“ , „Pumpurėlis“, „Pušaitė“, „Puriena“, Kauno Montesori mokykloje-darželyje.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 23.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Mažėjantys užsikrėtimai lietuviams suteikia nemažai vilčių. Štai praėjusios savaitės pabaigoje Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius jau paskelbė, kad nori anksčiau nei visa Lietuva išeiti iš karantino. Pozityviai prabilo ir Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kuris šeštadienį paskelbė, kad Lietuvai pavyko įžengti į ekspertų numatytą C pandemijos valdymo scenarijų.
Sulaukė dar vakcinų
Sekmadienio vakarą furgonu iš Belgijos į Lietuvą pristatyta antroji farmacijos kompanijos „Moderna“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) siunta su 3600 vakcinos dozių. Vakcina buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir bus saugoma -20°C temperatūroje.
Kitą savaitę 2400 šios vakcinos dozių bus pristatyta į 9 šalies savivaldybes pirmajai vakcinos dozei. 1200 šios vakcinos dozių bus palikta ESSC šaldiklyje, kad būtų užtikrinta antroji dozė tiems, kurie jau buvo paskiepyti pirmąja „Modernos“ doze.
Sausio 12 d. į Lietuvą pristatyta pirmąja „Moderna“ vakcinos doze buvo skiepijami mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojai, palaikomojo gydymo bei slaugos ir globos įstaigų gyventojai, taip pat jų darbuotojai.
Gydytojas V. Kasiulevičius traukiasi iš prezidento ir premjerės COVID-19 ekspertų grupių
Vilniaus universiteto profesorius, šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius pranešė, kad traukiasi iš COVID-19 ekspertų grupių, patarinėjančių prezidentui ir premjerei.
„Vakar informavau prezidento ir premjerės atstovus, kad pasitraukiu iš abiejų COVID-19 ekspertų grupių“, – sekmadienį savo „Facebook“ paskyroje rašo medikas.
Jis teigia, kad šis sprendimas nesusijęs su požiūrių skirtumais į pandemijos valdymą.
Pasak V. Kasiulevičiaus, „tas visuomeninis darbas be daugybės puikių dalykų turi vieną šalutinį poveikį – atima begalę brangaus laiko, kurio gyvenime nėra tiek daug, o tie, kuriems tą laiką privalai atiduoti, dažniausiai būna pernelyg kantrūs“.
„Kaip sakė vienas mano pacientas: gal jau sugrįškit, daktare“, – rašo medikas.
Siekiant geriau valdyti koronaviruso plitimą prezidentas Gitanas Nausėda yra sudaręs Sveikatos ekspertų tarybą, premjerė Ingrida Šimonytė – Nepriklausomų ekspertų patariamąją tarybą. V. Kasiulevičius dirbo abiejuose.
Joms taip pat priklauso medikai, mokslininkai, ligoninių vadovai, verslo organizacijų atstovai.