Lietuvoje – 860 naujų koronaviruso atvejų, pranešta apie 20 mirčių, jau panaudota daugiau nei 80 tūkst. vakcinų

2021 m. sausio 29 d. 07:00
Papildyta
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 860 naujų užsikrėtimų koronavirusu. Iš viso Lietuvoje COVID-19 nustatytas 181 028 žmonėms. Šiuo metu serga – 49 584.
Daugiau nuotraukų (15)
Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 15 pacientų. Dar registruotos 5 mirtys, kurių faktinė data yra ankstesnė. Iš viso virusas Lietuvoje jau pareikalavo 2762 gyvybių.
Statistika apie sirgusius koronavirusu, bet mirusius dėl kitos priežastis ir toliau nėra skelbiama.
Per ketvirtadienį pasveiko 1353 žmonės. Iš viso pasveikusių – 126 548.
Ketvirtadienį pirmąja skiepo doze buvo paskiepyti 3136 žmonės.
Pirmąją skiepo dozę Lietuvoje iš viso jau gavę 67 794 asmenys.
Antrąja skiepo doze praėjusią parą paskiepyti 3270 žmonių.
Antrosios dozės iš viso jau sulaukė 15 756 žmonės.
Iš viso jau panaudotos 83 550 vakcinų.
Per praėjusią parą buvo ištirti 8364 ėminiai. Iš viso jau ištirta 1 911 616 ėminių.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1582 COVID-19 pacientai, 173 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 1043, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 109 žmonėms.
Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyti 152 pacientai.
Iš viso koronavirusinei infekcijai gydyti skirtos 2722 lovos, 278 iš jų – reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose.
Iš 8400 gydytojų, kurių darbovietės teikia paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams, šiuo metu dėl užsikrėtimo koronavirusu nedarbingi yra 102, izoliacijoje – 36.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 607 gydytojai.
Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi 329 iš 13 tūkst. 187 slaugytojų, izoliacijoje yra 67.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 1060 slaugytojų.
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 15 žmonių, jiems buvo nuo 30 iki 99-erių metų, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Iš viso praėjusią parą mirė 10 vyrų ir penkios moterys.
Daugiausia mirusiųjų – šeši – priklausė 80–89 metų grupei.
Penkiems mirusiesiems buvo nuo nuo 70 iki 79-erių, dviem – nuo 90 iki 99-erių metų.
Vienas mirusysis priklausė 50–59 metų, o vienas – 30–39 metų grupei.
Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad „per praėjusią parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40 procentų“.
Į bendrą mirčių statistiką įtrauktos dar penkios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Tai – keturios moterys ir vienas vyras. Dviem iš jų buvo nuo 80 iki 89-erių metų, vienam – nuo 90 iki 99-erių, o dar vienam – nuo 50 iki 59-erių metų.
Per praėjusią parą izoliuoti 1984 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 69 528 asmenys.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruot 171 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Naujas protrūkis ketvirtadienį nustatytas Klaipėdos miesto lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kur infekcija patvirtinta darbuotojui ir darželį lankančiam vaikui.
Taip pat naujas protrūkis vakarykštę parą registruotas į Klaipėdos jūsų uostą remonto darbams atvykusiame laive. COVID-19 liga pavirtinta dešimčiai įgulos narių, visi jie užsieniečiai. Laive atlikta dezinfekcija, visi įgulos nariai izoliuoti.
Naujas protrūkis ketvirtadienį registruotas ir Rokiškio metalo apdirbimo įmonėje. Nustatyti trys COVID-19 ligos atvejai darbuotojams. Epidemiologinė diagnostika tęsiama.
Vakar registruota 11 koronavirusinės infekcijos atvejų, siejamų su protrūkiu Vilniaus miesto nakvynės namų padalinyje Vilkpėdės gatvėje. Atvejai nustatyti NVSC Vilniaus departamento specialistams organizavus profilaktinį gyventojų ištyrimą. 
Taip pat, įvertinus situaciją, NVSC Vilniaus departamento iniciatyva organizuotas Vilniaus miesto nakvynės namų padalinyje Lenkų gatvėje gyventojų profilaktinis ištyrimas dėl COVID-19 ligos. Epidemiologinė diagnostika tęsiama.
Praėjusią parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Vilkaviškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, Kretingos rajono Padvarių socialinės globos namuose, Šilutės rajono Macikų socialinės globos namuose, Telšių rajono senelių globos namų Gedrimų skyriuje, Rokiškio rajono Skemų socialinės globos namuose, Ukmergės Jasiuliškių socialinės globos namuose.
Taip pat vakarykštę parą patvirtinti atvejai susiję su protrūkiais baldų gamybos įmonėje Klaipėdoje, Šilutės rajono baldų gamybos įmonėje,  Klaipėdos laivų remonto, jūrų krovos įmonėse, Vilniaus telekomunikacijų, maisto pramonės, siuvimo, baldų gamybos įmonėse, biokuro gamybos įmonėje Varėnoje. 
Be to penktadienį registruoti atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kėdainių lopšelyje–darželyje „Puriena“, Klaipėdos miesto lopšelyje–darželyje „Giliukas“, Klaipėdos miesto lopšelyje–darželyje „Puriena“.
Savo ruožtu, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir siekiant mažinti infekcijos plitimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose, vakar NVSC Klaipėdos departamentas parengė teikimus Klaipėdos savivaldybės administracijai dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo trijuose Klaipėdos miesto lopšeliuose darželiuose – „Giliukas“, „Inkarėlis“ ir „Pušaitė“.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 118. 
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Žada įjungti antrą bėgį
Koronaviruso vakcinų tiekimas Lietuvai artimiausiais mėnesiais augs eksponentiškai, sako prezidento patarėjas.
Anot Simono Krėpštos, jau vasarį Lietuva gaus apie 200 tūkst. koronaviruso vakcinų dozių.
Jo teigimu, tiekimas išaugs Europos medicinos agentūrai patvirtinus kompanijos „AstraZeneca“ sukurtą vakciną. Planuojama, kad sprendimas bus priimtas penktadienį.
„Tai bus jau trečiasis gamintojas, kuris tieks vakcinas į visas ES šalis. Turint galvoje jau esamą tiekimą iš „Pfizer“ kompanijos, „Moderna“, tai reiškia, kad galima tikėtis, jog Lietuva jau vasario mėnesį gaus daugiau kaip 200 tūkst. vakcinų“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė S. Krėpšta.
„Antrąją vasario pusę jau bus toks vakcinų kiekis, kad kiekvieną dieną bus galima atlikti apie 10 tūkst. skiepų“, – pridūrė jis.
Pasak prezidento patarėjo, toliau vakcinų tiekimas Lietuvai augs eksponentiškai.
„Faktas tas, kad vakcinų gavimas į ES šalis iki vasaros augs eksponentiškai. Matome sausio mėnesio skaičius, iš viso Lietuva iš dviejų gamintojų gavo apie 110 tūkst. vakcinų. Bet vasarį, matome, augimas jau yra du kartai, ir labai tikėtina, kad ir kovą, balandį, gegužę tas augimas bus eksponentinis“, – sakė S. Krėpšta.
„Jeigu galima taip pasakyti – dabar mes vakcinuojame ir judame pirmu bėgiu, tai panašu, kad vasario mėnesį vakcinavimo mašina įjungs antrą bėgį ir taip toliau“, – tvirtino jis.
Išliekame tarp Europos „lyderių“
Lietuva pagal naujus užsikrėtimus koronavirusu per pastarąsias dvi savaites išliko šeštoje vietoje tarp Europos ligų kontrolės ir prevencijos centro (ECDC) vertinamų Europos valstybių, pagal mirtingumą atsidūrė penktoje vietoje.
Praėjusią savaitę Lietuva atitinkamai buvo šešta ir ketvirta.
Remiantis ketvirtadienį atnaujintais centro duomenimis, dviejų savaičių sergamumas šalyje siekia beveik 598 atvejus 100 tūkst. gyventojų.
Pagal šį rodiklį, pirmoji 30 valstybių sąraše yra Portugalija, kur per tą patį laiką 100 tūkst. gyventojų teko 1429 atvejai, antroji – Ispanija su 1026 atvejų rodikliu, trečioji – Čekija su 982 atvejų rodikliu.
Per pastarąsias dvi savaites 1 mln. Lietuvos gyventojų teko beveik 155 mirtys nuo COVID-19. Pagal šį rodiklį Lietuva yra penktoje sąrašo vietoje.
Pirmojoje vietoje – Portugalija su beveik 248 mirtimis 1 mln. gyventojų.
Geriausi rodikliai tarp ECDC vertinamų valstybių išlieka Islandijoje, Graikijoje ir Suomijoje.
Baigtas vakcinacijos etapas
Socialinės globos įstaigose baigėsi darbuotojų ir globotinių skiepijimas pirmąja COVID-19 vakcinos doze. Paskiepyta daugiau nei 6 000 globotinių ir per 4 000 darbuotojų.
Tai, kaip nurodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), sudaro per 90 proc. globos įstaigose gyvenančių senolių ir žmonių su negalia ir apie 80 proc. darbuotojų.
Kad susiformuotų visapusiškas imunitetas koronavirusui, skiepijimas antrąja doze bus pradėtas kitos savaitės pabaigoje.
„Pirmasis vakcinacijos etapas socialinės globos įstaigose praėjo sklandžiai. Po skiepų globos namų gyventojai ir darbuotojai jaučiasi gerai, rengiamės antrajam etapui. Visi laukiame, kol bus pasiektas reikiamas imuniteto virusui lygis ir gyventojų bei darbuotojų sveikata bus apsaugota.
Pagaliau bus galima susitikti su savo artimaisiais, atnaujinti veiklas, socializuotis. Dėkoju visiems darbuotojams, savanoriams, savivaldybėms už įdėtas dideles pastangas apsaugant mūsų silpniausius. Pusę kelio jau nuėjome“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.