Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 14 pacientų. Dar registruota 10 mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė.
Iš viso virusas Lietuvoje jau pareikalavo 2688 gyvybių.
Statistika apie sirgusius koronavirusu, bet mirusius dėl kitos priežastis ir toliau nėra skelbiama.
Per pirmadienį pasveiko 2462 žmonės. Iš viso pasveikusių – 121 907.
Pirmadienį pirmąja skiepo doze buvo paskiepyta 36 žmonės. Pirmąją skiepo dozę Lietuvoje iš viso jau gavę 58 599 asmenys.
Antrąja skiepo doze paskieptų pirmadienį nebuvo. Antrosios dozės iš viso jau sulaukė 9021 žmonės.
Iš viso jau panaudota 67 620 vakcinų.
Per praėjusią parą buvo ištirti 7784 ėminiai. Iš viso jau ištirta 1 879 898 ėminiai.
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 14 žmonių, jiems buvo nuo 60 iki 99-erių metų, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Iš viso praėjusią parą mirė septynios moterys ir tiek pat vyrų.
Daugiausia mirusiųjų – šeši – priklausė 80–89 metų grupei.
Keturiems mirusiesiems buvo nuo 60 iki 69-erių, trims – nuo nuo 70 iki 79-erių, vienam – nuo 90 iki 99-erių metų.
Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad „per praėjusią parą mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40 procentų“.
Be to, į bendrą mirčių statistiką įtraukta dar 10 mirčių nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Tai – septyni vyrai ir trys moterys. Po tris mirusiuosius priklausė 50–59 ir 80–89 metų grupėms, du – 90–99 metų grupei, po vieną – 60–69 ir 70–79 metų grupėms.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1647 COVID-19 pacientų, 173 iš jų – reanimacijoje, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 1090 pacientų, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 102 žmonėms.
Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyti 124 pacientai.
Iš viso koronavirusinei infekcijai gydyti skirtos 2788 lovos, 282 iš jų – reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose.
Iš 8424 gydytojų, kurių darbovietės teikia paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams, šiuo metu dėl užsikrėtimo koronavirusu nedarbingi yra 117, izoliacijoje – 47.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 612 gydytojų.
Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi 370 iš 13 tūkst. 328 slaugytojų, izoliacijoje yra 93.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 1071 slaugytojas.
Per praėjusią parą izoliuoti 1438 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 71 095 asmenys.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 73 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Naujas protrūkis nustatytas medienos apdirbimo įmonėje Klaipėdoje, su kuriuo siejami 3 atvejai.
2 nauji atvejai susiję su protrūkiu Klaipėdos rajono ikimokyklinėje įstaigoje „Mini darželiai“.
Per vakar parą naujas protrūkis užfiksuotas Vilniaus apskrityje Fabijoniškių socialinės globos centre. Čia patvirtinti 6 atvejai: 2 darbuotojams ir 4 lankytojams. Šiuo metu centre teikiamos paslaugos sustabdytos.
Vakar NVSC specialistai atliko veiksmus siekiant sustabdyti židinio plitimą Vilniaus nakvynės namuose. NVSC kartu Vilniaus miesto savivaldybe organizavo darbuotojų ištyrimą taip pat gyvenamosios vietos neturinčių asmenų izoliavimą bei jų registravimą atlikti testus.
Taip pat siekiant suvaldyti židinį Grigiškių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, specialistai
vyko į šią gydymo įstaigą, kur buvo atlikta židinio epidemiologinė diagnostika bei teiktos rekomendacijos.
Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurgijos skyriuje nustatyti 6 COVID-19 infekcijos atvejai šio skyriaus pacientams. Šiuo metu yra vykdoma pacientų ir personalo sveikatos stebėsena.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 41.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Karantino pratęsimas
Siekiant sumažinti COVID-19 plitimą, Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo pratęsti šalyje paskelbtą karantiną iki kovo pradžios.
„Įvertinus visus argumentus ir skaičius (...) priimtas sprendimas pasiūlyti Vyriausybei pratęsti karantino galiojimą dar vienam mėnesiui – iki vasario 28 dienos“, – po komisijos posėdžio pirmadienį sakė jos pirmininkė, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.
Šiuo metu šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.
Vakcinų trūkumas
Esami vakcinų tiekimo kiekiai yra nepakankami norint iki vasaros vidurio nuo COVID-19 paskiepyti 70 proc. Lietuvos gyventojų, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
„Tam, kad galėtume tai padaryti iki vasaros pabaigos, kaip buvo kalbama aukščiausių vadovų susitikime, ar patys užsibrėžtume dar ambicingesnį tikslą, tas vakcinų tiekimas ir būtent ne dešimtimis tūkstančių, o šimtais tūkstančių, ir turint mintyje, kad vien vasarį tada reikėtų kokio milijono vakcinų dozių, jis turėtų būti stabilus, nuoseklus ir prasidėti jau nuo vasario mėnesio“, – pirmadienį sakė ministras.
Pasak jo, tiekimas turėtų sistemingai vykti kas savaitę – tada būtų galima užtikrinti logistiką, vakcinaciją ir revakcinaciją antruoju skiepu.
„Jeigu kas nors paklaustų Lietuvos, kodėl Lietuva 2020 metais nevakcinavo, tai, matyt, atsakymas būtų, nes nebuvo vakcinų. 2021-aisiais, jeigu klausimas yra, kodėl nevakcinuojame iki vasaros, tai kol kas atsakymas yra tas pats: vakcinų jau yra, bet jų kiekiai yra nepakankami“, – teigė A. Dulkys.
Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu pirmąja vakcinos doze paskiepyta per 58 tūkst. žmonių, antrąja – beveik 9 tūkstančiai.
Pasak A. Dulkio, pirmadienį į vakcinavimo centrus išvyko dar beveik 34 tūkst. vakcinų, skirtų skiepyti prioritetinėms grupėms.
Pakeisti prioritetai
Per pirmąjį šių metų ketvirtį galimybę vakcinuotis nuo COVID-19 turės ne tik visi gydymo įstaigų darbuotojai, bet ir valymo, maisto tiekimo, kitas paslaugas jose teikiantys darbuotojai, turintys sąlytį su pacientais arba būnantys patalpose, kuriose lankosi pacientai.
Atsižvelgiant į ekspertų ir Vyriausybės rekomendacijas bei siekiant apsaugoti didžiausią riziką užsikrėsti koronavirusu (COVID-19) turinčius gyventojus, sveikatos apsaugos ministro įsakymu papildytos prioritetinės grupės, kurios turėtų būti vakcinuojamos pirmos.
Kartu su mobilių punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojais vakcinuotis galės ir savivaldybių bei gydymo įstaigų vairuotojai, turintis sąlytį su galimai COVID-19 sergančiais asmenimis.
Praplėtus socialines paslaugas gaunančių ir teikiančių asmenų prioritetinę grupę, į ją įtraukti visų socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai ir savanoriai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, budintys globotojai, neįgaliųjų asmenų asistentai, gestų kalbos vertėjai, socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekantys specialistai ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai.
Toliau vakcinuojant gydymo įstaigų darbuotojus, neturinčius sąlyčio su COVID-19 pacientais, galimybę vakcinuotis turės studentai, atliekantys praktiką gydymo įstaigose, mobilių komandų nariai ir Valstybinės teismo medicinos tarnybos darbuotojai.
Nauja siunta
Pirmadienį Lietuvą pasiekė šeštoji farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 siunta – 25 tūkst. 740 dozių.