Koronavirusas plinta įmonėse, darželiuose, fiksuojami ir nauji židiniai
BNS ir lrytas.lt inf.
2021-01-21 09:22Epidemiologinė situacija Lietuvoje gerėja, bet bijoma ją „susigadinti“, tad mūsų laukia labai atsargus ir lėtas atsidarymo procesas.
Per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 1274 nauji koronaviruso atvejai, dar 32 žmonės mirė, ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas.
Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos aštuonios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 2581 žmogus. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 173 819 žmonių, 113 364 asmenys pasveiko, 56 599 – tebeserga.
Nuo koronaviruso iš viso mirė 2554 žmonės.Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 56 358 žmonės, abiem dozėmis – 8262 žmonės.
Praėjusią parą šalyje atlikti 10 106 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 840 329.
COVID-19 plinta globos namuose, įmonėse, darželiuose, fiksuojami ir nauji židiniai
Per praėjusią parą nustačius 1274 naujus COVID-19 ligos atvejus, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ketvirtadienį pranešė, kad infekcinė liga plinta globos namuose, įmonėse, darželiuose, taip pat registruojami ir nauji židiniai.
Centro teigimu, ligos protrūkis tęsiasi Padvarių socialinės globos namuose, kur nustatyta 14 naujų infekcijos atvejų – 13 gyventojų ir vienam darbuotojui.
Dar 12 atvejų siejama su protrūkiu Skuodo globos namuose – COVID-19 liga nustatyta 11 globotinių ir vienam darbuotojui.
Marijampolės globos namuose „Giedruma“ registruota 11 naujų susirgimų – devyniems gyventojams ir dviem darbuotojams.
Virusas ir toliau plinta Rokiškio rajone įsikūrusiuose Skemų socialinės globos namuose, Telšių rajono Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose, Molėtų rajono Alantos senelių globos namuose, Utenos socialinės globos namuose.
Praėjusią parą taip pat registruoti atvejai židiniuose Klaipėdos laivų remonto įmonėje, Šilutėje veikiančiose baldų bei durpių gamybos įmonėse, Marijampolės žuvies perdirbimo, maisto pramonės įmonėse, Vilniuje veikiančioje atliekų perdirbimo įmonėje, baldų gamybos įmonėje Visagine.
Be to, nauji susirgimai nustatyti ir Kazlų Rūdos lopšelyje–darželyje „Pušelė“, Varėnos lopšelyje-darželyje „Žilvitis“, Telšių rajono Ubiškės mokykloje-daugiafunkciniame centre, Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“.
Registruojami ir nauji židiniai
Naujas židinys vakarykštę parą registruotas Valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriuje, kur infekcija patvirtinta trims darbuotojams.
Taip pat nauji protrūkiai fiksuoti Neringos savivaldybės administracijoje – COVID-19 liga nustatyta dviem darbuotojams, Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Aitvarėlis“, kur infekcija patvirtinta dviem vaikams, Alytaus siuvimo įmonėje – čia registruoti keturi COVID-19 ligos atvejai darbuotojams.
Dar vienas naujas protrūkis registruotas Biržų rajone įsikūrusiuose Legailių globos namuose, kur iš viso patvirtinta 15 koronavirusinės infekcijos atvejų: 11 gyventojų ir keturiems darbuotojams.
Su protrūkiais šeimose susiję 103 susirgimai.
NVSC teigimu, 142 žmonių užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.
Ligoninėse gydoma per 1,7 tūkst. COVID-19 pacientų, 175 – reanimacijoje
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1745 COVID-19 pacientai, iš jų 175 – reanimacijoje, ketvirtadienį informavo Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 1116, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 129 žmonėms.
Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyti 173 pacientai.
Iš viso koronavirusinei infekcijai gydyti skirtos 2709 lovos stacionare, reanimacijos intensyvios terapijos skyriuose – 299.
Iš 8503 gydytojų, kurių darbovietės teikia paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams, šiuo metu dėl užsikrėtimo koronavirusu nedarbingi yra 140, izoliacijoje – 54.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 601 gydytojas. Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi 452 iš 13 tūkst. 422 slaugytojų, izoliacijoje – 72. Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 1118 slaugytojų.
Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 40–99 metų žmonės
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 32 žmonės, jiems buvo nuo 40 iki 99-erių metų, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Iš viso praėjusią parą mirė 19 vyrų ir 13 moterų.
Daugiausia mirusiųjų – po 13 – priklausė 80–89 ir 70–79 metų grupėms. Po du mirusius žmones priklausė 50–59 ir 90–99 metų grupėms.
Vienas žmogus mirė, kuriam buvo nuo nuo 60 iki 69-erių, ir vienas, kuriam buvo nuo 40 iki 49-erių.
Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos aštuonios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Tai – keturios moterys ir keturi vyrai. Penkiems mirusiesiems buvo nuo 70 iki 79-erių, du asmenys priklausė 80–89, vienas – 90–99 metų grupei.
Pandemija ir depresija
Per koronaviruso (COVID-19) pandemiją visuomenės streso lygis išaugo apie du kartus, bet bendras savižudybių skaičius mažesnis nei per tą patį laikotarpį prieš metus.
Tokius duomenis Seimo Sveikatos reikalų komitete trečiadienį pristatė Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus vedėjas Ignas Rubikas.
Sveikatos apsaugos ministerija remdamasi „Baltijos tyrimų“ duomenimis nurodo, kad iki pandemijos stresą jautė 14 proc., o prasidėjus pandemijai 26–48 proc. populiacijos.
Taip pat Valstybinių ligonių kasų duomenys rodo, kad pandemijos metu apie 10 proc. daugiau asmenų kreipiasi į gydymo įstaigas dėl depresijos, nerimo ir reakcijos į didelį stresą sutrikimų.
Pinigai vakcinoms
Vakcinos nuo koronaviruso įsigijimui iš Vyriausybės rezervo trečiadienį skirta 8,75 mln. eurų.
Šios lėšos numatytos Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM).
Dar 0,81 mln. eurų ministrų kabinetas skyrė savivaldybių išlaidoms kovai su pandemija kompensuoti.
Skiepijimo eiliškumas
Prioritetinių grupių dėl COVID-19 vakcinos sąrašą planuojama atnaujinti savaitės pabaigoje, BNS informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.
Praėjusią savaitę Vyriausybė pasitarime pritarė, kad į prioritetinės eilės sąrašus būtų įtraukti į tarptautines misijas siunčiami kariai bei olimpinės ir paralimpinės rinktinių sportininkai.
Kaip tuomet teigė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys, abiem atvejais kalbama apie „po keletą šimtų žmonių“.
Savo ruožtu Vyriausybės suburti sveikatos ekspertai praėjusį ketvirtadienį pranešė siūlantys nuo COVID-19 pradėti vakcinuoti 70-ies ir vyresnius gyventojus, taip pat sergančiuosius onkologinėmis, autoimuninėmis ligomis, kurie gauna chemoterapinį, imunosupresinį, imunomoduliuojantį gydymą, radioterapiją, taip pat asmenims, turintiems įgimtą ar įgytą imunodeficitą.