Šiauliai kapstosi iš duobės: tirpsta COVID-19 ligonių gretos

2021 m. sausio 18 d. 13:44
Šiauliečių medikų pernai gruodį ištarti žodžiai, kad dėl koronaviruso bangos jiems Kalėdos ateis vėliau, pildosi. Padėtis gerėja ne tik mieste, bet ir visame regione. Praėjusią savaitę Šiaulių regione įregistruoti 603 užsikrėtusieji, o prieš savaitę jų buvo net 1065. 
Daugiau nuotraukų (5)
Tokia žinia pirmadienį pasidalijo Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika. Pasak jo, dabar skyriuose yra gydoma 80 koronavirusu užsikrėtusių žmonių: „Šią savaitę stebėsime situaciją. Jei tendencijos išliks, uždarysime vieną skyrių – liks keturi“.
Tiesa, ypač sunkių ligonių dar daug – reanimacijoje dar gydoma 20 žmonių. Kiekvieno jų sugrįžimas į bendrąjį skyrių prilygsta stebuklui. 
„Dukart per savaitę aptariame visus ligonius, jų būklę. Kai pamatai lentą su žaliais, mėlynais ir juodais burbuliukais, būna sunku dėl juodos spalvos. Ji reiškia, kad ligonį išgelbėti vilties beveik nėra“, - pasakojo direktorius.
Ypač nedaug galimybių pasveikti yra sunkia forma susirgusiems pacientams, sergantiems onkologinėmis ligomis, cukriniu diabetu.
Pasak R.Mažeikos, pagerėjo situacija dėl medikų: “Prieš mėnesį turėjome 92 susirgusius personalo narius, dabar – tik 11. Aišku, tai nereiškia, kad galime nusiraminti, nes darbo nepamažėjo – plūstelėjo pacientai į kitus skyrius“. 
RŠL vadovas pažymėjo, kad onkologinėmis, kitomis lėtinėmis ligomis sergantys žmonės nebedelstų ir kreiptųsi pagalbos, nes konsultacijų poliklinikoje eilės išnykusios. Anksčiau talono pas kai kuriuos specialistus reikdavo laukti net 3 mėnesius, o dabar pas visus galima patekti šią savaitę.
Gydymo įstaigos vadovas sakė, kad paskiepyti jau 1349 medikai, liko tik kartą jau sirgę COVID-19: “Atlikome testą 100 darbuotojų, dalis kurių persirgo nejausdami simptomų. Daugumai pastarųjų beveik nesusiformavo imunitetas – antikūnų rasta labai mažai, todėl teks skiepyti”.
Po pirmojo skiepijimo, kuris neužtikrina atsparumo koronaviruso užkratui, susirgo 10 medikų. Jiems antroji vakcina nebus leidžiama, o po trijų savaičių bus tiriamas antikūnų kiekis.
R.Mažeika sakė, kad dabar iš daugumos flakonų pavyksta suleisti šešias vakcinos dozes, o anksčiau likutis skaudama širdimi buvo utilizuojamas.
Lrytas.lt primena, kad COVID-19 vakcina veikti pradeda ne iškart. Visuomet būtina ir antroji vakcinos dozė. Imunitetas išsivysto per ilgesnį laiką. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžė, kad imunitetas nuo COVID-19 ligos susiformuoja tik pasiskiepijus pagal visą skiepijimo schemą dviem dozėmis ir praėjus ne trumpiau kaip savaitei po paskiepijimo antrąja vakcinos doze.
SAM primena, jog remiantis vakcinos klinikinių tyrimų rezultatais bei bendraisiais imunologijos principais, specifinis imunitetas nuo COVID-19 ligos susiformuoja tik po pilnos skiepijimo schemos atlikimo ir praėjus ne mažiau kaip savaitei po antros vakcinos dozės.
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.